Skocz do zawartości
Zdjęcie

KONKURS: Opisz, jak informujesz rolników o obowiązkach w zakresie utylizacji opakowań po środkach ochrony roślin

Napisany przez agrofoto, 28 październik 2015 · 572 wyświetleń

KONKURS: Opisz, jak informujesz rolników o obowiązkach w zakresie utylizacji opakowań po środkach ochrony roślin Do 18 grudnia trwa konkurs organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin dla punktów sprzedaży środków ochrony roślin. Konkurs prowadzony jest na terenie województw: podkarpackiego, lubelskiego oraz podlaskiego.
Zadaniem konkursowym jest przygotowanie prac, w dowolnej formie, obrazujących, w jaki sposób kupujący środki ochrony roślin są informowani przez punkt sprzedaży o obowiązkach w zakresie odpowiedzialnego postepowania z opakowaniami oraz w jaki sposób promuje się zasady zbiórki opakowań PSOR.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, sprzedawcy środków ochrony roślin informują kupujących o obowiązkach w zakresie odpowiedzialnego postepowania z pustymi opakowaniami po środkach ochrony roślin.

Celem konkursu jest zwiększenie zaangażowania właścicieli sklepów i uświadomienie im, jak wielka jest ich rola, jeśli chodzi o przekazywanie zasad prawidłowego postepowania z tzw. opakowaniami niebezpiecznymi – mówi Marcin Mucha, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin. Liczymy, że uczestnicy konkursu podzielą się z nami swoimi ciekawymi pomysłami, które będzie można później wspólnie wykorzystać.

Trzyosobowe jury konkursu wyłoni trzy najlepsze prace. Ich autorzy otrzymają nagrodę – sprzęt RTV lub voucher wakacyjny. Wartość nagród jest różna, w zależności od zajętego miejsca: pierwsza nagroda będzie miała maksymalną wysokość 7 tys. zł, druga 5 tys. zł, a trzecia 4 tys. zł.

Do każdej nagrody będzie doliczona dodatkowa nagroda pieniężna odpowiadająca należnemu podatkowi od wartości nagrody, podatek ten zostanie zapłacony przez organizatora konkursu.

Aby przystąpić do konkursu należy wypełnić formularz i wysłać go na adres konkurs@systempsor.pl wraz z pracą konkursową do dnia 18 grudnia 2015.

Regulamin akcji i zgłoszenie uczestnictwa do pobrania na stronie www.systempsor.pl w zakładce „Aktualności”.
http://systempsor.pl...ochrony-roslin/