Przystawki «Rostselmash» zbiorą każdy plon

blog-0981041001413548714.jpg

Wysokowydajna przystawka może podwyższyć wydajność maszyny o 10%. Spółka «Rostselmash» produkuje ponad 10 rodzajów przystawek do zbioru roślin strączkowych i trawiastych przystosowanych do szerokiej linii kombajnów. Na czym polega zasadnicza różnica przystawek «Rostselmash» od analogicznych i dlaczego rolnikom potrzebne są właśnie te przystawki?

 

 

Kombajn – jeden, uprawy i przystawki - różne

Obniżenie kosztów eksploatacyjnych w gospodarstwach specjaliści spółki «Rostselmash» mogli osiągnąć, wcielając w życie zasadniczo nową technologię zbioru upraw. Obecnie gospodarstwa w Rosji są w stanie zaoszczędzić setki milionów rubli, wykorzystując przy pracy zaledwie jeden kombajn. Na kombajnie można zamontować całą gamę przystawek, wyprodukowanych zgodnie z europejskimi standardami z wykorzystaniem importowanych części. W ten sposób zagwarantowano efektywny zbiór dowolnych upraw. Nadszedł czas zbioru kukurydzy – na kombajnie montuje się przystawka ARGUS, podczas zbioru słonecznika ten sam kombajn przystosowany jest także do pracy z przystawką FALCON, soję zbierze uniwersalna przystawka do zboru soi itd. Przystawki montuje się praktycznie na wszystkich modelach kombajnów – VECTOR, ACROS, TORUM i innymi.

 

Trio przystawek 6-, 8- lub 12-rzędowych – optymalny wybór dla gospodarstwa

Gospodarstwa rolne mogą wybrać taką przystawkę, która najbardziej im odpowiada ze względu na parametry techniczne. Prędkość jazdy i szerokość kombajnów w wielu regionach jest ograniczona przez infrastrukturę, szerokość dróg, zróżnicowanych ukształtowaniem terenu pól i ich wielkością. Konstruktorzy firmy «Rostselmash», uwzględniając te aspekty, opracowali optymalne warianty przystawek do zbioru kukurydzy typu ARGUS – 6-, 8- i 12-rzędowych, od których zależy poziom wydajności. Produktywność przystawki do zbioru kukurydzy ARGUS Econom PPK-61 – 9-13 ton/h; 6-rzędowej przystawki ARGUS – 14-18 ton/h, 12-rzędowej przystawki ARGUS Max PPK-121 – 21 ton/h.

 

Przystawki do zbioru kukurydzy ARGUS lekko «idą» po ziemi

Nieduża masa przystawki ARGUS pozwala na pracę nawet z lekkimi kombajnami bez montowania przeciwobciążników, co znacznie zmniejsza zużycie paliwa. Nacisk na grunt kół kombajnu połączonego z przystawką ARGUS jest znacznie mniejszy niż w przypadku analogicznych zestawów – przystawki serii ARGUS lekko «idą» po ziemi.

Ekspresowy montaż i naprawa, mała waga – to zasadnicze właściwości, które znalazły swoje odzwierciedlenie przy tworzeniu przystawek do zbioru kukurydzy serii ARGUS: przystawka do zbioru kukurydzy PPK-61 ARGUS Econom, przystawka do zbioru kukurydzy PPK-121 ARGUS Max, przystawka do zbioru kukurydzy PPK-81 ARGUS. W zestawie z kombajnem efektywnie zbierają one kukurydzę na paszę z jednoczesnym rozdrobnieniem i rozrzuceniem masy po polu. Dzięki doskonałej pracy tych przystawek w przeciągu wielu lat rosyjscy rolnicy osiągają zaskakujące wyniki przy zbiorze kukurydzy.

Solidność i wytrzymałość – podstawa sukcesu przy wykorzystaniu przystawek do zbioru kukurydzy PPK ARGUS. Długą żywotność gwarantuje wysoka solidność głównych elementów – łańcuchów podajnika i reduktora z rozdrabniaczem.

Dostępność i prostota w obsłudze – jeszcze jeden argument na korzyść przystawki do zbioru kukurydzy ARGUS. Obsługa serwisowa została uproszczona dla komfortu pracy. Nowoczesna koncepcja napędu, składającego się z wałów kardana i reduktorów stożkowych, nie wymaga codziennego serwisowania (w porównaniu z napędem łańcuchowym) i zapewnia bezawaryjną pracę. Składane rozdzielacze i maska również ułatwiają dostęp do przenośnika kolb i ułatwiają obsługę techniczną przystawki.

Specjalna konstrukcja podłużnych wałów pozwala zagarniać łodygi o grubości do 40 mm. Przy czym można ustawiać przystawkę do cięcia łodyg o różnych rozmiarach bezpośrednio z kabiny, co oszczędza czas i podnosi efektywność pracy.

Jakość rozdrobnienia masy łodygowej stanowi dla gospodarstwa, równocześnie z rozmiarem plonu, jeden z ważniejszych czynników określenia wydajności maszyny podczas zbioru kukurydzy. Walce nożowe w przystawkach ARGUS nie tylko przeciągają łodygę, ale i wstępnie rozdzielają ją po całej długości. Następnie na polu pozostają nie całe łodygi, a rozszczepione kawałki mniejsze niż 100 mm (są one później całkowicie przerabiane podczas dalszej obróbki gleby). Orka nie stanowi żadnego problemu.

 

rostselmash argus.jpg

 

Jedna zastępuje dwie

Przystawki mogą być szybko i łatwo modyfikowane. Jeśli w Państwa gospodarstwie oprócz obszernych pól kukurydzy są również nieduże powierzchnie ze słonecznikiem, istniej wtedy unikalna możliwość nabycia tylko jednej przystawki do zbioru kukurydzy ARGUS z zestawem do zbioru słonecznika. Oryginalny zestaw pozwoli w szybki sposób i przy minimalnych kosztach przystosować przystawkę do zbioru słonecznika.

 

«Stać nas na takie przystawki»

Nieduży koszt przystawek wszystkich modyfikacji, możliwość dodatkowej oszczędności przy udziale w programach państwowych subsydii dla maszyn rolniczych i leasingu, dostępność części zamiennych i szybka obsługa w blisko zlokalizowanych punktach serwisowych również mają decydujący wpływ na wybór maszyn rolniczych produkcji «Rostselmash».

«Proces technologiczny przystawek praktycznie niczym się nie różni, natomiast cena przystawek innych producentów jest 3-4-krotnie wyższa w porównaniu do maszyn rolniczych firmy «Rostselmash», – zauważa Andrey Nesmyan, kierownik katedry «Mechanizacja uprawy roślin» na «Azovo-Czarnomorskiej Państwowej Akademii Rolniczo-Technicznej». Według słów głównego inżyniera UAB «Agrokompleks» Gennadya Upashina przystawka ARGUS Econom PPK-61 zadowoliła pod względem ceny spółkę, w której pracuje i odpowiadała programowi państwowemu odnośnie zakupu maszyn rolniczych.

Urządzenie do zbioru kukurydzy PPK ARGUS stanowi doskonałą alternatywę dla wielu przystawek do zbioru kukurydzy, oferując wygodny dwuletni okres gwarancji i wyróżniając się optymalną polityką cenową. «Na takie przystawki nas stać», – jednym głosem twierdzą nasi klienci, podkreślając optymalny stosunek «cena-jakość».

 

Przystawki «Rostselmash» – najlepsza oferta

Taką opinię wypowiada większość rolników, którzy zakupili maszyny rolnicze firmy «Rostselmash». Według słów inżyniera «YugAgroHolding» LLC Vladimira Sirotenko gospodarstwo, które nabyło przystawki produkcji «Rostselmash», dwukrotnie zaoszczędziło.

Po pierwsze, przystawka oprócz swoich głównych funkcji rozszczepia łodygi, dzięki czemu jest potem łatwiej obrabiać pole, – tłumaczy Vladimir Sirotenko. – Po drugie nie zakupiono do gospodarstwa maszyn innych producentów, które kosztują znacznie drożej i najczęściej nie są przystosowane do warunków pracy w Rosji. W trakcie użytkowania żadne problemy nie pojawiały się, co jest szczególnie istotne w trakcie sezonu żniwnego, kiedy każdy dzień jest na wagę złota i od maszyn rolniczych wymagana jest maksymalna wytrzymałość i efektywność. Jedna przystawka ARGUS w ciągu sezonu zebrała u nas ponad 300 ha.

Im lepiej maszyna żniwna jest przystosowana do panujących warunków, tym bardziej efektywna jest jej praca i tym wyższy jest poziom dochodowości rolnika, na którego polach ta maszyna pracuje. Właśnie taka efektywność stanowi cel spółki Rostselmash podczas tworzenia maszyn rolniczych i przystawek.

Przystawki firmy Rostselmash – bezawaryjne i solidne – są przystosowane do codziennej nielekkiej pracy na roli i z powodzeniem wykonują tą pracę każdego dnia, z roku na rok. Praca nad tworzeniem nowych modeli przystawek jest kontynuowana.

agrofoto


0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj