Skocz do zawartości
Zdjęcie

FruitSmart 3,3 VP – polski produkt z 1-MCP na rynku

Napisany przez agrofoto, 20 lipiec 2015 · 1225 wyświetleń

fruitsmart produkt sezon
FruitSmart 3,3 VP – polski produkt z 1-MCP na rynku W lipcu 2015 roku został zarejestrowany produkt FruitSmart 3,3 VP zawierający 1-metylocyklopropen (1-MCP). Produkt będzie sprzedawany już w obecnym sezonie. Za dystrybucję odpowiedzialna jest firma INNVIGO - nowy polski producent środków ochrony roślin. Produkt będzie dostępny w sprzedaży do samodzielnego stosowania, a także możliwe będzie zlecenie aplikacji FruitSmart w przechowalni. Synteza substancji aktywnej i formułowanie produktu odbywa się całkowicie w Polsce.

FruitSmart 3,3 VP - wpływa na utrzymanie wysokiej jędrności jabłek, opóźnianie procesów ich przejrzewania i zmniejszenie oparzelizny powierzchniowej podczas przechowywania w chłodni. Powoduje wyhamowanie produkcji etylenu w owocach, ale także wszelkich procesów zachodzących w owocach pod wpływem etylenu znajdującego się w otoczeniu. Jego oryginalna forma handlowa – proszek w wodnorozpuszczalnych saszetkach – jest gwarantem bezpieczeństwa dla użytkownika, ułatwienia i przyspieszenia pracy oraz precyzji dozowania.

Więcej informacji o dostępności i stosowaniu FruitSmart 3,3 VP będzie w najbliższym czasie dostępne w informacjach prasowych, internetowych a także na spotkaniach sadowniczych.

Załączony plik  FruitSmart etykieta MinRol2015.pdf (1,22MB)
pobrań: 271

Załączony plik  Komunikat FruitSmart lipiec 2015.pdf (281,09KB)
pobrań: 470


Źródło: Innvigo