Firma Bayer: co przyniesie 2016 r.?

blog-0231031001454411648.jpg

19 stycznia odbyła się konferencja firmy Bayer, jakie plany na 2016 ma firma?

Firma rok zaczęła od...
Rozpoczął się pierwszy pełny rok sprzedaży środka Luna Experience® 400 SC, który jest fungicydem o działaniu kontaktowym i układowym do stosowania zapobiegawczego lub interwencyjnego w ochronie jabłoni, gruszy, wiśni, czereśni oraz marchwi i pora.
W drugiej połowie 2015 r., firma Bayer uzyskała rejestrację nowego fungicydu Serenade ASO®.Jest to obecnie jeden z 2 biologicznych środków ochrony roślin w ofercie Bayer Polska. Serenade ASO jest mikrobiologicznym środkiem grzybobójczym o działaniu kontaktowym, zawierającym szczep QST 713 bakterii Bacillus subtilis, przeznaczonym do stosowania w uprawie truskawki, marchwi, sałaty, pomidora, papryki oraz oberżyny (bakłażana) przeciwko chorobom grzybowym. Póki co, zastosowanie jest takie, ale jak Podczas konferencji wspomniał Mirosław Korzeniowski: – Złożone jest rozszerzenie i być może w trakcie tego sezonu będziemy mieli przyjemność poinformować Państwa, że tak jak np. w Holandii, jest zarejestrowany do wszystkich upraw ogrodniczych. Wielka zaletą Serenade jest fakt, że nie ma okresów karencji, nie ma przeciwwskazań co do stosowania w rolnictwie ekologicznym – posiada oficjalny certyfikat.

2 biologiczny środek ochrony roślin w ofercie Bayer w sezonie 2016 to Contans WG. Jest to biologiczny fungicyd zawierającym zarodniki naturalnie występującego w glebie grzyba Coniothyrium minitans. Contans WG działa selektywnie na zarodniki przetrwalnikowe grzybów Sclerotinia powodujących zgniliznę twardzikową na warzywach, tytoniu, rzepaku i roślinach ozdobnych. Jak podkreśla Mirosław Korzeniowski: . Jest to znany, sprawdzony już środek, który zawiera grzyb Coniothyrium minitans, który selektywnie działa na formy przetrwalnikowe, czyli sklerocja zgnilizny twardzikowej. I wszędzie tam, gdzie jest problem ze zgnilizną twardzikową ten produkt świetnie zdaje egzamin. Znamy przykłady np. największe gospodarstwa produkujące marchew na Kujawach – MarchWit – tam od kilku lat program z wykorzystaniem środka Contans jest podstawą obniżenia ilości zabiegów w programie rolnym i podniesienie efektywności. Sprawdza się na setkach hektarów.


System wspomagania decyzji Vademecum jest ogólnodostępną częścią projektu Vademecum i będzie sukcesywnie rozbudowywany. W sezonie 2016 obejmie sieć kilkudziesięciu stacji pogodowych z danymi na temat poziomu zagrożenia ze strony najgroźniejszych patogenów jabłoni, gruszy, drzew pestkowych i upraw jagodowych. Specjalnie przygotowane mapy pozwalają wybrać najbliższą stację pogodową. Dane ze stacji pogodowych będą powiązane z publikowanymi cyklicznie na stronie internetowej firmy Bayer komunikatami o zagrożeniach w ochronie drzew owocowych, upraw jagodowych i warzyw.


Nasiennictwo, czyli nowe odmiany
Poważne inwestycje firmy Bayer w hodowle i nasiennictwo owocują nowymi i innowacyjnymi odmianami. Przykładem tego jest odmiana mieszańcowa rzepaku jarego Dodger wprowadzona na rynek w zeszłym roku (rejestracja COBORU w 2014 r.). Średni, wysoki wynik plonowania za ostatnie 2 lata 110% wzorca pozwala twierdzić, że Dodger jest odmianą godną polecenia dla rolników chcących uzyskiwać wyższe od przeciętnych plony rzepaku jarego. Wraz z odmianą Dodger na rynku pojawiła się marka InVigor, pod którą Bayer wprowadza na rynek nowe odmiany mieszańcowe rzepaku jarego oraz ozimego, które charakteryzują się najlepszymi parametrami np. bardzo wysokim plonem.

Bezpieczeństwo, to znaczy...CapSeal – interaktywna plomba zakrętki
Nielegalne środki ochrony roślin to narastający problem. Zagadnienie to dotyczy całej Unii Europejskiej, jednak kraje takie jak Polska stanowiące granice UE, należą do najbardziej narażonych. Przeciętny konsument nie zna doskonale etykiet, zabezpieczeń i nawet niechcący czasami pada ofiarą oszustów.
Niezbędny jest prosty system rozpoznawania produktów autentycznych.
W 2016 roku firma Bayer wprowadza nowe zabezpieczenie produktów - CapSeal – innowacyjną, interaktywną plombę zakrętki.
Każde zakręcone opakowanie ma naklejoną plombę. Znajduje się na niej opalizujący hologram z kolorowym logo firmy Bayer oraz kod QR, który można zeskanować. Pierwsza próba odczytania go za pomocą smartfona prowadzi do aplikacji Bayer CapSeal. Aplikacja weryfikuje unikalny numer zaszyfrowany w kodzie QR i niezwłocznie informuje użytkownika, czy dany produkt jest oryginalny, czy nie. W tym drugim przypadku podpowiada użytkownikowi, jak ma dalej postępować. Aplikację można bezpłatnie pobrać ze sklepu GooglePlay lub AppStore.
„CapSeal” to rozwiązanie nowoczesne, niezawodne i dające użytkownikowi natychmiastową informację, czy produkt, który trzyma w ręku, jest legalny, a więc czy działa bezpiecznie i skutecznie.
https://capseal.bayer.com


Bioróżnorodność: bogactwo żywej ziemi
W akcji Grunt to Bezpieczeństwo firma Bayer nadal koncentruje się na ochronie organizmów towarzyszących uprawom i przynoszącym rolnikom wymierne korzyści. W 2016 roku firma skupi się na cennym zasobie, jakim jest gleba: bakterie w niej zamieszkujące, grzyby i makroorganizmy, warunkujące żyzność. Prawidłowe przechowywanie i użytkowanie środków ochrony roślin chroni glebę przed punktowymi skażeniami, natomiast wybrane zabiegi agrotechniczne stymulują rozwój organizmów produkujących próchnicę. Takie działania z zakresu rolnictwa zrównoważonego zapewniają utrzymanie bioróżnorodności gleby i jej żyzności na wysokim poziomie przez wiele lat – umożliwi to zapewnienie dostaw żywności dla wzrastającej populacji ludzi na świecie.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość AF_Joanna
Zaloguj się, aby obserwować  


0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj