Skocz do zawartości
Zdjęcie

Szybki plon duży zysk!

Napisany przez agrofoto, 30 czerwiec 2016 · 1886 wyświetleń

Szybki plon duży zysk! Skład mieszanki daje możliwość jej zasiewu jako poplon jary na przykład tuż po żniwach, bądź ozimy na przykład po kukurydzy. Spełnia także warunki, aby uzyskać dopłaty agencyjne za każdy obsiany hektar, co daje dodatkowe korzyści finansowe. Mieszanka została skomponowana tak, aby uzyskać duży plon zielonki, o wysokiej zawartości białka i cukrów, który świetnie nadawać się będzie na paszę objętościową dla zwierząt.


MIESZANKA POPLONOWA BG-13 MILKWAY POPLON


TO NAJLEPSZE CO MOŻESZ ZROBIĆ DLA SWOJEGO POLA!

CZEMU TAKI SKŁAD?


Oprócz korzyści finansowych z dopłat rolnośrodowiskowych, uzyskujemy z mieszanki szybki pokos masy zielonej bogatej w białko i energię, dzięki obecności roślin motylkowych oraz życicy wielokwiatowej. To właśnie wyka siewna i koniczyna inkarnatka, przede wszystkim wpływają na wysoką zawartość białka, natomiast trawa pomaga zakiszać zebraną masę. Życica wielokwiatowa zawiera dużą ilość cukrów, które dodatkowo zwiększają pobieranie przez bydło zielonki nadając jej słodki smak.
Załączony obrazCO DAJE NAM MIESZANKA POPLONOWA?

Przez długi czas w rolnictwie stosowano uprawy monokulturowe, bądź też w ograniczonym stopniu ‘zmianowano’ pole, przez co gleba mocno ubożała. Dlatego zdecydowano się wprowadzić program, który ma na celu poprawić strukturę gleby na jakiej prowadzone są coroczne zasiewy. Co najważniejsze, poplon ma produkować obficie masę zieloną, której w ciągu roku często brakuje. Obecność rośliny motylkowej nie jest przypadkowa, ponieważ to właśnie ona produkuje białko w zebranej masie, a glebę pozostawia użyźnioną i bogatą w substancje organiczne. Rośliny motylkowe pozwalają na ograniczenie nawożenia, zwłaszcza azotem, dodatkowo również ograniczają zachwaszczenie i zapobiegają erozji gleby, przez co substancje pokarmowe (wszystkie NPK rzucane w ciągu roku) są w pełni wykorzystane.

Załączony obraz

ZASTOSOWANIE POPLONU


Mieszankę BG-13 Milkway Poplon Możecie zastosować jako zielony nawóz w ilości 35kg/ha, bądź z wykorzystaniem na paszę wysiewając 50kg/ha. Doskonale sprawdzi się jako przedplon dla roślin następczych pozostawiając mnóstwo składników odżywczych w glebie. Dodatkowo użyźniając glebę powoduje, że jej struktura staje się guzełkowata, przez co m.in. na dłużej zatrzymuje wodę i substancje pokarmowe niezbędne do wzrostu roślin następczych. Korzyścią siania mieszanki BG-13 Milkway Poplon jest również możliwość uzyskania dopłat, ale co najważniejsze dla Was – uzyskanie najwyższej jakości paszy objętościowej, która pozwoli nadrobić braki masy zielonej, jakiej nie udało się zebrać w ciągu roku.


Załączony obraz


Pomyśl już dzisiaj o korzyściach z zasiania mieszanki

BG-13 Milkway Poplon i zgłoś się do nas!

Ktos próbował ? Jaka cena ?

  • Raportuj

Ktos próbował ? Jaka cena ?

 

Nie wiemy jak cena tego produktu ale u nas oryginalna Mieszanka Gorzowska DSV w cenie 12,50 zł brutto/kg. Zapraszamy
  • Raportuj

Tak prezentuje się mieszanka BG-13 Milkway POPLON zasiana w połowie kwietnia. 

 

mieszanka-poplonowa-barenbrug-bg-13-milk

barenbrug-mieszanka-poplonowa-bg-13-milk

  • Raportuj