Skocz do zawartości
Zdjęcie

AgroForum 2016 już za nami

Napisany przez AF_Joanna, 04 kwiecień 2016 · 408 wyświetleń

AgroForum 2016 już za nami 1 kwietnia 2016 r., Concordia Ubezpieczenia, wspólnie z partnerami – firmą Horsch oraz Lehmann Agrotechnika, zorganizowała pierwsze w Polsce AgroForum 2016. Podczas imprezy uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak prawdopodobnie będzie wyglądało rolnictwo za 10 lat, na które elementy warto zwrócić uwagę przy zawieraniu umowy ubezpieczenia, jakie maszyny w gospodarstwie i w jakim zakresie warto ubezpieczać.

Przedstawiciele Concordii w szczegółach zaprezentowali najnowsze rozwiązania w ubezpieczeniach sprzętu rolniczego oraz tajniki likwidacji szkód. Andrzej Janc, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Rolnych Concordii Ubezpieczenia, przekonywał: Nasz produkt Agro Casco jest innowacyjny przede wszystkim ze względu na zakres odpowiedzialności, dopasowanej do indywidualnych potrzeb rolnika, jak również realnych zdarzeń z udziałem maszyn rolniczych. Nowością jest m.in. możliwość wynajęcia przez rolnika maszyny zastępczej, na okres do 7 dni, w sytuacji gdy jego sprzęt uległ uszkodzeniu, a także - odpowiedzialność za szkody powstałe w przewożonych ładunkach.
Concordia Ubezpieczenia rocznie ubezpiecza średnio 150 tys. maszyn rolniczych, z których około 5 proc. ulega uszkodzeniu.

Piotr Adamczyk, Dyrektor Biura Likwidacji Szkód Concordii Ubezpieczenia, zaprezentował prawdziwe zdarzenia, pochodzące z teczek szkodowych Towarzystwa. – W ostatnim czasie obserwujemy zwiększone zainteresowanie ubezpieczeniem Agro Casco. Wiąże się to zapewne z rosnącą dynamiką szkód z udziałem maszyn rolniczych. W 2015 roku zlikwidowaliśmy 3,2 tys. tego rodzaju szkód, za które wypłaciliśmy 34,8 mln zł odszkodowań. I dodał – Znając dobrze specyfikę rolnictwa, w 2014 r., jeszcze przed sezonem żniwnym, podpisaliśmy umowy z punktami serwisowymi, aby umożliwić rolnikom szybką, pewną i sprawną naprawę uszkodzonych maszyn. Obecnie takie umowy mamy już zawarte z ponad 200 punktami serwisowymi w całej Polsce.

Ważnym punktem AgroForum było spotkanie z założycielem firmy Horsch – Michaelem Horschem, który opowiedział o wyzwaniach nowoczesnego rolnictwa oraz przedstawił jego wizję za 10 lat. „Rolnictwo ma przyszłość, dlatego warto dla niego pracować i tworzyć. Za 500 tygodni czeka nas ogromna rewolucja technologiczna, która nastąpi z całą pewnością. Świat cyfrowy dokona przełomowych zmian, również w rolnictwie.

Na zakończenie odbył się pokaz najnowszych maszyn rolniczych dystrybuowanych przez firmę Lehmann Agrotechnika.