Skocz do zawartości

Trwają prace konserwacyjne. Logowanie jest zablokowane.Zdjęcie

John Deere z dwoma nowościami na Agrotech 2015

Napisany przez agrofoto, 16 luty 2015 · 2585 wyświetleń

john deere agrotech traktor ciagnik
John Deere z dwoma nowościami na Agrotech 2015 W tym roku wśród wielu maszyn, które Dealerzy John Deere zaprezentują w hali A podczas wystawy Agrotech w Kielcach nie zabraknie nowości. Amerykański potentat przedstawi wielozadaniowe i mocne ciągniki 5M przeznaczone na potrzeby rodzinnych gospodarstw oraz kompaktowy kombajn W330.


Zarówno ciągniki serii 5M produkowane w Augusta (USA) oraz kombajn W330 wytwarzany w Pori (Finlandia) oferowane są na polskim rynku od niedawna. Firma John Deere włączyła je do oferty w ostatnim kwartale 2014 r. Ciągniki 5M zaprojektowane zostały, jako maszyny wielozadaniowe przeznaczone do ciężkich zadań. Kompaktowy W330 z systemem PTC (dodatkowy bęben młócący) wprowadza nową jakość do segmentu mniejszych kombajnów oraz wyznacza nowe standardy m.in. w dziedzinie konserwacji.


Załączony obraz


Wielozadaniowe, mocne 5M

Ciągniki serii 5M zostały specjalnie zaprojektowane, by spełniać potrzeby małych i średnich gospodarstw hodowlanych, uprawowych, mieszanych i specjalistycznych.


Załączony obraz


Dostępne są cztery modele oferujące moc od 75 do 115 KM. Ciągniki serii 5M z wyjątkiem modelu 5075M wyposażone są w 4,5-litrowe silniki na olej napędowy zgodne z normą Stage IIIB i ze zmniejszającą zużycie paliwa technologią Common Rail. Połączenie wysokociśnieniowego wtrysku paliwa, aktywnej chłodnicy powietrza, doładowania i elektronicznego sterowania powoduje podniesienie momentu obrotowego o 30%.


Załączony obraz


Ciągniki serii 5M to maszyny wielozadaniowe, przystosowane do pracy z pracy w polu oraz znakomite podczas pracy z ładowaczem czołowym. Dostępny jest szeroki wybór przekładni oraz opcji WOM, aby dostosować ciągniki do indywidualnych potrzeb klienta. Dla zwiększenia uniwersalności unikalna konstrukcja środkowej ramy umożliwia wyposażenie maszyn w opcjonalny przedni TUZ, przedni WOM oraz dopasowane ładowacze czołowe John Deere H260 lub H310.

Załączony obrazW ciągnikach tej serii można zastosować wyjątkowo dużą, komfortową kabinę. Do wyboru jest również kabina o niskim dachu do pracy w niskich stajniach czy stodołach. W sadach i winnicach bardzo użyteczna okaże się wersja z wąskim rozstawem kół. Dostępny jest również 3-cylindrowy modele 5075M.


Załączony obraz


Kompaktowy kombajn z dodatkowym bębnem

W330 to nowy kombajn w portfolio firmy John Deere. Ta pięcioklawiszowa kompaktowa maszyna o mocy 216 KM z systemem PTC (dodatkowy bęben młócący) przeznaczona jest dla gospodarstw o powierzchni 50-150 ha. Kombajn z zamontowanymi oponami o szerokości 750 mm ma jedynie 3,3 m szerokości, jego promień skrętu wynosi tylko 6,5 m. To sprawia, że W330 doskonale sprawdza się na mniejszych polach, wąskich drogach.


Załączony obraz


Wyjątkowy w tej klasie kombajnów system PTC (dodatkowy bęben młócący) oraz aktywny powrót niedomłotów, gwarantują wysoką wydajność szczególnie w wilgotnych warunkach pracy. Umożliwia to wcześniejsze rozpoczęcie i późniejsze zakończenie pracy w ciągu dnia.


Załączony obraz


PTC zwiększa wydajność maszyny o 20%, szczególnie w czasie zbioru w trudnych warunkach i wysokoplonujących upraw. Aktywny powrót niedomłotów nie obciąża dodatkowo bębna młócącego – mówi Mateusz Janicki Specjalista Produktowy z John Deere Polska. – Te rozwiązania są oferowane standardowo tylko w dużych kombajnach, tymczasem John Deere od teraz umożliwia korzystanie z nich również posiadaczom mniejszych modeli. To unikalne podejście w tej klasie kompaktowych kombajnów – dodaje.


Załączony obrazZiarno gotowe do ponownego zasiewu

W330 ma także bardzo wydajny system separacji ziarna. Niezależna regulacja szczeliny klepisk pod bębnem głównym i PTC zapewnia doskonałą jakość zarówna ziarna jak i słomy. Operator może reagować na zmieniające się warunki i zmieniać ustawienia w czasie pracy, np. podczas zbioru bardzo suchych upraw, aby uniknąć uszkodzeń ziarna i słomy może zwiększyć szczelinę pod bębnem PTC. Pięć wytrząsaczy oraz PowerSeparator (opcja), aktywnie oddzielają pozostałe ziarna ze słomy, co wpływa na ograniczenie strat.Dotykowy wyświetlacz

W kabinie zamontowano dotykowy wyświetlacz, wszystkie podstawowe informacje są widoczne dla operatora. Prawie na każdym wale zamontowany jest czujnik prędkości obrotów, jeżeli jakikolwiek element zacznie pracować z niższą prędkością, informacja ta automatycznie zostanie przedstawiona na wyświetlaczu. Dodatkowo na wyświetlaczu możemy monitorować poziom strat ziarna, prędkość jazdy i wiele innych parametrów.Załączony obraz


Konserwacja maszyny

W zakresie konserwacji kombajn W330 także wyznacza nowy standard. Dna wytrząsaczy, które są wykonane ze stali nierdzewnej, można w łatwy sposób wymontować. Aby wyjąć komplet sit wystarczy odkręcić cztery śruby. Wyjmowany ślimak zbiornika ziarna, pozwala w łatwy i szybki sposób dokładnie usunąć pozostałe ziarna, rozwiązanie to jest doceniane nie tylko przez producentów materiału siewnego. Maszyna posiada dużo wizjerów serwisowych, przez które można w łatwy sposób sprawdzić stan elementów roboczych i dokonać ewentualnej konserwacji. Kombajn W330 może być wyposażony w skrzynkę narzędziową z kompletem kluczy, światła serwisowe, po bokach kombajnu zamontowane są gniazdka 12V, aby w razie konieczności móc podłączyć dodatkowe oświetlenie. Przy projektowaniu tej maszyny bardzo wiele uwagi poświęcono na łatwy dostęp do elementów roboczych oraz na łatwość serwisowania.Załączony obraz


Kooperacja z Sampo Rosenlew

Kombajn został opracowany we współpracy z firmą Sampo Rosenlew z Finlandii. Choć połowa zbóż na świecie zbierana jest kombajnami z logo skaczącego jelenia, to jednak John Deere postrzegany był raczej jako producent dużych maszyn, z ograniczoną ofertą dla rodzinnych gospodarstw, które są stosunkowo liczne w Polsce, Niemczech czy Turcji. Kooperacja z fińskim partnerem znacząco zwiększa obecność w tym przedziale kombajnów.

Kombajn W330 oraz zaprezentowany wcześniej W440 są produkowane w Pori (Finlandia). Przed wprowadzeniem ich na rynek polski przez dwa lata prowadzone były bardzo intensywne testy w różnych regionach naszego kraju.

Źródło: informacja prasowa John Deere Polska Sp. z o.o.