Skocz do zawartości
Zdjęcie

Sprzedaż przyczep rolniczych w listopadzie 2014 roku

Napisany przez agrofoto, 05 styczeń 2015 · 393 wyświetleń

Sprzedaż przyczep rolniczych w listopadzie 2014 roku Sytuacja na rynku przyczep nie ulega zmianie. Sprzedaż sukcesywnie spada. W listopadzie zarejestrowano 268 przyczep, czyli o 29 proc. mniej niż przed miesiącem. W porównaniu z analogicznym okresem roku 2013 liczba rejestracji wzrosła jednak o blisko 18 proc. – informuje agencja Martin & Jacob, monitorująca rynek rolniczy.

W listopadzie 2013 roku na drogi wyjechało 228 nowych przyczep. Obecnie wynik ten jest lepszy o 40 sztuk i niemal wszyscy najwięksi producenci utrzymali bądź nieznacznie poprawki ubiegłoroczny wynik. Cały czas znajdujemy się jednak poza sezonem największych zakupów. Niska sprzedaż sprzętu rolniczego nie powinna obecnie nikogo dziwić. Już sam fakt, że pomimo braku zewnętrznych źródeł finansowania, udało się poprawić wynik z ubiegłego roku, powinien satysfakcjonować producentów. Być może, podobnie jak to ma miejsce na rynku ciągników, skuteczna promocja może podbić sprzedaż w ostatnim miesiącu roku – mówi Mariusz Chrobot, z firmy Martin & Jacob.

Pronar i długo nic

Liderem rynku niezmiennie pozostaje Pronar, który w samym listopadzie zarejestrował 90 przyczep zdobywając tym samym ponad 34 proc. rynku. Taki rezultat oznacza także, że producent z Narwi poprawił ubiegłoroczny wynik o 1 sztukę. Niemal dwukrotnie niższą liczbą rejestracji od lidera, może się poszczycić Metal-Fach, numer dwa tego zestawienia. W tym miesiącu przyczepy Metal-Fachu znalazły 48 nabywców, a więc o 5 więcej niż w analogicznym okresie roku 2013. Na najniższy stopień podium wskoczył w listopadzie Wielton, który sprzedając 26 przyczep o 1 sztukę wyprzedził czwarty Metaltech. Producent z Wielunia poprawił tym samym ubiegłoroczny rezultat o 10 jednostek.

Wielkopolanie na czele

W regionach trwa rywalizacja między trzema województwami: wielkopolskim, mazowieckim i łódzkim, które wymieniają się pozycjami w ramach przysłowiowego pudła. Tym razem liderem, podobnie jak przed miesiącem, zostało województwo wielkopolskie, w którym zarejestrowano okrągłe 50 przyczep, a więc o 16 więcej niż przed rokiem. Drugie miejsce i 30 sprzedanych sztuk to wynik województwa łódzkiego. Na najniższym stopniu podium stanęło w tym miesiącu Mazowsze. W tym regionie zarejestrowano 26 przyczep, czyli o 11 mniej niż w analogicznym okresie roku 2013.


Jeśli masz konto na Facebooku możesz zalogować się klikając w przycisk