Skocz do zawartości
Zdjęcie

Lato w mieście - Lato w Ursusie

Napisany przez agrofoto, 26 sierpień 2010 · 582 wyświetleń

"Lato w mieście" - lato w Ursusie

URSUS tego lata po raz kolejny otworzył swoje drzwi dla dzieci. Już 8 placówek oświatowo-wychowawczych z terenu Warszawy, zajmujących się zorganizowanym wypoczynkiem dzieci w czasie wakacji, odwiedziło Muzeum Historii Ursusa.
Dodany obrazek


W czerwcu Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursus Wiesław Krzemień zwrócił się do Prezesa Spółki URSUS Andrzeja Słonowskiego z prośbą o możliwość odwiedzania muzeum i zapoznanie z historią w "naturalnym środowisku". Prośba dotyczyła dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych pozostających podczas wakacji w Warszawie w ramach programu "Lato w mieście 2010".

Dodany obrazek

Akcja ruszyła 29-go czerwca br. i do 9-go sierpnia Muzeum Historii Ursusa odwiedziło 8 placówek oświatowo-wychowawczych.

Dodany obrazek

Grupy liczące po 20-cia, 40-ci a czasem i 60 osób na początku każdej wizyty były zapoznawane z historią zakładów i dniem dzisiejszym, towarzyszyła temu krótka prezentacja multimedialna i teledysk grupy Blenders - "Kupiłem czarny ciągnik". Inżynier Kazimierz Okraszewski, opiekujący się wycieczkami z ramienia firmy URSUS, opowiadał uczniom również o zastosowaniu traktorów, specyfice produkcji, specjalistach biorących udział w procesie projektowania i wytwarzania ciągnika.

Dodany obrazek

Wizyta w muzeum zaowocowała konkursem plastycznym pt. „Zakłady Ursus w oczach dziecka” zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną im.W.Grabskiego w Dzielnicy Ursus. Pracę z niego można zobaczyć na naszej stronie internetowej