Skocz do zawartości
Zdjęcie

VitalFields – zarządzanie gospodarstwem proste jak nigdy dotąd

Napisany przez monika_adag_88, 22 grudzień 2015 · 3013 wyświetleń

vitalfields karta pola zarządzanie technologia
VitalFields – zarządzanie gospodarstwem proste jak nigdy dotąd System VitalFields powstał, by ułatwić pracę rolnikom, szczególnie tym, którzy korzystają z unijnych dotacji, i tym, którzy chcą się o nie starać. Stanowi rejestr działań i zabiegów agrotechnicznych, który wymagany jest w trakcie ewentualnej kontroli gospodarstwa. Jest również świetnym „wirtualnym organizerem” dla wszystkich gospodarzy ceniących w swojej pracy porządek i systematyczność.

W natłoku codziennych obowiązków uzupełnianie karty pól schodzi na dalszy plan, co w konsekwencji może oznaczać problemy podczas kontroli, gdy wymagane jest podanie informacji dotyczących chociażby środków wykorzystywanych w trakcie prowadzenia upraw. Takich nieprzyjemności możemy uniknąć, korzystając z systemu VitalFields. Jedno kliknięcie wystarczy, by zawsze mieć gotową ewidencję użytych środków ochrony roślin dla PIORIN-u. Warunek jest jeden, dane te należy uzupełniać na bieżąco. VitalFields w znaczący sposób to ułatwia. Jak?

Pamiętaj o karcie pól!
Aplikacja mobilna umożliwia pracę „bezpośrednio z pola”, gdy nie mamy dostępu do komputera. Pełnię możliwości programu odkryjemy jednak, korzystając z jego wersji internetowej, dostępnej pod adresem http://www.vitalfields.com/pl

Trzeba podkreślić, że system w obu przypadkach jest intuicyjny, dzięki czemu z jego obsługą nie będą mieć problemu nawet komputerowi laicy.

Załączony obraz
Uzupełniona karta pól.

Dzięki przejrzystej budowie systemu w zakładkach umożliwiających szczegółowe uzupełnienie niezbędnych informacji łatwo można ustalić dokładny zakres prac. Każda wykonana czynność traktowana jest jako osobna zakładka, mająca precyzyjnie określone „słowa-tagi”, pomagające w sprawnym opisaniu konkretnego zadania.

Załączony obraz
Każde zadanie posiada osobną zakładkę i specjalne „słowa-klucze”.

Można w dodatku nie tylko wybrać rodzaj konkretnej pracy, ale również pracownika i maszynę, oraz wpisać ich czas pracy. Zespół VitalFields dokłada wszelkich starań, by podczas wypełniania kart pracy od ręki dostępne były aktualne listy środków ochrony roślin oraz innych materiałów.

Załączony obraz
VitalFields pomaga kontrolować koszty prowadzenia gospodarstwa.

Każdorazowo można również dodać krótki komentarz, dotyczący np. przebiegu orki, panujących wówczas warunków pogodowych itd. Po wpisaniu wszystkich niezbędnych informacji można pracę uznać albo za zakończoną, albo zapisać ją jako „zlecenie”, które należy w późniejszym czasie wykonać. Istotna jest także możliwość ustawiania dat, w przedziale których dana praca została wykonana albo powinna zostać zrobiona. Każde zapisane zadanie można w dowolnym momencie podejrzeć, zmodyfikować czy powielić.

Załączony obraz
Portal jest prosty w obsłudze.

System VitalFields umożliwia też porównywanie bieżących prac polowych z pracami z lat poprzednich. Dzięki podsumowaniu sezonów łatwo dostrzeżesz różnice między konkretnymi latami. Koszty bezpośrednie, informacje o plonie czy nawożeniu (mineralnym i naturalnym) dostępne dla każdego rodzaju upraw.

Załączony obraz
Porównanie prac z lat 2014–2015.

Ważną funkcją jest również możliwość sprawdzenia wydajności pracy oraz produkcji wszystkich upraw, w tym najbardziej istotnych zbóż i roślin oleistych. Przejrzysty układ strony pozwoli na szybki przegląd prac oraz wszystkich kosztów poniesionych na produkcję roślinną.

Załączony obraz
Szybko można sprawdzić, gdzie jeszcze mamy zaległości.

VitalFildes jest systemem całkowicie podporządkowanym pracy rolnika, stworzonym z myślą o uproszczeniu jego codziennych obowiązków. Dla rolników posiadających gospodarstwa do 40 ha VitalFildes jest całkowicie darmowy. Natomiast dla gospodarzy z większym areałem opłata za rok wynosi jedynie 5 zł za hektar na rok. Co ważne, w razie jakichkolwiek problemów szybko można skorzystać z pomocy obsługi klienta, która udzieli odpowiedzi na wszystkie nasze pytania.

VitalFields przygotowało w dodatku specjalną ofertę świąteczną. Dla każdego nowego użytkownika, którego gospodarstwo jest większe niż 40 ha, użytkowanie systemu będzie darmowe przez 6 miesięcy. Aby skorzystać z promocji, wystarczy po założeniu konta wpisać w komunikatorze Czat „Wesołych świąt”. Oferta obowiązuje do 6 stycznia 2016 r.