Skocz do zawartości
Zdjęcie

Arysta LifeScience przejęta przez Platform Specialty Products

Napisany przez agrofoto, 19 luty 2015 · 500 wyświetleń

arysta lifescience środki ochrony roślin agrosolutions
Arysta LifeScience przejęta przez Platform Specialty Products DUBLIN (17 lutego 2015) – Arysta LifeScience Limited (“Arysta LifeScience”) ogłosiła 17 lutego 2015, że Platform Specialty Products Corporation (NYSE:PAH) (“Platform”) zakończyło właśnie rozpoczęty wcześniej proces przejęcia Arysta LifeScience za około $3.51 miliarda, uwzględniając kapitał obrotowy i inne korekty. Po zamknięciu procesu przejęcia: Prezes i CEO Arysta LifeScience, Wayne Hewett, został prezesem Platformy, dołączając do Martina E. Franklina i Dana H. Leevera w Zarządzie Platformy. Na swoim stanowisku, Wayne Hewett będzie zarządzał biznesem agrochemicznym i nadzorował operacje Platformy. Ponadto, Flavio Prezzi, który wcześniej był odpowiedzialny za operacje Arysta LifeScience w Ameryce Łacińskiej, został mianowany Chief Operating Officer nowoutworzonego segmentu agrochemicznego Platformy.

Zamknięcie tego procesu oznacza trzecie przejęcie Platformy w obszarze agrochemicznym, po przejęciu Grupy Agriphar 1 października 2014 i Chemtura AgroSolutions 3 listopada 2014, tworząc tym samym najbardziej wszechstronną i globalną ofertę - zarówno tradycyjne środki ochrony roślin jak i inne produkty dla roślin. Nowopowstały sektor agrochemiczny Platformy, będzie działał pod nazwą Arysta LifeScience, ze sprzedażą około 2,1 mld $.
Prezes Platformy, Wayne Hewett, oświadczył, “Po zakończeniu tego przejęcia możemy lepiej wykorzystywać nasze możliwości rozwoju, które pojawią się dzięki połączeniu Arysta LifeScience, Agriphar i Chemtura AgroSolutions oraz połączonym zespołom profesjonalistów z całego świata. Nasz nowopowstały segment AgroSolutions posiada silne podstawy w obszarach szybko rozwijających się, zarówno w aspekcie produktów jak i obecności na świecie, oraz dzięki wiodącemu portfolio substancji aktywnych i rejestracji. Jesteśmy doskonale pozycjonowani do dalszego rozwoju, który będzie w stanie sprostać rosnącym oczekiwaniom rolników na całym świecie."
Nowa firma działa w ponad 125 krajach na świecie i korzyści wynikające integracji globalnego łańcucha dostaw będą widoczne natychmiastowo.

O Arysta LifeScience
Arysta LifeScience, teraz część Platform Specialty Products, jest wiodącą firmą na rynku ochrony roślin z dochodami, które w 2013 roku osiągnęły poziom $1,5 miliarda. Obecna w ponad 125 krajach specjalizuje się w marketingu i dystrybucji znanych marek produktów ochrony roślin, które spełniają potrzeby naszych globalnych partnerów. Więcej informacji o firmie dostępnych jest pod adresem www.arystalifescience.com.
O Platformie Platform Specialty Products to międzynarodowy koncern zajmujący się produkcją specjalistycznych środków chemicznych wysokiej technologii i świadczeniem usług technicznych. Nasza działalność obejmuje wytwarzanie szerokiej gamy specjalistycznych chemikaliów, które są tworzone w wielostopniowych procesach technologicznych. Te specjalistyczne chemikalia i procesy tworzą produkty, które sprzedajemy naszym klientom w branży elektronicznej, metalurgicznej, tworzyw sztucznych, sztuk graficznych, oraz wydobycia ropy na morzu i przemysłu wiertniczego. Więcej informacji o firmie dostępnych jest pod adresem www.platformspecialtyproducts.com.

Stwierdzenia dotyczące przyszłości
Niniejsza notka prasowa zawiera stwierdzenia dotyczące przyszłości, łącznie z oświadczeniami dotyczącymi możliwości Platformy do pełnej integracji i osiągana oczekiwanych wyników i synergii, oraz przyszłych przejęć, nie ograniczonych do ostatnio pozyskanej Grupy Agrophar, Chemtura AgroSolutions i Arysty. Właściwe wyniki mogą różnić się od zakładanych we wszelakich oświadczeniach na przyszłość ze względu na różne czynniki, m.in.: warunki rynkowe i ekonomiczne, postrzeganie Platformy pod kątem płynności czy finansowania pożyczek koniecznych do przyszłego rozwoju. Niniejsze oświadczenia dotyczące przyszłości, czynione na dzień emisji niniejszej informacji, oparte są na szacowaniach zarządu Platformy i założeniach dotyczących przyszłych wydarzeń i wyników finansowych. Platforma nie zakłada potrzeby uaktualniania niniejszych oświadczeń, lub korekty powodów, dla których faktyczne wyniki mogą różnić się od tych zakładanych w tych oświadczeniach. Potencjalne czynniki mogące mieć wpływ na wyniki zostały ujęte w okresowych raportach Platformy złożonych w Komisji Bezpieczeństwa, obejmujących "Czynniki ryzyka" w rocznym raporcie Platformy (Formularz 10-K) za rok fiskalny kończący się 31 grudnia 2013 i raportach kwartalnych (Formularz 10-Q) za kwartały zakończone 30 czerwca 2014 i 30 września 2014.


Źródło: informacja prasowa Arysta LifeScience