Skocz do zawartości
Zdjęcie

Opolagra – utrzymuje pozycję największej wystawy na otwartej przestrzeni w południowej Polsce

Napisany przez agrofoto, 15 czerwiec 2015 · 553 wyświetleń

opolagra
Opolagra – utrzymuje pozycję największej wystawy na otwartej przestrzeni w południowej Polsce W dniach 12-14 czerwca 2015 po raz XII-ty odbyła się największa regionalna wystawa rolnicza w Polsce – Opolagra. Przez trzy dni 45 000 osób zwiedziło stoiska 472 wystawców.

Opolagra to uczta dla pasjonatów techniki rolniczej. Na dziesięciu torach testowano ładowarki i ciągniki z ładowaczami czołowymi. Setka maszyn pracujących w polu tworzy na Opolagrze widowisko o niesłabnącej popularności. Tradycyjnie przez wystawę paradowały najbardziej zaawansowane technologicznie ładowarki teleskopowe, które później prezentowano na ringu.

Nową atrakcją były pokazy zastosowania dronów w rolnictwie precyzyjnym, prezentowały je dwie firmy.
Na wybiegu zaprezentowało się 100 sztuk bydła mlecznego. Odbył się malowniczy konkurs młodych hodowców, jak i pokaz wydajności wozów paszowych. Podczas wyceny prym wiodły zwierzęta z OHZ Głogówek sp. z o.o., stąd pochodziła jałowica czempion i superczempiony: Jałowica Gonda i krowa Sonntag, jałowica wice-czempion pochodziła zaś od hodowcy Teodora Fuchsa z Sadowa.

Załączony obraz

Załączony obraz

Załączony obrazNie zabrakło atrakcji dla młodych adeptów rolnictwa: konkurs obsługi ładowarki, pokonanie toru egzaminacyjnego na czas, w ramach konkursu Opolagry nagrodą był rozsiewacz AMAZONE.
Opolagra 2016 odbędzie się w dniach 10-12 czerwca 2016 na lotnisku w Kamieniu Śląskim.
Z inicjatywy wystawców Opolagry, podczas edycji 2016 nowością będzie ring i komis maszyn używanych.


Załączony obraz

Załączony obraz

Załączony obraz
Źródło: materiały prasowe DLG AgroFood