Skocz do zawartości

Trwają prace konserwacyjne. Logowanie jest zablokowane.Zdjęcie

Nowości na targach AGROTECH 2016: Opryskiwacz sadowniczy o małym wydatku cieczy VENTIS

Napisany przez agrofoto, 15 luty 2017 · 502 wyświetleń

Nowości na targach AGROTECH 2016: Opryskiwacz sadowniczy o małym wydatku cieczy VENTIS Ochrona roślin to szczególne wyzwanie dla producentów maszyn rolniczych, obecne restrykcje związane ze stosowaniem środków chemicznych oraz oczekiwania rolników i sadowników wobec skuteczności zabiegów i komfortu obsługi maszyn, wymagają coraz bardziej zaawansowanych technik opryskiwania przy niskich wydatkach cieczy. Firma KUHN wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom z nowym opryskiwaczem sadowniczym VENTIS.

VENTIS wyróżnia się na rynku opryskiwaczy sadowniczych innowacyjnymi rozwiązaniami, które niosą ze sobą wiele korzyści dla użytkownika:
  • Bardzo dokładna penetracja i pokrycie liści, dzięki rozpyleniu cieczy roboczej na bardzo drobne, jednorodne krople,
  • Mniejsze dawki oprysku - wymagana objętość cieczy roboczej to zaledwie 150 – 200 l,
  • Ograniczenie ilości stosowanych środków ochrony roślin,
  • Mniejsze zapotrzebowanie na moc ciągnika i mniejsze zużycie paliwa,
  • Mniejsze koszty serwisowe i konserwacyjne.
VENTIS w przeciwieństwie do tradycyjnych opryskiwaczy, zamiast pompy tłokowo-membranowej został wyposażony w pompę wirową 200 l, która zasila system dystrybucji cieczy przy niskim ciśnieniu do 3 barów. Obsługa serwisowa opryskiwacza została zdecydowanie zredukowana, ponieważ w tej maszynie nie występuje problem zatykania rozpylaczy, ani nie ma potrzeby wymiany membran.

W opryskiwaczu sadowniczym VENTIS, krople nie są wytwarzane pod wpływem ciśnienia pompy, ale dzięki wentylatorowi najnowszej generacji, który zapewnia dystrybucję cieczy do dyfuzorów z prędkością od 120 do 185 m/s. Dzięki specjalnej budowie dyfuzorów wyposażonych w zwężki Venturiego, ciecz robocza zostaje rozpylona na krople o bardzo małej średnicy. Zapewnia to dokładniejsze pokrycie masy wegetatywnej plantacji środkiem ochrony roślin i w rezultacie redukcję zużycia preparatu w przeliczeniu na hektar.
VENTIS to opryskiwacz zapewniający wyraźne oszczędności finansowe w ochronie plantacji krzewów jagodowych, winnic oraz sadów. Pozwala zmniejszyć ilość stosowanych środków ochrony roślin zgodnie z najnowszymi dyrektywami europejskimi dotyczącymi ochrony środowiska.

Załączony obraz

Klient wybierając maszynę odpowiednią dla swojej plantacji, może ją wyposażyć w pojedynczy lub podwójny wentylator odśrodkowy. W celu optymalizacji penetracji cieczy roboczej w głąb masy wegetatywnej plantacji, wentylatory są wyposażone w specjalne przystawki z dyfuzorami zapewniającymi skuteczne dotarcie bardzo drobnych kropli cieczy roboczej nawet do najbardziej zagęszczonych miejsc plantacji. Polietylenowa osłona kieruje pod ciśnieniem powietrze do poszczególnych dyfuzorów zapewniając jednolite rozpylenie cieczy.
W zależności od indywidualnych potrzeb klientów, dostępne są różne przystawki opryskowe. Zapewniają skuteczne i wygodne przeprowadzenie zabiegu ochrony roślin w każdych uprawach szpalerowych oraz możliwość oprysku od 2 do 6 rzędów w jednym przejeździe.Opryskiwacz sadowniczy VENTIS zostanie zaprezentowany po raz pierwszy w Polsce na Targach Warzywnictwa i Sadownictwa TWS 2017 w Warszawie w dniach 11 – 12 stycznia 2017.

Maszyna będzie dostępna w sprzedaży w ograniczonej ilości od stycznia 2017 r.