Zetor Proxima Power 85
 

Zetor Proxima Power 85

  • 11520 wyświetleń

Nówka nierdzewka nie śmigana :D





Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • bobert21
  • 0 617

Gratuluje bycia pierwszym posiadaczem powerki na af. Opowiadaj o niej i niech Ci dobrze dziabie ;)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • wlodiw
  • 2 1576

Twój zakup? Jeśli tak to gratulacje, ciekawe jak Twoje doznania z przesiadki z 7211 ;)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Cez4R
  • 1 331

Fajnie się jeździ, ma też guzik sprzęgła w dźwigni biegów tak że pedału tylko przy precyzyjnym cofaniu używam :) Wydaje się że do tyłu jedzie ciut szybciej. Jeszcze nie zapłaciłem, jutro przywiozą fakturę a w piątek obciążniki na przód. Zapłacę 137000 zł brutto. Jest trochę ciszej niż w 7211, nawet widzę sens zakładania radia :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • wlodiw
  • 2 1576

Czyli o 20tyś więcej niż moja ;), fakt jest ciszej a było by jeszcze ciszej gdyby pompa nie chodziła na stałe ;[ PS. Za ta kasę nie było by lepiej kupić Forterrę? Ja bym teraz kupił Forterrę Proxa wedlug mnie, jest za krótka i za lekka.

 

A co masz z bajerków oprócz tej skrzyni?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Cez4R
  • 1 331

No trochę za te bajerki trzeba dopłacić, ale myślę że warto, szczególnie że na PROW.

Dzięki za graty, dla próby zapiąłem ją do agregatu upr-siewnego, jednak potrzebne są obciążniki na przodek bo jak ostrzej ruszyć to nos się odrywa.

Z bajerków to właściwie wszystko w skrzyni, czyli rewers i półbiegi a no i siedzisko Grammera.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • proxa8
  • 6 599

Zrób pare zdjęć a w szczególności z zewnątrz Bez awaryjnej pracy życzę :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • wlodiw
  • 2 1576

No właśnie... czyli to co ci napisałem, obciążniki 400kg pomogą ale rewelacji się nie spodziewaj ;) ja zapiąłem UNIĘ TUR 5*35 i nie było jazdy, a z 4*40 też byle nierówność i fika.... Mialem kupić do niej zestaw uprawowo siewny Famarola 3m ale chyba będę szukał coś lżejszego.....

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Cez4R
  • 1 331

Forterra za duża na 18ha, poza tym też jest krótka, wg danych z instrukcji obsługi Power ma nawet większy rozstaw osi niż Forterra (dane Forterry z netu).

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • wlodiw
  • 2 1576

Hm... stały na placu obok siebie, Forterra wydaje sie szersza, albo jej szersze ogumienie robi takie wrażenie, Proxę można na kapciach rozszerzyć, jak bedę na przeglądzie to tak zrobię bo jest nie stabilna i ma kiepski skręt.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Cez4R
  • 1 331

Tak, Forterra jest sporo szersza, nie wiele węższa od mojego agregatu 2,5m :D śmiesznie by wyglądało.

Rzeczywiście skręt słaby, na podwórku bez problemu zawracałem 7211 a tym trzeba na 2x :D ale traktory 4x4 już tak z grubsza mają.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • adikpl1
  • 257 4525

A jak ogólnie chodzi ten rewers i półbiegi tzn. czuć szarpnięcia czy wszystko odbywa się płynnie?

Masz może fotki z wewnątrz i prawą stronę tego ciągnika?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Cez4R
  • 1 331

Na szybszych biegach rewers trochę szarpie do tyłu, ale da się znieść, ale przydałaby się jakaś regulacja, może jest a nie wiem, nie znalazłem w każdym razie. Półbiegi działają płynnie.

Nie mam foty prawej strony, ale jutro zrobię, ze środka coś właśnie wstawiłem.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • b0gdan
  • 90 4162

czułość rewersu w tańszych ciągnikach to MF posiada w DYNA 4, a u Ciebie może z czasem się ułoży :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Cez4R
  • 1 331

Tak, oglądałem 5435, nawet płynna ta regulacja czułości, ekstra traktor, chciałem takiego, ale za drogi, teraz przez drogie Euro chyba 82KM kosztuje blisko 200000zł

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Użytkownik
  • Blody
  • 0 62

Powiem tak podobają mi się te traktorki ale cena, więc zakupiłem belarusa 952.3 i gwarantuje że jest silniejszy od proxy 90KM, stabilny za obciążniki się nie płaci na przodzie jest koplet 450kg. Zycze bezawaryjnej pracy pozdro:)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Cez4R
  • 1 331

Dzięki, też się zastanawiałem nad Belarusem, nawet zapiąłem do agregatu 820 z 200 czy 250kg obciążenia na przodku i nawet nie wyjechał ze stodoły z agregatem, nos poszedł w niebo, ale ten miał stary typ przodka na kołach 20'' a ten 952 to już chyba most na krzyżakach?

Poza tym w Zetorze ciszej, półbiegi i rewers :)

A z ceną to oczywiście za wysoka, ale Zetory chyba zawsze były drogie.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • pavlotal
  • 4 917

A z ceną to oczywiście za wysoka, ale Zetory chyba zawsze były drogie.

 

Moze i były drogie i sa ale 20 letnie ciagnik dalej sa w cenie i o czyms to swiadczy. Powiedz czy w twoim 7211 przez 20 lat miałes jakis powazne awarie bo ja w swoim nie i o czyms to swiadczy ze zetory to sprzet niezawodny. Pozyjemy zobaczymy jak sie spisza ten nowe. Oczywiscie zycze bezawaryjnej pracy conajmniej tyle lat co w 7211 ;) . pozdrawiam

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Użytkownik
  • Blody
  • 0 62

Cezar dobrze mówisz most na krzyzakach, ale wiesz dochodzi te 450kg jeszcze, na tyle też jest troche no i ogólnie traktorek waży 5ton albo nawet troszeczke więcej:) Ja miałem wcześniej mtz82 i nic w nim prawie się nie psuło i dlatego nowy belarus, zgadzam się rewers i półbiegi no ale czy jest ciszej, sąsiad ma zetora 95 i nie wiem czy tak ciszej niż w belarusie, ale wydaje mi się że jest to porównywalne, ja za swojego dałem 92tysiące i uważam że to dobra cena:) Pozdro:)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • beorn
  • 1 319

skad wiesz ze 952 wazy wiecej jak 5 ton?? masz chyba bledne informacje. zdaje sie ze juz poroxa plus z kompletem obciaznikow jest ciezsza od 952 a powerka ma pewnie jeszcze pare kilo wiecej

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Użytkownik
  • Blody
  • 0 62

Bo mam belarusa 952.3 stąd wiem ile waży więc wiesz, waga jest poruwnywalna, ale zdaje mi się że belarus bez obciążników waży 4,5t i jeszcze dochodzi ponad 500kg:)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Cez4R
  • 1 331

Dane katalogowe często się mijają z rzeczywistością, najlepiej jechać się zważyć ;) jak zarejestruję to zważę Proxę z ciekawości, ważyłem 7211 i ze standardowymi obciążnikami wyszło 3200kg a w katalogu podają 2885kg.

A co do poziomu hałasu w kabinie to wg mnie jednak nie jest porównywalny, jeździłem 820 i Pronarem 82 SA, Zetor to zupełnie inna bajka :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • beorn
  • 1 319

belarus wazy 4,5 t ale to jest masa z obciaznikami i jeszcze moc 95 km podawana jest wg SAE wiec troche trzeba odjac zeby porownywac ja z proxa

ps a pronar dla swojego tsa podaje niecale 4300kg wraz z obciazeniem.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Użytkownik
  • Blody
  • 0 62

Słuchaj no spoko ale belarus 820 i 952.3 to są inne traktorki już:)

Co ja się będe sprzeczał każdy lubi to co ma, ja nic nie mam do zetora ale wole belarusa, każdy lubi to co ma:)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj