Skocz do zawartości
Zdjęcie

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie - Zaprasza!

Napisany przez agrofoto, 18 luty 2015 · 529 wyświetleń

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie - Zaprasza! Uprzejmie informujemy, że w dniu 20 marca 2015 r. w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na Wydziale Rolnictwa i Biologii odbędzie się konferencja pt. „E-learning w kształceniu studentów w uniwersytetach przyrodniczych i rolniczych”.
Tematyka konferencji dotyczyć będzie m.in. zagadnień, takich jak:
· platformy i narzędzia e-learningowe;
· doświadczenia i opinie nauczycieli akademickich prowadzących zajęcia z wykorzystaniem platformy Moodle i Adobe Connect;
· opinie studentów na temat takiej formy zajęć;
· prawa autorskie materiałów multimedialnych na platformach, korzystanie ze źródeł internetowych;
· przyszłość e-learningu, kursy przez Internet dla producentów rolnych, projekt MOOC.
Podczas konferencji chcemy, w możliwie najszerszym gronie osób zainteresowanych rozwojem kształcenia zdalnego, podzielić się doświadczeniami i wiedzą oraz rozwiązaniami organizacyjnymi w nauczaniu na odległość. Jednocześnie intencją organizatorów, oprócz wymiany doświadczeń i integracji środowiska nauczycieli akademickich zaangażowanych we wdrażanie e-learningu na uczelniach rolniczych i przyrodniczych, jest także tworzenie przestrzeni do dyskusji dla osób zainteresowanych efektywnym i atrakcyjnym kształceniem młodzieży oraz pracujących z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych.
Więcej informacji na stronie http://wrib.sggw.pl


Źródło: informacja prasowa: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Wydział Rolnictwa i Biologii