Skocz do zawartości
Zdjęcie

Nowe rejestracje odmian w 2016 roku od firmy EURALIS

Napisany przez monika_adag_88, 17 marzec 2016 · 845 wyświetleń

uprawa kukurydza rzepak ozimy rzepak euralis odmiany
Nowe rejestracje odmian w 2016 roku od firmy EURALIS Uprawa kukurydzy i rzepaku od wielu lat odgrywa bardzo ważną rolę w Polsce; do jej sukcesu w dużej mierze przyczynia się postęp hodowlany.

EURALIS jako firma hodowlana o bardzo długiej tradycji dostarcza coraz bardziej wydajne odmiany sprawdzające się w każdych warunkach klimatycznych.

Co roku na działalność badawczą firma przeznacza 13% swoich obrotów. Wyrazem zaangażowania EURALIS w hodowlę w Polsce jest corocznie większa liczba poletek doświadczalnych oraz działająca od 2014 r. w Kórniku pod Poznaniem stacja hodowlana.

Coraz większe zaufanie, jakim rolnicy darzą odmiany EURALIS, to efekt konsekwentnej strategii firmy, która jest ukierunkowana na inwestycje w badania w naszym kraju. Skutkuje to corocznymi rejestracjami nowych odmian w polskim rejestrze.

Załączony obraz
ES Zorion

W 2016 były to 4 nowe odmiany kukurydzy: ES Meteorit (FAO 230-240), ES Zorion (FAO 230-240), ES Asteroid (FAO 240) i ES Constellation (FAO 240) oraz 2 nowe odmiany rzepaku ozimego: ES Imperio (F1) i ES Cesario (F1).

W sumie to 6 nowości zarejestrowanych w samym tylko 2016 r. Świadczy to o dużym potencjale hodowlanym i utwierdza nas w wybranym kierunku rozwoju firmy.

Załączony obraz
ES Imperio

Zapraszamy do współpracy i przetestowania nowości EURALIS!

Źródło: materiały firmowe