Skocz do zawartości
Zdjęcie

Nowe maszyny żniwne John Deere

Napisany przez agrofoto, 29 czerwiec 2011 · 1276 wyświetleń

John Deere zaprezentował nowy kombajn z serii S oraz prasy zwijające serii 900.
John Deere wprowadza do oferty nową serię kombajnów S, z której flagowy model posiada silnik o mocy mocy 625KM. Silniki montowane w tej serii spełniają normę emisji spalin Stage IIIB, w oparciu o technologię EGR. W najnowszych kombajnach wprowadzono zmieniony system omłotu i separacji; kabinę Premium; powiększono zbiornik ziarna, a opcjonalne oferowane będą także gąsienice. Jak przystało na JD w serii S dostępny będzie pełen pakiet systemów telematycznych oraz nawigacyjnych min. JDLink, AutoTrack.
W serii S oferowane będą dwie przekładnie: ProDrive charakteryzująca się płynnym automatycznym przełączaniem między dwoma zakresami; Trzy-zakresowa przekładnia zarządzana za pomocą przycisku (Push Button Shift Transmission) dostępna dla mniejszych modeli.
Za dopłatą dostępny będzie HillMaster, czyli układ poziomowania kombajnu, w połączeniu z systemem pracy na pochyłościach SlopeMaster zapewnia równą pracę kombajnu na skłonach o nachyleniu do 22%.

Dodany obrazek


John Deere w serii S oferuje pełen zakres zespołów żniwnych i przystawek do zbioru wszystkich upraw, w każdych warunkach: zespoły żniwne serii 600R o szerokości cięcia od 4,3 do 10,7 metrów; wszechstronne zespoły żniwne PremiumFlow; przystawki do koszenia rzepaku RapsProfi II; przystawki do zbioru słonecznika i zespół żniwny do zbioru kukurydzy serii 600C. Nowy Variable Stream Rotor łączy sprawdzony system pojedynczego rotora z nowymi pokrywami oraz regulowanymi kierownicami.
Nowy mechanizm czyszczący posiada duże, jednolite sito kłosowe i o 19 % większe sito ziarnowe w stosunku do poprzedników. W zależności od modelu kombajny John Deere serii S są wyposażone w 10600 lub 14100-litrowy zbiornik na ziarno, które wyposażony jest w hydrauliczne składanie pokrywy załączane jednym naciśnięciem przycisku. Opcjonalny rozrzutnik PowerCast wyposażony w elektroniczne kierownice, system dystrybucji resztek pożniwnych może być regulowany za pomocą wyświetlacza w kabinie.Prasy zwijające nowej generacji o zmiennej komorze prasowania serii 900 będą reprezentowane przez dwa modele podstawowe 960 (80-160 cm) oraz 990 (80-185 cm). Nowością jest konstrukcja pełnej ramy zapewniająca trwałość i niezawodność, przejmując wszelkie obciążenia działające na prasę. Unikatowym rozwiązaniem jest system błyskawicznego rozładunku (SBW); zamiast tradycyjnej tylnej pokrywy zastosowano tu 'kurtynę', która skraca czas wyrzutu beli do 5 sekund. Od nowa zaprojektowany podbieracz wyposażono w 5 rzędów palców podbierających, uzupełnienie stanowi rotor dostępny z 13- lub 25-cioma nożami. Prasy serii 900 są również wyposażone w nowy system opuszczanej podłogi podbieracza, umożliwiający odblokowanie prasy w przypadku jej zablokowania. Maksymalna gęstość beli to zasługa nowej koncepcji komory pasowania MaxD, w konstrukcji tej wykorzystano dwa niełączone szerokie pasy. Dodatkowo, dwie ruchome ściany boczne zapewniają nie zakleszczenia się beli w komorze, a trzy rolki wewnątrz komory odpowiadają za inicjację beli.

Dodany obrazek


Nowością w prasach serii 900, jest układ owijania siatką, umieszczony z przodu maszyny. Wszystkie parametry pracy operator na bieżąco może śledzić na monitorze GreenStar 1800, co więcej prasa jest w pełni kompatybilna z ISOBUS, co gwarantuje certyfikat. W celu zwiększenia komfortu i wydajności, od 2012 r. nowe prasy zwijające serii 900 będą dostępne z systemem automatyzacji ciągnik - narzędzie (TIA), system ten otrzymał złoty medal na targach SIMA w 2011 roku. Podczas pracy z ciągnikiem wyposażonym w ISOBUS, przekładnię bezstopniową i elektroniczne zawory hydrauliki zewnętrznej; TIA przejmie kontrolę nad zestawem. Zatrzyma ciągnik, dokonując pozostałych czynności, a proces formowania beli zostanie wznowiony po naciśnięciu przycisku.

Opracowanie: AgroFoto.pl na podstawie materiałów John Deere Polska