Skocz do zawartości
Zdjęcie

Wydajność i wszechstronność w nowej, świeżej stylistyce

Napisany przez agrofoto, 23 wrzesień 2016 · 614 wyświetleń

Wydajność i wszechstronność w nowej, świeżej stylistyce 14 nowych modeli ciągników serii Profi marki STEYR zachwyca nie tylko swoim nowym wyglądem, ale także doskonałą wydajnością i wyjątkowym komfortem.

14 różnych modeli w nowej stylistyce
Rodzina ciągników Profi marki STEYR powiększyła się o modele o mocy 145 KM. W ten sposób klienci mogą wybierać spośród 14 modeli o zupełnie nowej stylistyce. Ciągniki serii Profi Classic z mechanicznymi zaworami hydrauliki zewnętrznej i niskim dachem wyróżnia wyśmienita funkcjonalność. Modele serii Profi mogą pochwalić się wyższym komfortem, podłokietnikiem z Multicontrollerem i wysoko położonym dachem. Innowacyjne ciągniki Profi CVT z bezstopniową przekładnią napędową i magistralą ISOBUS III zachwycają absolutnym komfortem jazdy przy sterowaniu ciągnikiem poprzez podłączone do niego narzędzie.

Wydajność w standardzie
Wszystkie ciągniki Profi posiadają na wyposażeniu najnowocześniejsze silniki ECOTECH. Seria ta obejmuje modele o mocy znamionowej od 116 do 145 KM, przy czym w głównym zakresie pracy silnika, mieszczącym się w przedziale od 1500 do 1900 obr/min, system PowerPlus firmy STEYR umożliwia uzyskanie dodatkowej mocy sięgającej nawet 34 PS. Ekologiczny układ neutralizacji spalin Hi-eSCR optymalizuje zużycie paliwa, a także poprawia osiągi i responsywność silnika. Jednocześnie pozwala sprostać wymogom normy emisji spalin Euro IV i zapewnia długotrwałą ekonomiczność użytkowania. Układ Hi-eSCR nie zawiera filtra cząstek stałych.
Bezstopniowa przekładnia pracuje oszczędnie i zapewnia komfort jazdy. Przy każdej prędkości jazdy silnik pracuje na optymalnych obrotach. Układ S-TRONIC steruje zmianami biegów i obrotami silnika w zależności od zapotrzebowania na moc. Dynamikę działania przekładni, zarówno przy sterowaniu za pomocą pedału, jak i Multicontrollera, można ustawić za pomocą dostępnych trzech poziomów reakcji przekładni. Wytrzymała przekładnia napędowa z podwójnym sprzęgłem zapewnia przenoszenie mocy bez przerw.
Prosty w obsłudze system zarządzania wałami odbioru mocy zwiększa komfort pracy dzięki automatycznemu włączaniu i wyłączaniu wału odbioru mocy przy podnoszeniu i opuszczaniu przednich i tylnych narzędzi hydraulicznych. Łagodny rozruch umożliwia płynne uruchomienie podłączonych narzędzi. Wbudowanie przedniego wału odbioru mocy i przedniego układu zawieszenia narzędzi w przedniej części ciągnika umożliwia zachowanie niewielkiego odstępu pomiędzy osią przednią a przednim układem zawieszenia narzędzi.

Załączony obraz

Zadowolenie z wyższego poziomu komfortu
Komfortowa, dobrze wyciszona kabina z regulowaną amortyzacją, układem EASY-TRONIC firmy STEYR, klimatyzacją, zestawem stereo HiFi i systemem głośnomówiącym z technologią Bluetooth zapewnia wyjątkowy komfort w kabinie ciągnika Profi podczas długich dni roboczych. W ofercie są trzy wersje foteli: z materiałową lub skórzaną tapicerką. Luksusowy fotel „Maximo Evolution" ze skórzaną tapicerką w wariancie dla operatora i instruktora, ogrzewanym siedzeniem i wentylacją, jak również aktywnym zawieszeniem z automatyczną regulacją idealnie dostosowuje się do potrzeb operatora. W wariancie kabiny Aktiv-Luxury dostępny jest pasujący do niego skórzany fotel pasażera. Operator ma nieograniczony widok w zasięgu 360°: dzięki 4-słupkowej kabinie, dużej przeszkolonej powierzchni, oknu dachowemu i jednoczęściowej szybie przedniej. Jednoczęściowa szyba przednia zapewnia ponadto optymalną widoczność narzędzi montowanych z przodu oraz przedniego ładowacza. Również widoczność przyłączy tylnych jest bez zarzutu. Elektrycznie podgrzewane i regulowane lusterka zewnętrzne zapewniają zawsze optymalną widoczność nawet szerokich narzędzi. Maksymalnie 16 reflektorów roboczych z diodami LED o natężeniu światła po 2000 lumenów zamienia noc w dzień. Udoskonalona oś przednia i większy rozstaw osi zwiększają komfort jazdy po drogach i trakcję przy pracy w polu. Promień skrętu maszyny wynosi 5,4 m. Oznakowane różnymi kolorami przyłącza hydrauliczne ciągników serii Profi znajdują się z lewej i prawej strony górnego wahacza.

Prosta i intuicyjna obsługa
W ciągnikach serii Profi i Profi CVT z monitorem S-TECH z powodzeniem można korzystać z systemów agrotechniki precyzyjnej. Dzięki temu można na przykład z łatwością sterować pracą narzędzi kompatybilnych z magistralą ISOBUS II, a w nowych modelach Profi CVT z magistralą ISOBUS III, podłączyć automatyczny układ prowadzenia oraz obsługiwać ciągnik. W ten sposób transfer danych sterujących pomiędzy ciągnikiem a urządzeniem osiągnął nowy poziom.
W modelach Profi i Profi CVT posiadają na wyposażeniu system Easy-Tronic II, umożliwiający intuicyjny zapis czynności wykonywanych w funkcji przebytej odległości lub czasu. Intuicyjną konfigurację systemu Easy- Tronic II zapewnia monitor S-Tech 700. Funkcję tę można z łatwością włączać i wyłączać za pomocą przycisku na Multicontrollerze. Intuicyjny pulpit sterowania (ICP) umożliwia sterowanie pracą przedniego i tylnego układu zawieszenia narzędzi oraz obsługę innych funkcji ciągnika. Przyciski są w logiczny sposób rozmieszczone na rysunku ciągnika. Pokrętła do precyzyjnej regulacji układu zawieszenia narzędzi znajdują się pod podłokietnikiem. Modele Profi i Profi CVT są również przygotowane do korzystania z systemów S-Tech i S-Guide. Monitor z kolorowym ekranem dotykowym S-Tech 700 służy zarówno jako źródło informacji, jak i intuicyjne urządzenie do wprowadzania. Umożliwia to proste sterowanie wykonywanymi czynnościami i monitorowanie ich. Dzięki zamontowanemu w maszynie systemowi nawigacji GPS RTK i firmowej sieci RTK układ automatycznego prowadzenia S-Guide pozwala kierować ciągnikiem z dokładnością do 2,5 cm.

Nowy ciągnik serii Profi w telegraficznym skrócie:
 • Nowa, dynamiczna stylistyka
 • Przestronna, najbardziej komfortowa w swej klasie kabina
 • Trzy różne wersje fotela: z tapicerką materiałową lub skórzaną
 • Niski poziom hałasu, wynoszący zaledwie 69 dB (A), umożliwia bezstresową pracę i rozmowy telefoniczne.
 • Maksymalnie 16 reflektorów roboczych z diodami LED zapewnia idealne oświetlenie w zasięgu 360°.
 • System zarządzania skrętem na uwrociach Easy-Tronic II umożliwia automatyzację przebiegu prac zależnie od czasu i drogi.
 • Ergonomiczna obsługa dzięki podłokietnikowi z Multicontrollerem.
 • Amortyzacja kabiny i osi przedniej zapewniają jeszcze większy komfort.
 • Układ PowerPlus pozwalający zwiększyć moc nawet o 34 PS.
 • Bezstopniowa przekładnia napędowa o najwyższym współczynniku sprawności mechanicznej
 • Maks. 3 biegi WOM-u w trybie mocy lub

oszczędzający paliwo bieg Eco

 • S-TRONIC do automatycznego sterowania jazdą
 • System agrotechniki precyzyjnej S-Tech - zawsze o krok do przodu dzięki poniższym elementom:
 • Monitor S-TECH z ekranem dotykowym
 • ISOBUS II
 • ISOBUS III w modelu Profi CVT
 • System prowadzenia S-Guide