jaro

Waga ciągników

Polecane posty

jaro    166

Zastanawialiście się kiedyś ile ważą wasze ciągniki i o ile ta waga odbiega od oficjalnych danych lub zapewnień dealera ?Zadałem sobie kiedyś trud i zważyłem JD 9wedle reklamy 3700)-z pełnym zbiornikiem bez obciążników waży dokładnie 4010 kg,Zetor 7211 z obciążnikami z tyłu (200 kg) i z ramą od Tura~ 200kg ?ale bez przednich obciążników w zbiorniku 30 l -waga 3330 kg(wg instrukcji 2885 z kompletem obciążników),C-360 nie ważyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

MF 4270 bez tura i obciążników 4600 kg w baku raczej mało paliwa a z obciążnikami albo turem 5200 kg jak miałem 1014 to ważył też 5200 kg , ważone na skżadzie a w Cukrowni z przyczepami tara ok 12800 kg

 

1234 znajomego 5800 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

To w sumie lekki ten MF -jak na 6 garów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

bo bez turbiny :) ile dokładnie mój MF wazy to nie wiem ale piszą że 4200kg + 610kg obciazników.MTZ 82 3600kg-sprawdzone.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Faktycznie gdyby miał turbo to waga byłaby sporo wieksza :)

 

Miałem robić na tylne koła obciążniki albo koła zalać ale dałem sobie spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No tak po co ganiać z dodatkowym ciężarem-ja do orki wrzucam jeszcze 400 kg(8walizek) na przód-bo pług z Unii to chyba z ołowiu jest robiony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

914- ok.5500kg przodek pasowało by jeszcze dociazyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

Case mxm-8900 kg z obiązniki 400 kg mały case cs 94-4600 kg + 200 kg obciązenia


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

Kirowiec t-150 ok 6ton, troche mało jak na ta moc... ale znów ma tył bardzo lekki :rolleyes: i nie bradzo jet gdzie mu wrzucić z 2tony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12
@Pavel-to 914 chyba z ołowiu jest ;)

 

 

och te spawy.... ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

no i zważyłem dokładnie mojego MF :) 4910 kg bez przednich błotników i z dyszlem od przyczepy.paliwa było full przynajmniej w domu :)czyli z kierowcą wychodzi równe 5t :D


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

moja 1224 +450kg obciążników dołożonych od mf 3060 ze stanem paliwa ok 1/4 zbiornika, bez kierowcy waży 6100kg :(

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No właśnie-dzisiaj spotkałem znajomka kupił sobie niedawno NH TL100A i jego zdaniem :

-ciągnik z 400 kg obciążników waży dokładnie 5300 kg

-bez problemu ciągnie po oranym beczkę 10000 l(Meprozetu)

-na zaoranie 12 ha zużył 100 l paliwa

Możliwe jest to wszystko ?-tak na oko to ten NH jakoś na większy od mojego JD nie wygląda-według testów waży 4160 kg,a pali pod max obciążeniem ponad 22l/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a co maiał powiedzieć...przecież posiadacz NH nie powie że JD jest lepszy... :) co innego posiadacz MF :(:):)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Szczerze mówiąc mało mnie to obchodziło który lepszy-ja i tak z wielu wypowiedzi na forum dowiaduję się iż praca w gospodarstwie polega na jeżdżeniu ciągnikiem :(-ja w swoim JD przejeździłem może 100 mth a resztę mój Starszy-a gdybym nie musiał to chętnie oddałbym i te 100 mth do przejeżdżenia :)-mam tyle innych zajęć,że jazdę ciągnikiem traktuję jako zło konieczne-zresztą pieniądze w gospodarstwie hodowlanym z pewnością zarabia się w oborze a nie na polu !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

mówic coś o hodowli, ale to nie zabrzmiało jak słowa 'rasowego' rolnika :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

czyli wychodzi na to ze JD kupiłeś tatusowi...na strare lata przynajmniej sobie pojeździ :(

 

uwierz mi że ostatnio na pocztę wchodziłem kiedy poprzednio dostałem informacje na forum od Ciebie... :)

ładnie zetorek wyglada, ale z tym drugim turem to juz chyba miał co robic....


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Drugim Turem ???

@Pavel-bo ja nie jestem "rasowym rolnikiem"-połowę życia spędziłem w mieście

A faktycznie TUR Unii :(-ale go tylko przestawialiśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Mój ojciec żadnej mth nie zrobił Mfem nawet nim jeszcze nie kierował bo niechce :(

 

kiedyś zostawiłem go tak że nie mógł samochodem wyjechać to poszedł do sąsiada żeby mu odjechał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj