Skocz do zawartości
Zdjęcie

Jaki był rok 2015 dla firmy GRENE?

Napisany przez monika_adag_88, 14 styczeń 2016 · 1038 wyświetleń

grene sklepy biznes
Jaki był rok 2015 dla firmy GRENE? W minionym roku większość rolników stawiała na używane maszyny, ale jak zaznacza Leszek Niewiedziała, kierownik działu Franczyzy GRENE: – Nie można oczekiwać, że rolnicy co roku będą kupować coraz więcej maszyn, szczególnie w kontekście spadków cen produktów rolno-spożywczych. Dodatkowo, producenci czekali na nowe płatności w ramach Wspólnej Polityki Rolnej, które ruszyły w 2015 r.

Pomimo spadków w zakupie nowych maszyn rolniczych i pozostałych problemów dotyczących całego sektora rolniczego, w 2015 r. sieć sklepów GRENE nie zwolniła tempa rozwoju. Do sieci cały czas dołączają kolejni franczyzobiorcy, którzy chcą korzystać z wiedzy i zaplecza towarowego znanej marki. Pod koniec 2015 r. w sieci pojawiły się kolejne 2 sklepy partnerskie: w Rypinie i Rawie Mazowieckiej.

Postanowiliśmy realizować nasze plany u boku lidera branży, jakim jest GRENE. Dzięki opiniom, jakie usłyszeliśmy, jesteśmy przekonani, że podjęliśmy słuszną decyzję. Za cel stawiamy sobie najwyższą jakość świadczonych usług i wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom rolnictwa. Do tej pory zajmowaliśmy się zaopatrzeniem rolnictwa w środki żywienia zwierząt, nawozy, środki ochrony roślin. Stąd też pomysł rozszerzenia oferty o wyposażenie techniczne. Chcemy, by nasz sklep zdobył pozycję na rynku dzięki fachowej obsłudze i szerokiemu asortymentowi. Wszystkie nasze założenia spełnia model franczyzy GRENE – mówi franczyzobiorca Daniel Lewandowski, właściciel sklepu w Rypinie.

Co nas czeka w 2016 r. i kolejnych latach?

GRENE, obchodzące w 2016 r. swoje 20-lecie, to jedyna firma w Polsce, która ma sprawdzony i dopracowany do najmniejszych szczegółów program współpracy partnerskiej dedykowany tej branży. Umożliwia poszerzenie działalności gospodarczej przedsiębiorczym osobom działającym w rolnictwie. Inaczej mówiąc, daje sprawdzoną i skuteczną licencję na prowadzenie własnego sklepu z asortymentem technicznego zaopatrzenia rolnictwa. Obecnie pod szyldem GRENE działa 130 sklepów, w tym 37 franczyzowych. W 2016 r. firma chce otworzyć kolejne 20 sklepów franczyzowych, a do 2018 r. planuje mieć łącznie ok. 220 placówek.

Dynamiczny rozwój sieci jest możliwy dzięki wsparciu firmy Kramp, do której należy marka i sieć GRENE – mówi Leszek Niewiedziała, Kierownik Działu Franczyzy GRENE.

Więcej informacji o firmie znajdziecie na stronie http://franczyza-grene.pl/.

Źródło: materiały firmowe