Skocz do zawartości
Zdjęcie

PÖTTINGER inwestuje w rozwój

Napisany przez agrofoto, 01 czerwiec 2016 · 406 wyświetleń

PÖTTINGER inwestuje w rozwój 23 maja 2016 austriacki prodcent maszyn rolniczych PÖTTINGER położył kamień węgielny pod dalszą rozbudowę głównej fabryki w Grieskirchen (AT). Inwestycja 25 mln EUR pozwoli PÖTTINGER zreorganizować produkcje: hale produkcyjne i logistyczne, które zostaną powiększone o kolejne 12.000 m2 wspomogą firmę w jej dalszym rozwoju. Zakończenie tego dużego projektu jest zaplanowane na lato 2017.

Aby móc rozwijać swoja pozycję na rynkach międzynarodowych i stawić czoło wzrastającym wymogom rolnictwa, PÖTTINGER w ostanich latach bardzo intensywnie inwestował w swoje miejsca produkcyjne. Fabryka Techniki Siewu w Bernburg (DE) i Zakład Produkcyjny w Vodnanach (CZ) zostały rozbudowane i unowocześnione. W ramach projektu ŚWIATpracy w głównej fabryce firmy powstały nowoczesne pomieszczenia biurowe spełniające najwyższe standardy pracy nie tylko na dziś ale również z myślą o przyszłości.

„Ambitny plan rozbudowy PÖTTINGER fabrykaWORLD otwiera nowy rozdział w historii firmy, który zapewni przedsiębiorstwu dodatkową przestrzeń produkcyjną oraz reorganizację wszystkich procesów“, mówią z przekonaniem właścieciele firmy mag. Heinz i dypl. inż. Klaus Pöttinger i kontynuują: „Te inwestycje zapewnią dalszy rozwój i skuteczne konkurowanie na rynkach światowych.“

Na tym etapie budowy zostaną postawione dwie dodatkowe hale o łącznej powierzni 12.000 m2. To da 40% więcej powierzhni dla produkcji całaj palety maszyn zielonkowych. Dzięki nowej powierzchni zostanie znacząco usprawniony proces przeplywu materiałów i powstaną ergonomiczne miejsca pracy, które pozwolą pracownikom wytwarzać najnowocześniejsze maszyny rolnicze.


Na kursie mimo silnego wiatru przeciwnego

Rolnictwo obecnie jest w trudnej sytuacji. PÖTTINGER jest jednak przekonany, że „Każdy potrzebuje rolnictwa“ i dlatego technika rolnicza ma duży potencjał rozwoju. Zarząd firmy w osobach mag. Heinza i dypl.inż. Klausa Pöttinger zdecydowanie koncentruje swoją uwagę na przyszłości i dalszym rozwoju firmy: „Zgodnie ze sloganem „zakorzeniony w Austrii, zadomowiony w świecie“, określamy się jednoznacznie jako tradycyjne przedsiębiorstwo z siedzibą w Austrii. Technika rolnicza to nasze życie. Dlatego dziś inwestujemy, aby w przyszłości osiagnąć sukces.“