Skocz do zawartości
Zdjęcie

Polskie Zboża 2011

Napisany przez agrofoto, 08 czerwiec 2011 · 769 wyświetleń

Dodany obrazek

W dniach 3-4 czerwca odbyły się po raz trzeci Targi Polskie Zboża. Wystawa, podobnie jak w latach ubiegłych, poświęcona była prezentacji zbóż, technologii uprawy, nawozom i środkom ochrony roślin a także maszynom do uprawy i zbioru zbóż.

W imprezie wzięło udział blisko 100 wystawców. Zarówno w piątek jak i w sobotę odbywały się konferencje i prelekcje na których prezentowano najnowsze badania i trendy w hodowli roślin, uczestnicy zasięgali rady fachowców i wymieniali się własnymi doświadczeniami w uprawie zbóż.

Dodany obrazek


Wystawcy na poletkach pokazowych zaprezentowali ponad 200 odmian zbóż – pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta, a także kukurydzy i rzepaków – można było dokładnie przyjrzeć się jak wygląda cała roślina od korzenia aż do kłosów i na tej podstawie zdiagnozować ewentualne choroby, niedobory składników pokarmowych itp., można też było przekonać się jak działają różne programy ochrony roślin, nawozy, opryski i inne dodatki.

Dodany obrazek


Dużym zainteresowaniem, jak zawsze, cieszyły się maszyny – kombajny zbożowe, siewniki do zboża czy też ciągniki rolnicze. Rolnicy mogli oglądać pokazy opryskiwaczy na specjalnie przygotowanym torze przeszkód – Arenie Opryskiwaczy.

Dodany obrazek


Impreza została zorganizowana przez Międzynarodowe Targi Poznańskie i Montgomery Polska. Sponsorem strategicznym była firma Syngenta Crop Protection, AgroFoto.pl natomiast głównym patronem internetowym imprezy. Targi zlokalizowano na terenie gospodarstwa firmy Top Farms Agro Sp. z o.o. w Modrzu k/Poznania.

Zapraszamy do dyskusji na forum: http://www.agrofoto....1-podsumowanie/