Skocz do zawartości
Zdjęcie

Jubileusz przyczep samozbierających w Bad Saulgau

Napisany przez agrofoto, 13 lipiec 2015 · 466 wyświetleń

class przyczepa cargos
Jubileusz przyczep samozbierających w Bad Saulgau Wraz z wprowadzeniem nowej przyczepy CARGOS 9000, firma CLAAS obchodzi szczególny jubileusz w tym roku. W 1965 została po raz pierwszy wypuszczona na rynek w miejscowości Bad Saulgau przyczepa samozbierająca firmy Bautz-Werk. Bautz AUTONOM była wtedy dla wielu gospodarstw wprowadzeniem do zmechanizowanego zbioru pasz.
W 1969 roku firma CLAAS przejęła zakład Bautz-Werk. Od tego czasu gama produktów i lokalizacja były stale rozszerzane i rozwijane, dlatego od 2013 roku CLAAS Saulgau GmbH jest jednym z najbardziej nowoczesnych centrów rozwoju produktu w branży. Na początku lat 80 poprzedniego stulecia został opracowany CLAAS SPRINT jako wysokiej klasy przyczepa do kiszonek – jedna z pierwszych na rynku. A wprowadzona w 1998 roku przyczepa QUANTUM wyznaczyła nowe standardy.

Na opłacalność gospodarstwa rolnego duży wpływ ma wydajności maszyn. Aby zwiększyć roczny okres eksploatacji przyczepy, firma CLAAS opracowała od 2007 roku wzmocnienie w postaci przyczepy kombi. W 2009 został zaprezentowany CARGOS 9000 z opcją demontażu całego zespołu załadowczego i tnącego oraz walców wyładunkowych. W zeszłym roku na rynek weszła mniejsza przyczepa CARGOS 8000 z wieloma dodatkowymi funkcjami dostępnymi na rynku: nowe, podwójne noże CLAAS w opuszczanej podłodze, regulowana hydraulicznie podłoga rusztowa, modułowe podwozie tandem lub tridem i wiele innych funkcji, dzięki którym przyczepa osiąga sukces podczas zbiorów. Z okazji 50. rocznicy przyczep samozbierających, CARGOS 9000 został całkowicie przeprojektowany i wyposażony w charakterystyczne cechy przyczepy CARGOS 8000, dzięki czemu obecnie przyczepa CARGOS jest najbardziej innowacyjną przyczepą na rynku.Dodany obrazekProfesjonalna technologia dla wszystkich
Dla każdej serii CARGOS 8000 i 9000, firma CLAAS oferuje po trzy modele przyczepy samozbierające o pojemnościach od 30 do 50 m³. CARGOS spełnia różne wymagania przy stałej, wysokiej jakości paszy zarówno dla małych, rodzinnych gospodarstw, jak i dużych przedsiębiorstw czy tez usługodawców. Solidna i niezawodna przyczepa CARGOS jest właściwym wyborem, aby skutecznie uzupełniać łańcuch zbioru pasz.
Fabryka CLAAS w Bad Saulgau położona jest w największym regionie użytków zielonych Europy, zatrudnia 550 pracowników i zajmuje 17 hektarów powierzchni produkcyjnej. Produkuje się tam 275 różnych produktów, w tym kosiarki, przetrząsacze, zgrabiarki oraz przyczepy samozbierające. Ponadto technika rolnicza w Bad Saulgau oferuje szeroki zakres przyrządów roboczych do sieczkarni JAGUAR.


Źródło: materiały prasowe Claas