Skocz do zawartości
Zdjęcie

Warszawa stolicą zootechniki

Napisany przez agrofoto, 07 lipiec 2015 · 431 wyświetleń

zootechnika hodowla pasza minister rolnictwa
Warszawa stolicą zootechniki

Już na przełomie sierpnia i września w Warszawie odbędzie się międzynarodowe spotkanie środowiska zootechnicznego – 66. Zjazd EAPP. Będzie w nim uczestniczyć ponad 1100 osób z 40 krajów świata!


Zjazd już po raz trzeci organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Zootechniczne. Patronami honorowymi są wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński, minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki oraz prezes Agencji Rynku Rolnego Radosław Szatkowski.

EAAP zrzesza naukowców i praktyków, przedstawicieli administracji rządowych związanych z naukami zootechnicznymi z niemal wszystkich krajów Europy i świata. Jego celem jest promowanie doskonalenia produkcji zwierzęcej poprzez wykorzystywanie osiągnięć nauki.

Doroczne zjazdy stanowią najważniejsze forum wymiany informacji i dyskusji na temat problemów produkcji zwierzęcej w Europie i jedno z najważniejszych na świecie. Są także okazją do zaprezentowania osiągnięć naukowych i produkcyjnych europejskiej hodowli i myśli naukowo-technicznej.

Ważnym wydarzeniem towarzyszącym będzie Wystawa 66. Zjazdu EAPP, która odbędzie się 3-4 września na terenie kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Stanowi ona część Dni Praktyki, a jej celem jest prezentacja w międzynarodowym gronie polskich hodowców, organizacji branżowych czy też firm związanych z sektorem zootechniki (stacji unasienniania, producentów pasz). Organizatorzy liczą również na uczestnictwo w Wystawie producentów polskiej żywności tradycyjnej i lokalnej, która rozsławia nasz kraj na całym świecie.

Serdecznie zapraszamy do udziały w 66. Zjeździe EAPP oraz towarzyszącej mu Wystawie!
Więcej informacji na stronie: www.eaap2015.org.


Załączony obraz