Skocz do zawartości
Zdjęcie

INNVIGO - nowe produkty do ochrony zbóż ozimych

Napisany przez agrofoto, 29 lipiec 2016 · 603 wyświetleń

INNVIGO - nowe produkty do ochrony zbóż ozimych Wczesnym latem portfolio INNVIGO poszerzyło się o nowe produkty do ochrony zbóż ozimych. Środki zawierające substancje aktywne: diflufenikan (Adiunkt 500 SC, Saper 500 SC) i chlorosulfuron (Arubis 50 SG, Surfer 50 SG) przeznaczone są do jesiennego zwalczania chwastów w zbożach.
Chlorosulfuron (Arubis i Surfer) oraz diflufenikan (Adiunkt i Saper) są doskonale znane w praktyce. Ich cechą charakterystyczną jest, oprócz nalistnego, działanie doglebowe, dzięki czemu zastosowane jesienią niszczą chwasty jeszcze zanim wzejdą lub zaraz po wschodach.
Paletę produktów do ochrony rzepaku, firma INNVIGO poszerzyła o środki zawierające chizalofop P – etylowy (Buster 100 EC) przeznaczonym do zwalczania perzu właściwego, samosiewów zbóż i innych chwastów jednoliściennych oraz chlomazon (Efector 360 CS, Boa 360 CS). Środki te, razem z już wcześniej zarejestrowanymi herbicydami Metax 500 SC i Mezotop 500 SC zawierającymi metazachlor pozwalają na budowanie solidnych programów zwalczania chwastów w rzepaku. Środek Busteroprócz rzepaku jest zarejestrowany również do stosowaniu w uprawie buraka cukrowego.
Do końca roku zostało jeszcze kilka miesięcy, a biorąc pod uwagę, że trwają intensywne prace badawcze i rejestracyjne, możemy niebawem spodziewać się kolejnych, nowych produktów w ofercie INNVIGO.

INNVIGO, oprócz działań w Polsce, ma za sobą pierwszy, pełny sezon działalności lokalnej spółki w Czechach i na Słowacji, a od 1 lipca trwają pracę mające na celu uruchomienie organizacji rumuńskiej. Prowadzone są intensywne działania, aby 1 stycznia 2017 INNVIGO Rumunia było w pełni gotowe do wiosennego sezonu.