Skocz do zawartości
Zdjęcie

Merlo, obchodzi 50-lecie działalności

Napisany przez agrofoto, 26 wrzesień 2014 · 730 wyświetleń

Merlo, obchodzi 50-lecie działalności

Merlo posiada doskonałą światową pozycję na rynku ładowarek teleskopowych.


W Polsce cieszy się coraz większą popularnością, dzięki innowacyjnej technologi, jakości i niezawodności. Nie da się ukryć, że są to maszyny precyzyjne i niezawodne w rolnictwie!W tym roku Merlo, obchodzi 50-lecie działalności!


Podczas Agro Show 20 września 2014 roku odbyło się spotkanie z właścicielem firmy - Amilcare Merlo.Agrofoto miało przyjemność poznać założyciela firmy.
Załączony obraz

Załączony obraz


Galeria zdjęć

Firma została założona w 1964 roku. Dwa lata później powstała pierwsza wywrotka i pierwsza samozaładowcza betoniarka. W latach 70-tych XX wieku powstał terenowy wózek widłowy oraz żuraw z wysięgnikiem teleskopowym. Początek lat 80-tych to produkcja pierwszej ładowarki teleskopowej oraz pierwszej na świecie ładowarki teleskopowej z silnikiem umieszczonym z boku! To była prawdziwa rewolucja!
Coraz więcej przedsiębiorców z różnych branż decyduje się na maszyny Merlo. Zaliczyć do nich możemy np. budowa ogrodów, krajobrazu, utylizacja odpadów, przemysł, gospodarka komunalna i rolnictwo!
Lata 90-te to powstanie ładowarki teleskopowej z wieżyczką obrotową,ładowarki z homologacją na ciągnik rolniczy i maszyn super kompaktowych!
W 2006 roku powstała pierwsza maszyna do pracy na kolei, a już w 2010 roku pierwsza na świecie ładowarka diesel/elektryczna.

Firma Merlo może pochwalić się wieloma sukcesami i prestiżowymi nagrodami. Firma otrzymała trzy nagrody na targach Agritechnica!

Załączony plik  Presentation 20_09.pdf (2,71MB)
pobrań: 132
Zobacz prezentacje!