Skocz do zawartości
Zdjęcie

Zapraszamy na Dni Pola PROCAM Polska 2016

Napisany przez AF_Joanna, 09 kwiecień 2016 · 805 wyświetleń

dni pola uprawy procam agrotechnika ochrona roślin nasiennictwo
Zapraszamy na  Dni Pola PROCAM Polska 2016 Dni Pola jak co roku będą wprowadzeniem w nowy sezon siewów jesiennych z zakresu agrotechniki, nasiennictwa i ochrony roślin. Ponieważ wszyscy będziemy przed wyborem odmian zarówno zbóż ozimych, jak i rzepaku ozimego, jednym z głównych wykładów będzie omówienie przez Dział Nasienny PROCAM wartości użytkowej dedykowanych do danego regionu odmian.

Podczas tych spotkań doradcy starają się przekazać jak najwięcej wiedzy, a także wymieniać opinie i doświadczenia, z pożytkiem dla obydwu stron. Na Dniach Pola można zobaczyć sprawdzone w doświadczeniach i ekonomicznie uzasadnione rozwiązania w produkcji roślinnej.

Tematyka prowadzonych wykładów będzie obejmowała: sytuację fitosanitarną na polach w 2016 r. z uwzględnieniem problemów związanych z przebiegiem pogody a także dobór optymalnych rozwiązań ochrony i nawożenia roślin uprawnych.
Załączony obraz
Po wykładach, jak zwykle uczestnicy zwiedzą kolekcje odmian rzepaku ozimego i pszenicy ozimej.
Do obejrzenia, dotknięcia oraz dokładnego zlustrowania będą dostępne zblokowane odmiany rzepaku (w poszczególnych miejscach, tak jak w Stanowie kilka do kilkunastu odmian) oraz odmian pszenicy ozimej (ok. 6– 10 odmian). W każdym z miejsc około 20-osobowe grupy gości będą oprowadzane przez Doradców Agrotechnicznych, którzy będą przekazywali informacje z prowadzonych doświadczeń agrotechnicznych oraz ochrony roślin (program ochrony roślin) autorstwa Dyrektora Działu Sprzedaży i Agronomii dr inż. Dariusza Wyczlinga oraz kolegów z grupy wsparcia technicznego. Firma zaprezentuje najlepsze rozwiązania w zakresie nawożenia mineralnego, nawożenia dolistnego, ochrony herbicydowej, ochrony fungicydowej czy też insektycydowej w poszczególnych terminach fenologicznych roślin uprawnych.

Załączony obraz

Na trasie zwiedzania poletek doświadczalnych będzie można identyfikować, specjalnie przygotowane na tę okoliczność, spreparowane fitotoksyczności oraz poglądowe profile glebowe, jak też ścieżki dydaktyczne.

W trakcie zwiedzania poletek doświadczalnych oraz rozwiązań ochrony roślin, pracownicy firmy będą prezentować najnowsze rozwiązania w temacie maszyn rolniczych, szczególnie związanych z aplikacją środków ochrony roślin, uprawą gleby, jak również nawożeniem.
Załączony obraz

Jedną z najważniejszych rzeczy, które składają się na odpowiednie i skuteczne zwalczanie poszczególnych agrofagów na polach uprawnych jest dokładna identyfikacja problemów fitosanitarnych. Dlatego też, tak jak w poprzednich latach, organizator zaprasza do Laboratorium Fitosanitarnego, które będzie funkcjonowało w specjalnie oznaczonym namiocie w każdej z lokalizacji Dni Pola 2016 PROCAM.

Doradcy pomogą przy:
• identyfikacji zagrożeń fitosanitarnych
• oraz badaniu gleby i wody.

Problem jakości wody dotyczy praktycznie każdego zabiegu ochrony roślin; jest to element powtarzalny i stały. Organizatorzy polowych spotkań proponują pokaz rozkładu cieczy oraz wartości dodanej, jakie wnosi do oprysku preparat ISOTAK PRO +.

W imieniu właścicieli gospodarstw oraz zespołu PROCAM zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Dni Pola 2016 organizowane przez naszą firmę - do zobaczenia !!!
Załączony obraz

Dni Pola PROCAM 2016
1
KAROLEWO
– POWIAT OBORNICKI, GMINA ROGOŹNO, WOJ. WIELKOPOLSKIE
03.06.2016 piątek

2
ŻÓRAWINA
– POWIAT WROCŁAWSKI, GMINA ŻÓRAWINA, WOJ. DOLNOŚLĄSKIE
07.06.2016 wtorek


3
PODOLANY
- POWIAT ZŁOTORYSJKI, GMINA ZŁOTORYJSA, WOK. DOLNOŚLĄSKIE
08.06.2016 środa


4
STRACHOCIN
– POWIAT STARGARD SZCZECIŃSKI, GMINA STRACHOCIN, WOJ. ZACHODNIOPOMORSKIE
10.06.2016 piątek


5
RATYCZÓW
– POWIAT TOMASZOWSKI, GMINA ŁASZCZÓW, WOJ. LUBELSKIE
15.06.2016 środa


6
SZEPIETOWO-WAWRZYŃCE
– POWIAT WYSOKOMAZOWIECKIE, GMINA SZEPIETOWO, WOJ. PODLASKIE
21.06.2016 wtorek


7
STANOWO
- POWIAT SZTUM, GMINA DZIERZGOŃ,WOJ. POMORSKIE
24.06.2016 piątek