Skocz do zawartości
Zdjęcie

URSUS wraca do gry

Napisany przez agrofoto, 27 wrzesień 2011 · 843 wyświetleń

Dodany obrazek


Jeszcze w tym roku zarząd spółki POL-MOT Warfama SA planuje uruchomienie produkcji pierwszej testowej serii ciągników sprzedawanych pod marką URSUS. Zgodnie z planami produkcja ciągników będzie miała w lubelskim oddziale spółki zlokalizowanym na terenie dawnej fabryki samochodów przy ul. Mełgiewskiej. Jak przewidują władze spółki pierwsza pilotażowa seria Ursusów obejmująca minimum 50 sztuk zjedzie z taśmy montażowej jeszcze przed końcem roku. Ciągniki te będą przeznaczone przede wszystkim do zastosowań w rolnictwie, ale również sadownictwie, służbach komunalnych, leśnych i innych.

Działania realizowane przez władze Spółki są wyrazem przyjętej przez zarząd strategii mającej na celu sukcesywne zwiększanie wolumenu sprzedaży ciągników tak, by w niedalekiej przyszłości stać się liderem w tym segmencie rynku. – Zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami będziemy robili wszystko, aby marka URSUS odzyskała swój dawny blask i na nowo stała się synonimem jakości i siły polskiego przedsiębiorstwa – powiedział Andrzej Zarajczyk, dyrektor generalny POL – MOT Holding SA. – Będziemy robili wszystko aby odbudować potęgę i pokazać siłę polskiej marki.

Dodany obrazek


POL – MOT Warfama SA już produkuje ciągniki, wykorzystując tureckie podwozia. Teraz spółka stawia na jeden z najbardziej rozpoznawalnych brendów na rynku polskim. W lubelskim oddziale będą produkowane różne typy Ursusów na licencji Massey Ferguson mieszczące się w przedziale mocy od 60 do 110 koni mechanicznych, ponad to planowane jest też uruchomienie produkcji ciągników o większych mocach tzn. do 160 koni mechanicznych. Jak zapowiadają władze spółki nowe Ursusy o swoje miejsce na rynku powalczą nie tylko popularną nazwą, ale też precyzją wykonania i ceną. Po przejęciu marki Ursus spółka zainwestowała w nowe linie technologiczne i poprawiła wygląd traktorów, a w przyszłym roku wprowadzi poważną modernizację układów przeniesienia napędu w największych ciągnikach. Na początek przy produkcji Ursusów zostanie zatrudnionych 100 nowych pracowników, jednak wraz z rozwojem zakładu ma ich przybywać.

POL – MOT Warfama SA to jeden z największych polskich producentów sprzętu dla rolnictwa oraz jedyna z branży maszyn i urządzeń rolniczych, która jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. POL – MOT Warfama S.A. specjalizuje się w produkcji pras zwijających, owijarek, rozrzutników obornika, przyczep, ładowaczy czołowych TUR, ładowaczy zaczepianych i zawieszanych tylnych, ciągników rolniczych, a także samochodów Grand Tiger typu Pick – up montowanych w oddziale lubelskim, których sprzedaż ruszyła z początkiem czerwca 2011. Grand Tiger został wyposażony w wysokoprężną jednostkę o mocy 170 KM firmy KIA i oczywiście w napęd na obie osie.
kapera123
wrz 28 2011 13:51
E jakos te nowe ursusy "Polmotowskie" mi sie nie podobaja :/ , nie ma to jak stare modele typu 1224 itp.
  • Raportuj
Zetek5340
wrz 28 2011 19:52
A ma ktoś jakieś zdjęcie tych ursusów bo nie widziałem B)
  • Raportuj
Zetek5340-Wejdź sobie do galerii z Agro show 2011 tam jest ich sporo ;) Mi się też nie podobają te turki i chińczyki ... <_<
  • Raportuj
Mi się podobają te Ursusy :D
  • Raportuj
Mi też się podobają :)
  • Raportuj