Skocz do zawartości
Zdjęcie

MTP podsumowuje rok 2015

Napisany przez monika_adag_88, 03 grudzień 2015 · 837 wyświetleń

MTP podsumowuje rok 2015 Grudzień jest czasem podsumowań i przedstawiania planów na kolejny rok. W związku z tym zorganizował zarząd Międzynarodowych Targów Poznańskich przedświąteczne spotkanie dla mediów.

MTP to przestrzeń, w której mają miejsce ważne wydarzenia związane z wieloma branżami. Jedną z nich jest zapewne rolnictwo. Właściciele gospodarstw mieli kilka okazji, by pojawić się w Poznaniu, chociaż część imprez zorganizowanych pod egidą Targów odbyła się poza stolicą Wielkopolski, a nawet poza województwem.

Pierwszym ważnym wydarzeniem dla rolników był marcowy Agro-Park w Lublinie, gdzie na powierzchni 10 tys. m² aż 160 wystawców pokazało się prawie 20 tys. zwiedzającym. Jeszcze więcej odwiedzających pojawiło się na Krajowej Wystawie Zwierząt Hodowlanych w Wilkowicach k. Leszna – miłośników zwierząt było aż 25 tys. W maju nadarzyła się kolejna okazja do spotkania. Podczas Zielonego AGRO-SZHOW Polskie Zboża, zorganizowanego w Sielniku w gm. Opalenica, zjawiło się 35 tys. gości.


Załączony obraz


W samym Poznaniu też jest kilka znaczących wydarzeń, które są pretekstem, by odwiedzić stolicę Wielkopolski. Rolnikom dedykowane są takie imprezy jak: Polagra Food czy Smaki Regionów. Trwają też ostatnie przygotowania do mających się odbyć między 21 a 24 stycznia Międzynarodowych Targów Mechanizacji Rolnictwa Polagra Premiery.

Zarząd MTP nieustannie inwestuje w rozwój obiektu, co wymiernie przekłada się na liczbę zwiedzających. Właściciele narzekają jednak, że wciąż mało jest niewielkich firm: – Niestety, ciągle widzimy niewielką liczbę małych, nowych firm. Miejmy nadzieję, że niebawem się to zmieni, dzięki czemu oferta wystawców będzie jeszcze większa – zaznacza prezes zarządu, Przemysław Trawa.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem na ręce prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich nagrody plebiscytu „Medialna 5”, dla osób, z którymi mediom w mijającym roku pracowało się najlepiej. Wyróżnienie wręczył przedstawiciel Stowarzyszenia Dziennikarzy RP.