Skocz do zawartości
Zdjęcie

NOWOŚĆ FIRMY AUSA – TAURULIFT T144H Plus

Napisany przez agrofoto, 16 wrzesień 2014 · 750 wyświetleń

NOWOŚĆ FIRMY AUSA – TAURULIFT T144H Plus Taurulift T144H Plus jest ładowarką teleskopową sztywnoramową o zupełnie nowej koncepcji, która przy tak małych gabarytach jest maksymalnie wszechstronna i wydajna. Sprawdzi się ona w każdych warunkach gdzie przestrzeń jest ograniczona, a wysokość i sposób załadunku eliminuje z pracy małe ładowarki przegubowe.
Taurulift T144H Plus jest wyposażony w silnik Kubota V-1505 o mocy 30,8 KM oraz załączony na stałe hydrostatyczny napęd 4x4 z unikatowym, opatentowanym systemem dystrybucji momentu obrotowego na poszczególne koła zapewniającym znakomitą trakcję w terenie.
Pomimo tak niewielkich gabarytów (zaledwie 1,4m szerokości oraz 3,7m całkowitej długości z widłami) Taurulift podnosi maksymalny ciężar 1350 kg na wysokość 4m. Są to znakomite parametry biorąc pod uwagę, iż sama maszyna waży zaledwie 2,4 tony. Konstrukcja podnośnika z przednim mostem napędowym produkcji AUSA zapewnia tej maszynie odpowiednio mocną budowę do pracy w warunkach terenowych, natomiast napęd 4x4 oraz duży prześwit pod maszyną powodują, iż jazda w ciężkich terenowych warunkach nie stwarza problemów.
Dzięki obszernej kabinie (szer. wewnętrzna 900mm) umiejscowionej z przodu mamy znakomitą widoczność osprzętu roboczego, a intuicyjne sterowanie joystickiem zapewnia odpowiednią ergonomię pracy.
Nowy Taurulift T144H Plus wyposażony jest w standardzie w dodatkową sekcję hydrauliki na wysięgniku umożliwiającą podłączenie różnego rodzaju osprzętu. Jako opcję możemy zamówić dodatkową hydraulikę ze stałym wydatkiem i zwiększonym przepływem dla urządzeń tego wymagających (np. zamiatarka, wiertnica, koparka łańcuchowa).
Wszechstronność tej maszyny została dodatkowo podkreślona możliwością doboru trzech różnych rodzajów mocowania osprzętu tj. mechanicznego na sworznie, hydraulicznego z szybkozłączem kompatybilnym z ładowarkami burtowymi oraz hydraulicznego z szybkozłączem typu Euro-8, co umożliwia zastosowanie osprzętu będącego już na wyposażeniu większości gospodarstw.

Załączony obraz


Taurulift T144H Plus, jest maszyną z dużymi perspektywami zastosowań w rolnictwie zaczynając od wyczystek w małych oborach, kurnikach poprzez różnego rodzaju prace załadowcze, aż po już docenioną pracę w sadzie.
Czytaj więcej na www.polsad.net