Skocz do zawartości
Zdjęcie

MANITOU na Agro Show

Napisany przez agrofoto, 18 wrzesień 2014 · 963 wyświetleń

MANITOU na Agro Show "MANITOU potęguje korzyści, gwarantując najwyższy poziom wydajności, bezpieczeństwa i redukcji kosztów pracy maszyn." Wokół tego przesłania zbudowane jest stoisko Grupy Manitou na Targach Agroshow 2014 (nr E244).
Wcześniej prezentowaliśmy działalność Manitou w zakresie redukcji kosztów zużycia paliwa. Tu Grupa Manitou wprowadziła do nowych i starszych modeli ładowarek teleskopowych proste silniki Stage 3B bez filtra cząstek stałych (DPF) i ADDBLUE. Z nowymi silnikami osiągnięto od 16 proc. do 20 proc. oszczędności zużycia paliwa w zależności od modelu MANITOU. Wyniki w tym zakresie są certyfikowane przez niezależną agencję badań UTAC CERAM. Taka redukcja zużycia paliwa to oszczędność do 3 tys. PLN przy tylko 500 mtg. pracy ładowarki rocznie. Misję redukcji kosztów Grupa Manitou realizuje również poprzez wyposażenie maszyn w standardzie w wentylator zwrotny oraz zaoferowanie przemyślanego i oszczędnego planu serwisowego, wymiany części oraz cyklu przeglądów.
Bezpieczeństwo to zdecydowanie standard w maszynach MANITOU. Główny siłownik ułożony jest tu centralnie względem osi maszyny i środka ciężkości ładunku na łyżce, co gwarantuje stabilną pracę i minimalizuje niebezpieczeństwo wywrotu maszyny. MANITOU oferuje również wysoki prześwit pod maszyną z jednoczesnym obniżeniem środka ciężkości maszyny, co zapewnia stabilność pracy na przechyłach. Charakterystyczna dla MANITOU jest dbałość o szczegóły w konstrukcji maszyn zapewniające trwałość i niezawodność pracy. I tak, hamulce są na obie osie, dając pewność hamowania. Wyłącznik prądu jest montowany w standardzie, co daje bezpieczeństwo pozostawiania maszyn w budynkach i halach. Siłowniki są doskonale zabezpieczone, a zbiornik oleju hydraulicznego jest umieszczony na środku maszyny, co powoduje, że jego ubywanie podczas wysuwu siłowników nie pogarsza stabilności maszyny.
Dla zapewnienia bezpieczeństwa udźwigi maksymalne maszyn MANITOU są zawsze badane i deklarowane wg normy EN1459 z aneksem B – obejmującym badanie maszyn na przechyłach i trudnych warunkach terenowych. Przy wyjeździe z fabryki wszystkie MANITOU są poddawane ekstremalnym testom pod maksymalnym obciążeniem.

Załączony obraz


Na wydajność MANITOU, które oferuje największe na rynku siły uciągu na kołach, wpływają między innymi wydajne pompy hydrauliczne o zmiennym wydatku 150 – 180 l/min. Ergonomiczna jest tu obsługa skrzyni biegów i zmiany kierunku jazdy dzięki wielofunkcyjnemu joystickowi z regulowanym podłokietnikiem® JSM i wygodnej lokalizacji skrzyni biegów. Norma bezpieczeństwa EN 15000 stosowana w maszynach MANITOU (odpowiedzialna za zabezpieczenie maszyny przed przechyłami) spowalnia wyłącznie ruchy pogarszające stabilność, a nie wszystkie, dzięki czemu można kontynuować pracę bez przerw. Dodatkowo wyposażenie premium jest tu oferowane w standardzie, co wpływa na ergonomię stanowiska, a tym samym wydajność pracy samego operatora.

Załączony obraz


Najświeższe nowości Grupy Manitou to dobre przykłady, jak Grupa Manitou wprowadza w życie misję bezpieczeństwa, wydajności i redukcji kosztów. MLT 960 (9 m. podnoszenia, 6 ton) to odpowiedź na duże zapotrzebowanie rynku na maszyny o wysokości podnoszenia 8-10 metrów z przeznaczeniem do ciężkich aplikacji rolniczych i recyclingu odpadów. Silnik Stage 3B o mocy 141 KM współgra z wielotłoczkową pompą hydrauliczną o zmiennym wydatku z przepływem 180 l/min-270 barów, optymalizując wydajność maszyny i zużycie paliwa. Siła uciągu na kołach, 10 000 daN, to jak zwykle parametr wyróżniający maszynę Manitou na tle konkurencji. Model MLT 1040 (10 m. podnoszenia, 4 tony) to rozwiązanie dla aplikacji rolniczych, gdzie ważna jest wysokość podawania. Przy 10 m podnoszenia model MLT 1040 oferuje najwyższą wysokość roboczą w gamie Manitou dedykowanej dla rolnictwa.