endrju00711

UWAGA OSZUST !

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
endrju00711    11

Stworzyłem ten temat, ponieważ coraz więcej na rynku pojawia się tzw. okazji, i ludzie mają zabujcze pomysły jak wyłudzić od człowieka pieniądze. Oraz jak można się przed nimi przestrzec.

 

To może ja zaczne, dziś wróciłem z wycieczki kraioznawczej, ponieważ tak to nazwaliśmy. Od jakiegoś czasu szukałem ciągnika, RENAULT cztero cylindrowego, jak się trafi to tur nie zawadzi, ale do rzeczy. Znalaeźliśmy oferte tzw. suuuuper okacje RENAULT 75-14 z ładowaczem czołowym, krokodyl, łyżka, trzy miesiące gwarancji :) (co było dla mnie podejrzane od razu ), transport gratis. I takie tam szmery bajery :)

Dokładnie to ta oferta :

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B99711

 

Niezła co nie ?? PRZESTRZEGAM TO OSZUST !!! najlepsze jest to że gość robi tak co miesiąć, dowiedziałem się to w sklepie, bo szukałem adresu, ale oczewiście on nie istniał. Pytam się czy jest taki gośc co ciągniki sprzedaje ?? Mówią cytuje ,, Nie, ile pan stracił, pewno po John Deera pan przyjechał HEH ?? " Mój ojciec mówi, nie po Renault , ,, O to nowość, ale nie jest pan pierwszy, bo już siedmiu u nas było HEH :) "

 

Całą spawe zgłosiliśmy na komendzie, jednego gością nie dość, że jechał 700 km w jedną strone, bo JD 6100 był w równie promocyjnej cenie, bo za 44 tyś :)

 

Najlepsze jest to że w środe miałem dojechać do niego na trasie i niby podpisać deklaracje, że taki i taki ciągnik odbiore, gość wyłączył telefon i udał głupka, później miał wymówke że mu się rozładował, że mamy wpłacić na konto zaliczke, że to na 100% ciągnik będzie nasz, ojciec mówi że inaczej jak do ręki kasy nie dostanie, to mówi że mamy przyjechać w piątek o piętnastej to zaraz całą kase mu damy i z ciągnikiem pojedziemy do chaty, no to pojechaliśmy, a tam niespodzianka :) Nie powiem troche ładnie mówiąc źli byliśmy :) ale nam przeszło na szczęście :)

 

Temacik ma być ku waszej przestrodze, i prosze o zamieszczanie linków, lub podawanie numerów istnych oszustów, lub ciągników z nieznanego źródła, może ona baaardzo pomuc innym, bo po co tracić kase, czas i nerwy :)

 

I jedna sentencja : NIGDY NIE WPŁACAJ KASY NA KONTO BEZ OGLĄDANIA CIAGNIKA I POTWIERDZENIA DANYCH OSOBOWYCH :)

 

Aha, zapomniał bym, mieli oni podrobiony dowód osobisty i założone konto w banku w Poznaniu, niech ten złodziej wie, że korzystając z komórki można go namierzyć co do 10 metrów, i policja ostro nad tym pracuje, ale na razie nie włącza numeru, i raczej był sprytniejszy i wyrzucił karte do śmieci, ale i tak mogą określić z kąd były wykonywane połączenia ( To dla złodzieja :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego wiem że chcesz nas ostrzec ale ktoś może Cię oskarżyć za pomówienie. Sąd nie udowodnił mu przestępstwa popełnionego na Twoją niekorzyć więc jest niewinny a Ty go oskarżasz o oszustwo na podstawie tego co ludzie gadają. Idea dobra tylko ubierz to w jakieś ładogniejsze sformułowania. Pozdrawiam


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

O nie, jest oszustem, podał adres do kontaktu gdzie mamy przyjechać, to było Dębno, województwo zachodnio-pomorskie ulica Chojeńska 94a a tu niespodzianka, numeracja kończy się na 59. Byłem tam dziś o 14:45 i ani widu ani słychu, nikt o takim handlarzu nie słyszał, chyba że z tego że takie kanty ktoś robi. Ojciec się pofatygował podjechał na komende policji w Dębnie, zgłosił sprawe o próbę wyłudzeniai okazało się, że przed nami był gość z synem z pod Zambrowa który przyjechał ponad 700 km http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B99097 Oto dowód który policjant pokazał dla ojca, bo ten pan był po ten ciągnik, dlatego nie jestem pierwszym i nie ostatnim który skorzystał z okazji tego krętacza. A na pomówienie czekam, bo chętnie byśmy się z nim spotkali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A wiec robimy tak. Przy ewentualnych roszczeniach odnośnie pomówienia, zniesławienia tego pana przez AF wszystkie konsekwencje ponosisz ty andrju00711.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

ja bym dodał do tego co napisał twórca posta - żadnej kasy do czasu az obejrzy się sprzęt, sprawdzi czy dane z dowodu pojazdu zgadzają sie z danymi na ciągniku (najlepiej na stacji diagnostycznej-my tak robiliśmy z przyczepą) a później trochę kasy jako zadatek (max 200-300PLN) wraz z umową w której są dane spisane z dowodów osobistych obu stron.

 

jeśli w którymś etapie coś nie gra - odpuszczamy (np typek chce podać NIP gdzie powinien podać PESEL, lub sciemnia że ma stary dowód).

 

podobna sytuacja była kilka lat temu - kilkadziesiąt tysięcy wyciągnął gość i co lepsze w państwie prawa jakim jest PL nic mu nie zrobiono a postępowanie najpierw umorzyli a później wzywali świadków na przesłuchania.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektorrr    4

Co wam tak sie nogi trzesa (chcecie ie pozbyc czegos z nogawki)? Chlopak chce ostrzec ludzi przed strata kasy (co najmniej na paliwo) a wy mu tu sadem grozicie. Policja przedstawila dowod wiec sprawa jest jasna.

 

Jaja wam pourywalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Vektorrr niedawno była nieprzyjemna sytuacja na af odnośnie pewnej firmy.

 

endrju masz z policji jakiś świstek ze złożyłeś doniesienie??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niudizajn    13

Był u mnie jeden człowiek , który kupił ode mnie prasę. Pierwsze o co zapytał kiedy dzwonił do mnie po raz pierwszy to czy jestem handlarzem (nie jestem i nie planuję) i czy ta prasa co była na zdjęciach na Allegro to ta która jest na sprzedaż. Przyznam się szczerze , że zdziwiły mnie te pytania bo zazwyczaj ludzie pytają o takie rzeczy lecz w innej kolejności. Kiedy zapytałem się czemu pyta o to zanim zapyta o konkretną cenę lub o jej stan techniczny to opowiedział mi historie jak wcześniej pojechali z synem oglądać inną prasę (przez telefon wszystko było oki) okazało się , że to nie była Sipma Z-224 tylko jakiś stary John Deere. A jechali też kawał drogi (nie wiem dokładnie ile km) do mnie przejechali ponad 300.

Więc chamstwo oszustów nie zna granic. Jak mi to facet opowiadał to normalnie nie wiedziałem co powiedzieć.


Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

Uwazam ze temacik taki jest potrzebny i pomocny tylko kwestia pisania spraw tak aby pozniej Yacenty nie mial problemow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

OK, ojciec sam kazał mi ten temat założyć, i bierze pełną odpowiedzialnośc za to co napisaliśmy, bo to co tam napisaliśmy nie wyssałem z palca, lecz sami się przekonaliśmy, a był z nami sąsiad, który może jak co wszystko poświadczyć, na policji ojciec złożył doniesienie o próbie wyłudzenia, spisali jego dane, i poinformowali, że dopóki nie zgłosi się ktoś kto wpłacił zaliczkę nie mogą wszcząć postępowanie bo nie mają dowodu przestępstwa. Zdążyli ustalić, że numer konta bankowego pochodzi z jednego z banków w Poznaniu i jeżeli sprawa będzie rozwojowa poinformują o jej wynikach. A tak pozatym ojciec mówi, że spróbuje nawiązać kontakt z rolnikiem, który był pierwszy na komendzie :)

 

Edit:

 

Jak sie chce kogoś w polsce znaleść i sie ma troche pomyślunku to wszystko jest możliwe.

Jesteśmy po rozmowie z rolnikiem wyżej opisywanym i obiecał ten pan, że sie wypowie na temat tej wycieczki spod Zambrowa, więc czekam na jego wsparcie i szukam następnych którzy zostali oszukani przez użytkownika telefonu o numerze: 728126326

Piszcie co wiecie o ludziach którzy wybrali się do Dębna po wirtualne maszyny.

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B98445

To kolejne ogłoszenie tego typa zastanówcie sie czy ta cena nie jest zbyt piękna by była prawdziwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

heh nom zgadzam sie jest wielu oszustów na necie tez sie z jednym spotkałem a jesli chodzi o ten plug to gosc nie ma zielonego pojecia o tym pisze ze bruzda ma 50 cm szerokosci czyli jedna skiba orze na szer. 50 cm a napisał ze szerokosc robocza 150 do 180 cm zero pojecia !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

ale to nie zawsze jest tak ze nie ogladając maszyny nie płac... ja jak kupowalem swój traktor to przelałem pieniądze wysłałem transport i przywieźli.. a ostatnio wójek kupował koparke dał 69 tys funtów za nią nawet jej nie widząc przelał kase i prosto z angli pojechala na budowe do krakowa;p to zależy jak sie trafi...


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

co do tego goscia z Debna to mial tez na "sprzedarz'' DF agrotrona rok 99 za okolo 50 tysi i Nh tl 100 z turem rocznik chyba 2002 za 60 tysi te ceny wydaly mi sie smieszne i nawet tam nie dzwonilem ale coz czlowiek chce kupic jak najtaniej a taki ktos chce wyciagnac kase oj co za czasy

A ja tez mialem podobna sytuacje chcialem kupic samochod super furka byla w super cene tylko cos mi sie nie zgadzalo i poszukalem troszke w necie i znalazlem te same auto te same zdjecia tylko ze cena wyzsza o cale 15 tysi a koles przez telefon zapewnial mnie ze moge w kazdej chwili przyjechac i odbierac autko pewnie pojechal bym z kasa a wrocil bez niej i bez auta hehehe poprostu uwazajcie i wszystko sprawdzajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Dobrze wiedzieć,

Policja powinna znaleźć adres oszusta przez internet, agres ip indywidualnego użytkownika mogą tylko oni otrzymać, i pewnie jeszcze CBA i jakaś agencja jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

@Apista - ja bym nie uderzał przez neta bo szukanie po IP to trochę roboty ale wałnął w deseń szukania po komórce a dokładniej skąd dzwonił. Ostatnio poruszana była kwestia numeru 112 - ratownictwo. I coś się kroi że będą tam mieli karty umożliwiające określenie pobytu komorki z której dzwoni poszkodowany (na niektorych stronach w tym temacie mundurowi pytali jakie czytniki do tych kart kupić - karty niby pochodzą od opów czy jak - tematu nie mialem czasu obadać). Jak sprawy są zaawansowane to nie wiem ale jeśli ktoś ma znajomych w MSK/PSK to może podpytać. Na pomoc pracownika który pracuje u operatora bym nie liczył - bardzo cenią swoją posadę, wiem bo pytałem a jak jest na PSK to nie wiem dokładnie bo jakoś podczas ostatniej wizyty u nich nie było czasu pogadać.

 

Co do takich ogłoszeń - jeśli widzicie błędy czy na otomoto czy na allegro to zgłaszajcie to że gość sprzedaje coś lewego - uchroni się kilka osób bo admin zdejmie ogłoszenie.

 

A teraz najlepsze. Polacy to ponoć złodzieje - pamiętam jak swego czasu kasowałem posty w stylu - "kupię papiery do HLki". Prawdy trochę w tym jest że jakby nie było popytu na krojony sprzęt to byłoby mniej cwaniaczków. Mniej cwaniaczków - mniej takich sytuacji.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem w autogiełdzie oszusta który "sprzedaje" JD 85 konnego za...53tys na dodatek to 2003 rocznik.Podany jest tylko adres e-mail i to ,że "ciągnik do sprowadzenia"

Przestrzegam przed tym gościem!!!


Ursus 912 "duży"
Ursus C 355 "mały"
Ursus C 355 "wujowy"
Razem na 21 hektarach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

@Ursus355i912

Przepraszam, ale co w tym dziwnego? Kupiłeś u niego i Cię oszukał? Jeśli nie to nie pisz takich bzdur...

 

@endrju00711

Bardzo dobrze że założyłeś ten temat, tak się zastanawiam czy zadzwonić do tego kolesia i się z nim umówić. Jestem ciekaw co by powiedział jak bym powiedział o policji i AF ;]


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

miałem podobną sytuację już miałem jechać a tu się okazało że oszust, też chciał zaliczkę, nawet powiedział że ciągnik do nas przywiezie bo bedzie "przypadkiem" w tych okolicach jechał, z kazdą minutą rozmowy wydawało się to coraz bardziej podejżane, dobra ja mam kilka rad dla kupujących wiem poniekąd z doswiadczenia trochę,

- po pierwsze dobra firma daje nr stacjonarny komórkowy możesz mieć i po chwili inny, pełen adres, nazwa firmy itp.

- jak ktoś chce przy pierwszej rozmowie zaliczkę to powinno byc ostrzezeniem ze cos nie tak

- niech się przedstawi i poda możliwie wszystkie informacje, znam agenta, który cały czas podawał wymyślone nazwisko kolegi

- śmieszna cena,

 

@endrju00711 odpowiadasz za swojego posta jesli piszes prawdę, którą mozesz udowodnic zadnych nieprzyjemnosci z tego tytulu nie powinienes miec, jesli to prawda to temat dobrze ze zostal zalozny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1

Dobry wątek!

Ostatnio w lokalnej gazecie opisywali podobny przypadek grupy oszustów którzy robili zdjęcia ale samochodów które stały jeszcze za granicą, wystawiali na aukcje i oczywiście żądali "przedpłaty" na konto jeszcze nie ukazując w realu sprzętu, po wpłacie oczywiście znikały kontakty konta itp.

Na szczęście złapali ich namierzając tak jak wyżej opisujecie telefon jednego sprzedawcy.

A co do ip to oszuści zazwyczaj korzystają z niezabezpieczonych sieci Wifi więc to już cięższa sprawa.

 

Sytuacja jest prosta, nie wpłacać kasy pochopnie...szczególnie jeżeli nie widzieliśmy jeszcze maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Dzwoniłem ostatnio o opony bieżnikowane - gość przywiezie mi je i zapłata przy odbiorze bez żadnych przedpłat itp - jedynie mam mu dać dane do faktury jeśli ją chcę.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Z tymi oponami to normalka według mnie. Ja sam kilka lat temu pojechałem pod Drezdenko(580 km w jedną stronę) oglądać samochód, miał być tylko lekko obdarty na drzwiach a jak zajechałem to się okazało że nie dość, że prawie cały do malowania to na dodatek tylna klapa była już malowana no i stan techniczny nie za specjalny bo silnik zalany olejem jak w C330 ;) W taki oto sposób zmarnowałem dzień i 1200 km przejechałem bez potrzeby. A jaki ładny nowy domek gość miał wystawiony nic tylko wziąć mu kilka okienek oszklić za takie coś :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jak takie coś się czyta to człowiek miałby chęć przestać żyć w państwie prawa ;)-oczywiście jeżeli ktoś ma jeszcze złudzenia w jakim kraju żyje :D-zawsze w takich przypadkach jakoś przychodzi mi na myśl "Najazd z przeszłości" i forma dialogu z tymi którzy koniecznie chcą wybijać się "in minus" z owej powieści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Wczoraj tak o 17:00 zadzwonili z komendy że zapuszkowali gościa na trzy miesiące za oszukanie kogoś na 3 tyś zł na samochodzie. Zwineli go pod bankiem w Legnicy ( bodajrze ) szukają powiązania z tymi ciągnikami, wtedy gość posiedzi sobie dłużej <_< Wkońcu zabrali się za tą sprawe, sam się zdziwiłem, i zaczynam nawet wierzyć w policje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Witam. Bardzo dobrze kolego że założyłeś taki temat ku przestrodze innym.My tez kiedyś pojechaliśmy ogladać ciagnik 400km w jedną stronę, przez tele pytałem się czy stan jest rzeczywiście taki jak on mówi żeby darmo nie jechać tyle drogi,więc pojechaliśmy. Zachodzimy do goscia patrzymy a ten ciągnik wygląda jakby po wojnie był z każdej strony coś urwane,pękniete, coś cieknie i ogólny stan do niczego kompletnie zero. Pytam się goscia czy albo on jest ślepy i nie widzi co ma albo szuka głupków i jeszcze parę słów nie miłych i pojechalismy do domu, a co najlepsze cena za ten ciągnik to niebotyczna jakby był w idealnym stanie.


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

A po co Wy jezdzicie tyle kilometrów po te maszyny?... Wychodze z założenia, że jak najbliżej sie da, a jak juz to tylko zza granicy, ale panstwa...

A tak poza, to moim zdaniem na tych stronach ktore podał autor tematu i jeszcze jednej z aukcjami(wiadomo jaka) to mozna sprzedawać, nie kupować... Ja sie tak napaliłem na samochod... Dobrze, że jedynie 20 km zrobiłem...


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj