Skocz do zawartości
Zdjęcie

Kramp Groep dumny z osiągniętego wyniku

Napisany przez agrofoto, 17 maj 2016 · 387 wyświetleń

Kramp Groep dumny z osiągniętego wyniku Kramp Groep może patrzeć wstecz na rok 2015 z poczuciem satysfakcji. Pomimo trudnego i wymagającego rynku firma odnotowała 5% wzrost obrotu do kwoty 699 milionów Euro. Zysk operacyjny (EBITDA) wzrósł niemal o 20% do blisko 81 milionów Euro. Kramp Groep dąży do uzyskania obrotu w wysokości 1 miliarda Euro w 2020 roku.

„Jestem dumny nie tylko z pozytywnych wyników, o których informujemy, ale także z zaangażowania wykazywanego przez naszych pracowników. W ciągu ostatniego roku przeprowadziliśmy badanie satysfakcji wśród naszych pracowników i uzyskaliśmy wynik 7.8 jako pracodawca. To stawia nas na czele firm w Europie i jestem bardzo dumny z tego osiągnięcia”, mówi Eddie Perdok, CEO Kramp Groep.

Tytułem raportu rocznego jest ‘Inwestycja w przyszłość’. „Kramp Groep chce dalej rozwijać się jako firma i osiągnąć obrót w wysokości 1 miliarda euro. Jeśli chcemy osiągnąć ten cel to nadal musimy być zaangażowani w inwestycje i musimy mieć pewność, że na przykład nasze systemy informatyczne są na to gotowe. Inwestujemy także w nasze magazyny, dzięki czemu szybko i niezawodnie możemy dostarczyć wszystko czego potrzebują nasi klienci, oraz w e-commerce co pozwala naszym klientom szybciej i łatwiej odnaleźć produkty. Ponadto inwestujemy w partnerstwo; w budowę, utrzymanie i rozwijanie relacji z naszymi klientami i dostawcami. Oczywiście inwestujemy także w naszych ludzi. Zachęcamy ich do rozwijania się i wspieramy ich w tym procesie. To sprawia, że wciąż idziemy do przodu jako organizacja”, dodaje Perdok.

Rozwój rynku

Podobnie jak w ubiegłym roku, firma opublikowała imponujące dane na terenie swoich rozwijających się rynków. We Francji oraz w Rosji nastąpił niemal 20% wzrost Kramp Groep. Na obszarze południowej Europy także zanotowano dobry wynik, przy znacznym wzroście w Hiszpanii, Portugalii i we Włoszech, podobnie jak w krajach Europy Wschodniej, w tym w Czechach, na Węgrzech i Słowacji. Wzrost w już działających krajach był nieco mniejszy. Kraje takie jak Polska, Niemcy czy Dania miały za sobą rok pełen wyzwań, co można przypisać do lokalnej sytuacji rynkowej. Jednakże udział rynku w tych krajach wciąż wzrasta.

Prognozy

Mimo że perspektywy dla rynku nie są szczególnie pozytywne, to Kramp Groep oczekuje kontynuacji tendencji wzrostowej z około 5% przyrostem w roku 2016. Dalszego wzrostu oczekuje się główne w Europie Południowej i Wschodniej. Ponadto oczekuje się dalszych korzyści wynikających z fuzji Kramp i Grene.
Inwestycje na rok 2016 wynoszą łącznie 30 mln Euro. Planowane są rozbudowy, w tym magazynu w Varsseveld. W sumie 9.000.000 Euro zostanie zainwestowanych w IT oraz e-biznes.