Skocz do zawartości
Zdjęcie

Pronar buduje i zatrudnia

Napisany przez agrofoto, 14 wrzesień 2011 · 1001 wyświetleń

Pronar, jeden z największych pracodawców w regionie, buduje nowe fabryki i
planuje zatrudnienie ponad tysiąca nowych pracowników. Dynamiczny rozwój firmy
to odpowiedź na potrzeby klientów i na wyzwania stawiane przez zagraniczną i krajową konkurencję, z którą Pronar z powodzeniem rywalizuje.

Dodany obrazek


Pronar ma zakłady w kilku miejscowościach województwa podlaskiego: Narwi, Narewce i Strabli. Na początku 2012 roku zostanie otwarta kolejna fabryka w oddalonych od Narwi o 80 km Siemiatyczach. Już w styczniu pracę znajdzie tam około 200 osób, a docelowo w siemiatyckiej filii Pronaru ma być zatrudnionych ponad 800 pracowników.

Dodany obrazek


Pronar dąży do specjalizacji produkcji w poszczególnych fabrykach. Specjalizacja pozwala m.in. na lepsze, kierunkowe szkolenie pracowników, a także na zwiększenie obrotów przedsiębiorstwa i obniżenie kosztów, co wpływa na niższe ceny wyrobów. W jej ramach w Siemiatyczach będą wytwarzane maszyny i urządzenia komunalne.
Obecnie trwają prace wykończeniowe, a rozpoczęcie produkcji nastąpi po zakończeniu bardzo skomplikowanego montażu nowoczesnej lakierni kataforetycznej. Wagę jaką przywiązuje Pronar do rozwoju Siemiatycz i okolicznych miejscowości obrazują kolejne plany rozbudowy fabryki o 2.5-hektarową halę produkcyjną. Zakład będzie liderem na siemiatyckim rynku pracy, przyczyni się do zintensyfikowania rozwoju miasta oraz zmniejszenia bezrobocia.

Dodany obrazek


Trwa rekrutacja pracowników, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje, m.in. w
zawodach: ślusarz, lakiernik, spawacz, kontroler jakości. Poszukiwani są wciąż technolodzy, inżynierowie i handlowcy. Pronar oferuje bogaty pakiet socjalny (posiłki, szkolenia, podnoszenie kwalifikacji, mieszkania) i możliwość rozwoju zawodowego.

Dodany obrazek


W filii Pronaru w Narewce od sierpnia spawacze, ślusarze i mechanicy przechodzą
szkolenia i przygotowują się do pracy w zakładzie w Siemiatyczach. W Narwi szkoli się kadra inżynierska, która będzie kierować zakładem.
Obecnie w Siemiatyczach pracuje już ponad 50 pracowników, którzy przygotowują
fabrykę do rozpoczęcia produkcji na dwóch lub trzech zmianach.

Dodany obrazek


Kolejną inwestycję Pronar realizuje w Hajnówce (woj. podlaskie). Na obszarze
około 10 ha powstaje nowa hala o powierzchni około 14 tys. m2. Znajdzie tu
pracę ponad 300 osób, które będą obsługiwać nowoczesne maszyny, w tym obrabiarki CNC. Fabryka będzie również dysponowała nowoczesną automatyczną malarnią. Rozpoczęcie produkcji planowane jest w pierwszym
kwartale 2012 r.

Dodany obrazek


Budowa nowych fabryk Pronaru jest realizacją zamiaru prezesa Rady Właścicieli Sergiusza Martyniuka do stworzenia takich warunków pracy i płac, aby ludzie, którzy
kilka lat temu wyjechali za granicę w poszukiwaniu zatrudnienia powrócili na Podlasie, gdzie znajdą doskonałe warunki pracy i dobre zarobki oraz możliwość realizacji swoich ambicji i marzeń.
A pronar to przez prywatnego założone przedsiębiorstwo czy kiedyś było państwowe a prywatny to kupił?
  • Raportuj
od początku prywatne,
ciekawe tylko czy będzie popyt na tak dużą ilość maszyn produkowaną przez Pronar i czy w końcu polepszy się jakość produktów
  • Raportuj
jeśli nie zauważyłeś to jakość już się polepszyła.
  • Raportuj