Skocz do zawartości
Zdjęcie

ZETOR wprowadza innowacje i rozszerza ofertę modeli z serii MAJOR

Napisany przez agrofoto, 06 marzec 2015 · 1678 wyświetleń

zetor zetor major traktor viągnik
ZETOR wprowadza innowacje i rozszerza ofertę modeli z serii MAJOR Spółka akcyjna ZETOR TRACTORS a.s. rozszerzyła od lutego tego roku ofertę modeli z serii MAJOR. Zapowiadanymi nowościami są MAJOR 60 o mocy 61 koni mechanicznych i MAJOR 80 o mocy 75 koni mechanicznych. W ten sposób Zetor reaguje na popularność ulubionej serii modelowej wśród Klientów i oferuje im możliwość większego wyboru. Prezentacja nowych produktów przyniosła jednocześnie rozszerzenie portfolia marki ZETOR w zakresie niższych mocy.
W 2013 roku wszczęto seryjną produkcję modelu MAJOR. Zainteresowanie Klientów tym modelem przekroczyło wszelkie oczekiwania. Już w roku premiery wyprodukowano o 400 szt. więcej niż planowano w chwili rozpoczęcia produkcji. W 2014 roku potwierdzono sukces serii modelowej, która wśród Klientów jest nadal bardzo lubiana. W 2013 roku model MAJOR był najlepiej sprzedającym się ciągnikiem na polskim rynku, a w 2014 roku zajął drugie miejsce w rankingu sprzedaży osiągając wynik o 10 szt mniejszy niż zwycięzca rankingu.Załączony obraz


Nowe produkty serii modelowej MAJOR zachowały wszystkie elementy, które powodowały największe zadowolenie Klientów, są niezawodnymi ciągnikami, niewymagającymi uciążliwej konserwacji i posiadające długotrwałą żywotność.

MAJORY oferują przestrzenną kabinę z niskim poziomem hałasu, prędkością minimalną już od 1,4 km/h przy nominalnych obrotach, niskie zużycie paliwa i wydajny układ hydrauliczny. Wierzymy, że dzięki wszystkim tym aspektom i znakomitej relacji ceny do mocy seria MAJOR będzie nadal chętnie wybierana przez Klientów,“ powiedział Adam Žert, dyrektor Działu sprzedaży i marketingu Zetor Tractors.

Nowe ciągniki rozszerzają jednocześnie portfolio marki ZETOR z punktu widzenia osiągów, w ofercie są trzy serie modelowe z produktami o mocach w zakresie od 60 do 150 koni mechanicznych.

Major 60 i Major 80 są wyposażone w czterosuwowy silnik wysokoprężny z bezpośrednim wtryskiem paliwa w układzie Common Rail, z doładowaniem turbosprężarką i z katalizatorem DOC. Korzystają z czterocylindrowego silnika TCD 2.9 L4 marki DEUTZ AG, który spełnia wymogi normy emisji spalin STAGE IIIB. Skrzynia biegów posiada przekładnię 12 + 12, a maksymalna osiągana przez ciągnik prędkość wynosi 30 km/h. Ciągniki Major są wyposażone w mokre hamulce tarczowe ze sterowaniem mechanicznym. Wewnętrzny układ hydrauliczny jest wyposażony w regulację mechaniczną, a siła podnoszenia osiąga 2400 kg. Zewnętrzny układ hydrauliczny posiada 2 obwody, a wydajność układu wynosi 50l/min. Ciągniki oferowane są z napędem przednim.

Szczegółowe informacje o spółce Zetor i jej produktach można znaleźć na stronie internetowej: www.zetor.cz.

Źródło: informacja prasowa Zetor Polska