Skocz do zawartości
Zdjęcie

Kubota M7001 z nowej francuskiej fabryki

Napisany przez agrofoto, 22 wrzesień 2015 · 1502 wyświetleń

Kubota M7001 z nowej francuskiej fabryki Ciągniki rolnicze Kubota zyskują coraz bardziej na popularności na rynku europejskim. Czynnikiem, który jednak ma znacząco ułatwić dostęp do tych maszyn, było z pewnością otwarcie nowej, pierwszej w Europie, fabryki ciągników marki Kubota, które odbyło się 16. Września 2015 roku we francuskiej Dunkierce. Dzięki uprzejmości firmy Kubota, mogliśmy tam być i z bliska przyjrzeć się nowej linii produkcyjnej.

Otwarcie nowej fabryki miało być też okazją do przedstawienia opinii publicznej nowego modelu traktora M7001. Będzie on montowany właśnie w fabryce we Francji, dlatego cena i dostępność modelu na rynku europejskim powinna być bardziej przystępna. To kolejny krok marki Kubota w kierunku ekspansji na rynkach na innych kontynentach, w szczególności na kontynencie europejskim.
Załączony obraz

Podczas pobytu w fabryce zaprezentowano nam filozofię firmy, jej nastawienie na sukces na nowych rynkach oraz współpracę z interesariuszami na rynkach lokalnych, uwzględniając przede wszystkim lokalne władze. Obecność prefekta Dunkierki (Henri’ego Jeana) i ambasadora Japonii (Yoichiego Suzuki) we Francji tylko potwierdziła znaczenie tej inwestycji dla francusko-japońskich relacji gospodarczych.
Załączony obraz

Wystąpieniu panów Jeana i Suzuki towarzyszyły również wystąpienia przedstawicieli marki Kubota (Mampei Yamamoto oraz Masatoshi Kimata, którzy zapewniali, że jest to dopiero pierwszy krok na drodze do pełnej i długofalowej współpracy.
Załączony obraz

Po części oficjalnych wystąpień nastąpiła oficjalna prezentacja ciągnika M7001 po czym dziennikarze zostali podzieleni na mniejsze grupy, w których zwiedzali fabrykę.
Załączony obraz
Załączony obraz

Podczas zwiedzania, pod opieką starszego inżyniera ds. zapewnienia jakości, pokazano nam poszczególne sektory fabryki, w których znajdują się kolejne etapy linii produkcyjnej. Zaprezentowano nam niemal w całości proces produkcyjny, począwszy od montażu jednostki napędowej, a na testach gotowych egzemplarzy skończywszy. Podczas zwiedzania opisano nam również proces technologiczny, uwzględniając dotychczasową oraz planowaną wydajność fabryki.
Załączony obraz
Załączony obraz
Załączony obraz
Załączony obraz
Załączony obraz
Załączony obraz
Załączony obraz
Załączony obraz
Załączony obraz

Po powrocie ze zwiedzania fabryki zorganizowano krótki poczęstunek, zawierający klasyczne japońskie przysmaki. Nie mogło się zatem objeść bez owoców morza i sushi w różnych postaciach. Był to również doskonały moment na wymianę wrażeń i doświadczeń zgromadzonych podczas zwiedzania.
Ostatnim etapem wizyty było uczestnictwo w tzw. Kagamibiraki – tradycyjnej japońskiej uroczystości, podczas której seniorzy rozbijają wieka drewnianych skrzyń zawierających sake – tradycyjny japoński napój. Po rozbiciu sake jest nalewana ze skrzyń do niewielkich drewnianych pojemników, których używa się jako naczyń. Ten szczególny pokaz japońskiej gościnności stanowił idealne zwieńczenie wizyty w fabryce.
Załączony obraz
Załączony obraz
Załączony obraz
Załączony obraz