Skocz do zawartości
Zdjęcie

CLAAS stawia na modernizację rosyjskiego rolnictwa

Napisany przez agrofoto, 09 październik 2015 · 924 wyświetleń

claas fabryka maszyny traktor ciągnik gospodarka praca
CLAAS stawia na modernizację rosyjskiego rolnictwa

Firma CLAAS, jeden z wiodących na świecie producentów maszyn rolniczych planuje dalszą modernizację rosyjskiego sektora rolnego i stworzenie dodatkowego zakładu eksploatacji na południu Rosji w mieście Krasnodar. Firma zainwestowała około 120 mln euro w ramach tego projektu.


Najnowocześniejsza fabryka maszyn rolniczych w Europie została oddana do użytku„Obecnie najbardziej nowoczesny zakład produkcyjny maszyn rolniczych w Europie, fabryka w Krasnodarze została zbudowana w ciągu zaledwie 27 miesięcy. W naszej branży, nie ma innej firmy, która inwestuje na taką skalę w gospodarkę rosyjską i wprowadza zaawansowane technologie produkcyjne w tym kraju. Robimy to, ponieważ rosyjskie rolnictwo ma doskonałe perspektywy na przyszłość”, tłumaczy Lothar Kirszun, rzecznik Zarządu CLAAS.
Nadal jest duża potrzeba modernizacji i zapotrzebowania na wydajne technologie żniwne. Obecnie w Rosji tylko 72 mln ha są wykorzystywane do celów rolniczych, gdzie w sumie 122 milionów hektarów nadają się do użytku rolnego.
Nowy zakład zatrudnia pracowników z wielu regionów Rosji, niektórzy z nich przebyli drogę 2000 km, aby pracować w firmie CLAAS w Krasnodarze. Wiele zawodów i technologii nie były powszechne znane w Rosji. Fabryka w Krasnodarze jest około dziesięć razy większy niż poprzedni zakład, a jego powierzchnia wynosi około 45 000 metrów kwadratowych. W związku z tym, wielkości produkcji zwiększy się do 2 500 kombajnów i ciągników rocznie. Spośród jedenastu zakładów produkcyjnych CLAAS, fabryka ta znajduje się w pierwszej czwórce pod względem wielkości.


Załączony obraz


Zakład został otwarty w trudnych warunkach politycznych i ekonomicznych charakteryzujących się niestabilnym kursem walut, trudności w uzyskaniu finansowania na szczeblu lokalnym. „Jako firma rodzinna myślimy długofalowo i nie skupiamy się wyłącznie na dniu dzisiejszym. To samo odnosi się od naszych 17 rosyjskich partnerów serwisowych, którzy planują zainwestować około 40 mln euro w ich sieć dealerską w ciągu najbliższych trzech lat”, podkreśla Kirszun.
Firma CLAAS rozpoczęła działalność w Rosji od eksportu maszyn używanych i znalezieniu pierwszych lokalnych dealerów w 1992 roku. Następnie były to nowe maszyny i pierwsi rosyjscy pracownicy, którzy odpowiedzialni byli za szkolenia i serwis. Natomiast w roku 2005, firma CLAAS, będąca pierwszą zagraniczną firmą maszyn rolniczych założyła własny zakład produkcyjny w Rosji i zainwestowała do tego czasu około 20 mln euro.


Źródło: materiały prasowe Claas