Valtra N111 + Sipma Farma II
 

Valtra N111 + Sipma Farma II

  • 15631 wyświetleń

Powrót do domu. Dla chcących sie doczepić rozciapcianej beli to od razu wyjaśniam że dobrze zbita dla krów jest w prasie. A ta na widłach jest dla jałowizny która nie zje dobrze zbitego snopka w jeden dzień ;)

FOTKA TYGODNIA 17 V - 23 V 2009


Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • papuszka23
  • 1 362

A nie lepiej jak byś sobie za niedużą kasę sprawił orkana?

Bo tak musisz jechać skosić a potem zebrać.

 

Fotka ładna 5/5.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • marcin z małopolski
  • 4 1160

Heh orkana, ludzie się tego pozbywają a Ty to polecasz, ani to efektu za ciekawego nie daje a i taki zwrotny zestaw! Dużo lepsza jest samozbierająca z kosiarką w jednej maszynie ale to troche kosztowana sprawa!

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • R.I.P.
  • kat
  • 113 2409

Myśleliśmy kiedyś nad jakimś orkanem. Ale chyba nie warto bo zielone wozimy tylko do momentu aż sianokiszonka będzie :) .

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • PaWeL07
  • 351 7516

@kat a dajmy na to jak byś jechał polną drogą (taką że środek jest wyższy niż koleina) to nie sunęła by ta bela przodkiem po ziemi, wyżej się nie da podnieść ? No chyba że masz równe drogi :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • gryfel
  • 5 1907

Fajna fotka, ciekawy pomysł z tymi widłami na przednim TUZie ;) Czy już wykosiłeś trawy i belujesz wszystko w bele, czy tylko tak wozisz dla samych krówek i jałowizny?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • papuszka23
  • 1 362
Heh orkana, ludzie się tego pozbywają a Ty to polecasz, ani to efektu za ciekawego nie daje a i taki zwrotny zestaw!

 

Ja osobiście nie posiadam takiej maszyny ale obserwuje sąsiadów, z resztą nie moja łąka, trawa, krowy i Mi nic do tego!!!!

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • R.I.P.
  • kat
  • 113 2409

@PaWel07

Ten snopek trochę nisko wisi bo jest mało zbity. Po zrobieniu fotki wbiłem widły trochę niżej w snopek i było dobrze :) . A drogi mamy właśnie takie jak piszesz :D .

 

@gryfel

Widły pasują również do 355 bo maja 2 zaczepy. Głównie będą mi potrzebne do wyciągania snopków z mokrych kawałków, zwożenia snopków na sianokiszonkę pod tura(350 trzeba trochę oszczędzać :) ), No i 355 będzie do obory na nich przywozić sianokiszonkę zamiast na turze :) . Co do trawy to na tej łące coś urosło. Nad lasem jest połowę dnia w cieniu. Sporo gnojowicy na nia poszło. Ale na innych łąkach w naszej okolicy jak na razie niema prawie nic....

 

@papuszka23

Orkan nie był by taki zły. Bo nawet jak by zasiać jakiegoś GPS po żniwach to by można było na bieżąco kosić :) .

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • papuszka23
  • 1 362

W niedziele byłam na naszych łąkach to miejscami trawa sięga pod kolana ale na 6ha wylałem ok 45 beczek gnojowicy!!!!

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Retired Moderator
  • krolikNH
  • 56 5176

Sianokiszonka pełną parą :D Za fotę oczywista max ;)

 

Pzdr

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • R.I.P.
  • kat
  • 113 2409

A dziekować :) .

 

Do sianokiszonki jeszcze trochę. Po ostatnim "deszczyku" trawa dopiero trochę odżyła...

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • robertbara
  • 75 2668

Jak na Fotkę tygodnia to troszkę słaba, ale już tak się przyjęło, że Valtra musi wygrać. Nie liczy się zdjęcie tylko maszyna :mellow: A ja wreszcie wierzyłęm że ten T-25 wygra :o

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • cwikla274
  • 2 319
Jak na Fotkę tygodnia to troszkę słaba, ale już tak się przyjęło, że Valtra musi wygrać. Nie liczy się zdjęcie tylko maszyna :mellow: A ja wreszcie wierzyłęm że ten T-25 wygra :o

Robert ma rację. Nowy sprzęt wygrywa z dobrym zdjęciem na którym jest starszy sprzęt. Tak nie powinno być ;[

Mam nadzieję, że fotka tygodnia to będzie naprawdę fotka tygodnia a nie pokaz nowego sprzętu.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • patryk546
  • 413 3197

Jest na to jedno określenie,: gdzie valtra tam fotka tygodnia. :rolleyes: Ładnie się prezentuje wśród zielonej trawy. B)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • cwikla274
  • 2 319
Jest na to jedno określenie,: gdzie valtra tam fotka tygodnia. :rolleyes: Ładnie się prezentuje wśród zielonej trawy. B)

 

Ale to zniechęca do robienia zdjęć maszynom starszym, bo wiadomo że się nie spodoba. Czy naprawdę musi być VALTRA albo JD?????????

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • patryk546
  • 413 3197

Pisząc popszedni komentarz nie miałem na myśli, aby zniechęcać do robienia zdjęć starszym maszynom. :huh: Poprostu valtry,john deery itp mi się podobają. ;)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • R.I.P.
  • kat
  • 113 2409

Tylko nie miejcie do mnie pretensji że ta fotka wygrała. Sam na nią nie głosowałem.....

 

Faktycznie ta fotka szału nie robi....

 

Mi się bardzo podobają fotki z 330 w roli głównej. Często na takie głosuje, ale co z tego jak taka fotka dostanie 2-3 głosy...

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Red Power
  • Avendrion
  • 40 1143

Gratuluję następnej wygranej ;) Z tym T25 się nie zgadzam ta fotka jest lepsza jakościowo.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • PaWeL07
  • 351 7516

@kat gratuluje wygranej :) , a miałem cichą nadzieję że może jednak mi się uda po raz pierwszy wygrać. Fakt faktem że jakościowo moja była słabsza, ale prawda jest też taka że fotka ze starszą maszyną nie wygra chociażby z Valtrą :unsure:

 

Może następnym razem się uda ;)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Red Power
  • Avendrion
  • 40 1143

Co do wygranej starszych ciągników z nowszymi to na prawdę ciężko ;) ale była słabsza jakościowo

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • alek162
  • 1 555

Tak to jest jak brak obiektywnej oceny. Tutaj wchodzą raczej osobiste upodobania. Chyba nie na tym ma polegać wybór zdjęcia tygodnia.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • filip94lemken
  • 122 913
Heh orkana, ludzie się tego pozbywają a Ty to polecasz, ani to efektu za ciekawego nie daje a i taki zwrotny zestaw! Dużo lepsza jest samozbierająca z kosiarką w jednej maszynie ale to troche kosztowana sprawa!

 

co ?

orkan to jest najlepsze co moze byc, ile hektarów zyta u mnie skosil i odrazu na przyczepe mozna bylo ladowac, teraz niemam krow wiec czasami do slomy i ziemniakow jest

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj