Skocz do zawartości
Zdjęcie

Pokazy Merlo Polska: multifuncyjny Multifarmer MF 40.7 CS

Napisany przez monika_adag_88, 09 czerwiec 2016 · 610 wyświetleń

merlo pokazy wydarzenia maszyny ładowarki teleskopowe multifarmer
Pokazy Merlo Polska: multifuncyjny Multifarmer MF 40.7 CS 20 maja bieżącego roku w Łącku odbyły się pokazy polowe zorganizowane przez Firmę Merlo Polska. Podczas pokazów został zaprezentowany nowy produkt tego światowego lidera w produkcji ładowarek teleskopowych, ładowarka Merlo Multifarmer MF 40.7 CS.

Maszyna ta łączy w sobie cechy tradycyjnej teleskopowej ładowarki rolniczej i ciągnika, pozwalając uzyskać niespotykane rezultaty. Jest odpowiednia do wykonywania wszystkich prac w gospodarstwie rolnym, takich jak przemieszczanie, podnoszenie, transportowanie ładunków i operowanie osprzętem, które jednocześnie oferuje najwyższą wydajność prac wykonywanych przez tradycyjne ciągniki (holowanie i uprawa roli).

W pokazach w Łącku ładowarka Merlo pracowała z następującymi maszynami: kosiarką dyskową SAMASZ KT 301H, przetrząsaczem SAMASZ P4-531 i zgrabiarką SAMASZ Z-410 oraz prasą Lely WELGER RP 245.

Załączony obraz

Parametry MULTIFARMER:
– Zawieszenie oparte na ramie rurowej oraz obniżone mocowanie wysięgnika, które powoduje proporcjonalne rozłożenie masy maszyny i eliminuje konieczność stosowania przeciwwagi.
– Układ hydrauliczny – pompa wielotłoczkowa z systemem Flow Sharing optymalnie zestrojona z jednostką napędową zapewnia efektywne wykorzystanie energii i niskie zużycie paliwa.
– Silnik chłodzony cieczą, 4-cylindrowy silnik Diesla marki DEUTZ spełniający normy spalin TIER 4i.
– Przekładania CVTronic zapewniająca płynne przyspieszanie bez przerw w dostarczaniu momentu obrotowego.
– Wysoki prześwit zapewnia specjalna obudowa mostów napędowych, natomiast doskonała widoczność z kabiny jest możliwa dzięki niskiemu zawieszeniu wysięgnika.
– Kabina o szerokości użytkowej wewnętrznej 995 mm jest wyposażona w układ zawieszenia pneumatycznego „CS”. Układ ten zapewnia operatorowi lepszy komfort jazdy w każdych warunkach eksploatacyjnych.
– System MCDC to Dynamiczna Kontrola Obciążenia Merlo do automatycznego rozpoznawania osprzętu oraz dynamicznej kontroli obciążenia. System wyświetla w czasie rzeczywistym ustawienie geometryczne maszyn oraz wskaźnik stabilności (liczbowo oraz graficznie za pomocą diody LED). W oparciu o wskaźnik stabilności sterownik elektroniczny dostosowuje system zabezpieczający przed wywróceniem, maksymalizując prędkości robocze wysięgnika w celu zagwarantowania najwyższego poziomu bezpieczeństwa.
– Rama zbudowana w oparciu o konstrukcję jednobelkową z integrowanym zbiornikiem oleju hydraulicznego. Grubość blach oraz konstrukcja zostały opracowane w sposób maksymalizujący sztywność skrętną oraz optymalizujący rozkład obciążenia, tak aby zagwarantować doskonałe zachowanie maszyny zarówno podczas przejazdu, jak i pracy.
– Mosty napędowe z przekładniami epicykloidalnymi gwarantują wytrzymywanie dużych obciążeń maszyny oraz przełożeń napędu.
– Poziomowanie ramy gwarantuje ustawienie poziome maszyny również na podłożach nachylonych, zwiększając w ten sposób bezpieczeństwo oraz komfort jazdy.
– Układ tłumienia drgań BSS (opcjonalnie) ma za zadanie osłabiać pochodzące od nierówności podłoża drgania przenoszone na ładunek, maszynę jak i na operatora. Stosując ten system przedłuża się żywotność maszyny, ponieważ tak szybko nie wyrabiają się pracujące tuleje i sworznie.

Załączony obraz

Więcej informacji na stronie Merlo Polska.

Źródło: materiały firmowe