Zaloguj się, aby obserwować  
szymek212

SIPMA Classic Z-279/1 lub POLMOT Wrfama Z-543

Polecane posty

szymek212    1

Mam zamiar kupić prase zwijającą i zastanawiam sie nad wyborem Sipma lub Warfama powierzchnia mojego gospodarstwa około 35ha najwiecej mam do prasowania slomy co o tym sądzicie która bedzie lepsza??


ZETOR 10540
ZETOR 7745+TRAC-LIFT 120
URSUS C-330M
BIZON SUPER ZO-56 razem w jednej drużynie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

szczerze to ja nie rozumiem ludzi którzy kupują takie prasy tyle kasy wywalać w błoto.kup używaną pasówke z zagranicy i po pierwsze łożyska będzie wymieniała raz na x lat a nie po kilka na sezon z sipmą po drógie bardziej zbijesz baloty po trzecie serwisantów od polskich pras będzie poznawał po imieniu a w używanej prasie to tylko jedziesz co 10 000 balotów zmieniasz skówki i kulasz dalej.Albo kup coś nowego ale ludzie po co wam polska sipma czy warfarma.Sąsiad kupił nówke sipme i całe żniwa stał bo mu coś nawaliło i czekał i przyszedł żebym mu zbalotował bo sie coś wciąż gięło bo serwisanci nie umieli zrobić a teraz ona jest na sprzedaż.kurcze ale się rozpisałem.byle to pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

moj kolega ma sipme od 2003 roku i nie narzeka zero awari a co do warfamy to nie wiem bo u mnie w okolicy nikt nie ma takiej prasy ale zgodze sie z @ariss ze z roku na rok jakosc polskich pras spada a co z tym idzie awaryjna rosnie ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

ja chciał bym być tym serwisantem w takiej sipmie przyjeżdżam na pole i mówie zę sam nie wiem i kasa leci wciąz mam robote bo Polacy nie zrobili dotąd żadnej porządnej prasy normalnie kasy jak lodu tylko rolnicy co 2 minuty by dzwonili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

troche dziwne to co wy piszecie. ja mam nowa sipme Z-279/1 Farma II juz od 2 lat i szczerze mowiac nie narzekalem na nia az do tych zniw. dopuki trwala gwarancja i dopoki nie pojechalem na uslugi prasa dzialala idealnie. zgodnie z istrukcja obslugi wszystko smarowane itd. ale w tym roku zaczelo sie chrzanic. wynienilem caly lancuch napedowy (ten glowny ktory idzie do sprzegla) a tak to nic wiecej a mowia ze w kazdej polskiej maszynie po 2 latach material sie wyrabia. teraz wymienilem lancuch na jakis niemiecki. i zobaczymy jak dlugo pochodzi. w czasie gwarancji ani razu nie wzywalem serwisantow nawet na uruchomienie( ale to bylo zalecane). jezeli chcial bys wybierac prase z tych dwoch to ja doradzam Sipme ale nie classic tylko Farma albo Farma II. rozni sie tylko tym ze ma haki do zamykania klapy komory a jest to wedlug mnie lepsze bo nie trzeba sie martwic o to czy rozdzielacz w ciagniku da rade. taka sipma kosztuje o ile sie nie myle 45 tys. za takie pieniadze dostaniesz juz super uzywana nawet z rotorem i obwiazywaniem siatka. ja bym doradzil Welger RP 200 albo RP 220 lub Claas Variant Roto cut. i nie martw sie o to ze nie bedziesz mial dostepu do czesci. spokojnie je dostaniesz.

twoj MTZ albo Zetor (nawet jak jest to wersja bez turbo) spokojnie sobie poradziz prasa z rotorem.

uuu wyczerpujaca wypowiedz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

spokojnie 7745 da rade bo moj znajomy 7711 ciaga rp200 i juz chodzi z nia chyba 6 sezon i idzie w miare dobrze ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

a w zachodnich pasówkach jak masz je długi czas to tylko skracasz pasy i naciągasz łańcuchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek53    0

jak to prasowania słomy to lepsz od rp200 była by krone kr125 już za 15 tys. można kupić w dobrym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

no i z279/1 to jest prasa lancuchowa to nawet jest lepsza do slomy i siana bo jak do sianokiszonki to lepsza by byla z569/1 bo jest walcowo - lancuchowa ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Niby temat którą wybrać (2 polskie prasy) ale ja rękami i nogami popieram zachodnie używki za podobną, a nawet mniejszą kasę... Przejrzyj moją galerię a zobaczysz jakie belki jest w stanie zrobić Welger RP200 +85 koni. A następnie pooglądaj belki po SIPMIE i wszystko będzie jasne... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid6b1    0

jeżeli chodzi o te 2 w temacie to polecam sipme bo to znana na polskim rynku prasa ale Wrfamy nie widziałem w robocie, a może jakąś zachodnią używkę lecz trudniej o części a jak masz sipme to wchodzisz do sklepu i kupujesz a tak musisz dużo kombinować ale to może takie są mniej awaryjne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542
jak to prasowania słomy to lepsz od rp200 była by krone kr125 już za 15 tys. można kupić w dobrym stanie

nigdy nie KR 125!!! jest to prasa bez rotora i kazdy egzemplarz jaki znalazelem na allegro byl wyeksplatowany. sam mialem Krone tylko ze KR 130 tyle ze bez rotora a byla to najlepsza prasa jaka mialem. a za 40 tys spokojnie kupisz KR 130 z rotorem. a jak ta prasa ma byc do slomy to jeszcze lepiej zeby byla to zmiennokomorowa pasowa. i tak jak pisalem najlepszym wyborem byla by Claas Variant 260 albo 280 Roto Cut http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B60374 albo http://www.allegro.pl/item415828644_prasa_...ut_2003_r_.html. fakt ze bys musial troche kasy dolozyc ale jakie wyposazenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

wsk niech szymek wejdzie w moją galerie i zobaczy balota z mojej jd 550 i z byle jakiej sipmy i wtedy chyba zrozumie... Nie rozumie ludzi którzy mają na wydanie 30 tyś zł na używaną prase i kupują sipme... ja mam 3 typy firm co do pras Vicon, JD, Krone no i jeszcze WELGER a inne dla mnie nie istnieją nawet class który "uwielbia" się palić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Kolego , nie kupuj nowej sipmy tylko prase zachodnią np: Krone, Welger, Vicon ,JD, jak dla mnie sipma robi takie flaki nie baloty, sasiad ma Welger Rp 200 na siatke , ustawia największy zgniot i Ursus 1044 pieje przy dobijaniu ale baloty są tak nabite że szok no i są jeszcze ładnie równo owinięte siatką , owijanie trwa krótko ledwo się zatrzyma to już rusza dalej , a jak widze jak sipmą stoi i stoi i owija tego balota sznurkiem i jeszcze flaka wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek212    1

Może macie racie co do zachodniej używki musze pojezdzic po komisach zorientowac sie co i jak


ZETOR 10540
ZETOR 7745+TRAC-LIFT 120
URSUS C-330M
BIZON SUPER ZO-56 razem w jednej drużynie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10
@henius91 po co rotor w prasie jak ma do prasowania większość słomy

moze kolega chce sicielac krowom sieczka ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a kto powiedział że jeśli jest rotor to muszą być noże? rotor ma za zadanie lepiej rozkładać pokos w komorze prasy. A co do prasy , to lepiej kup prasę zagraniczną, w cenie polskiej nowej będziesz miał super prasę po kilku sezonach z zagramanicy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

no wlasnie. @b0gdan ma racje. kazdy kto slyszy ze prasa ma rotor mowi ze jes to prasa do sianokiszonki ;):D. rotor po pirwsze jest do ciecia(jesli ma zalozone noze), po drugie aby rownomiernie rozkladac mase w prasie a po trzecie po to aby ulatwic przejscie masy z podbieracza do komory. a swoja droga to nie raz juz widzialem jak w duzych oborach scieli sie sieczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

mam sipme clasic od maja nastukałem ponad 700 balotów, prasuje sianokiszonke, słome, siano i żadne flaki mi nie wychodzą, co do awari to ścieły mi się 4 razy zabezpieczenia od kamieni które zatrzymały walce, nic nie mam do pras pasowych bo lepiej formułują bele ale w moich okolicach dużo sie ich spaliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11
no wlasnie. @b0gdan ma racje. kazdy kto slyszy ze prasa ma rotor mowi ze jes to prasa do sianokiszonki :):D. rotor po pirwsze jest do ciecia(jesli ma zalozone noze), po drugie aby rownomiernie rozkladac mase w prasie a po trzecie po to aby ulatwic przejscie masy z podbieracza do komory. a swoja droga to nie raz juz widzialem jak w duzych oborach scieli sie sieczka :)

 

 

Masz racje, w naszej prasie też jest rotor, ale bez noży i tylko raz zdarzyło nam sie go zapchać jak widłami kładliśmy stare siano i złapała za duży kąsek. W słomie nigdy nie było i nie ma problemów z pobieraniem materiału. A rotor choć nie ma noży delikatnie rozrywa słomę i zawszę sie lepiej ścieli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

wszystko można tylko wtedy się nie da prasować

 

koledzy wy chyba cały czas myślicie o nożach a piszecie rotor ;)


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj