luk2782

Motogodziny w traktorze

Polecane posty

luk2782    19

Dla mnie motogodzina tj praca silnika na 1850 obr/min przez godzine. bynajmniej tak jest w ursusie. A co ciekawe na Forum w dziale John Deere na temat seri 5020 ktoś mówi ze rożna jest motogodzina w róznych ciągnikach. to jest możliwe przeciez to chyba jakis standard.

 

Temat o rocznym przebiegu ciągników:

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1879-ile-mth-robicie-rocznie-ciagnikami/


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15
napewno jest różnie np. w mtz bardzo wolno idą

tak to prawda sa inne i tyle jakos tego nie podopracowywali sobie :D

 

ps: Damian jak tam przygotowania do slubu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

to co 1mtg w ursusie może nie równac sie 1mtg załużmy w new hollandzie? to jakies głupie może dlatego te ciagniki z niemiec maja tyle narobione w tak krótkim czasie


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumis45    1

Z tego co wiem i sie nie myle to w jd 1 mth rowna jest godzinie zegarowej a np w massey ferguson juz jest inaczej


Niezawodność Jest Naszą Siłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

to jak JD pracuje przez 1h na 1200obr/min = 1mtg i jak pracuje przez 1h na 2200obr/min = 1mtg to jakies dziwne i bez sensu. a co do MF to bym sie nie ździwił bo to w koncu Angielskie tam wszystko jest innaczej


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

każdy ciągnik ma to inaczej więc motogodzina jest nienajlepszym porównaniem , tylko że trudno o lepsze


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

W moim MF 4270 motogodzina jest liczona przy 2000 obroty a w drugim psiadanym przeze mnie MF 255 przy 1500 obroty

 

W sobote 4270 chodził 10 godzin na obrotach 2100-2200 i nabił 9 mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

myslalem ze chociaż mtg można porównywac:) a wie ktos jak ida mtg w NH i deutzach?


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

tyle to ja wiem


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Ja w kombajnie JD mam licznik który obraca tarczki w systemie dziesietnym i wskazówkę jak w zegarze z podziałka do 60 minut. I jest tak jak wcześniej "luki" pisał niezależnie od obrotów liczu godziny pracy silnika.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1833    0

A wie ktoś ile silnik musi zrobić obrotów wału korbowego zeby nabić 1 mth no bo wkońcu te liczniki właśnie to liczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

czyli jak w moim ursusie 1mtg równała by soe 1 godzinie to miał bym troche wiecej nastukane


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

i pewnie przez to te fendty mają po 20000 h bez remontu jak on może połowe tego pod obciążeniem zrobił..


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

No ale jak nawet wyjdzie 10 000h solidnej roboty to i tak dobry wynik.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    972

czy to prawda że silniki john deere'a potrafią wytrzymać 20000 mtg bez remontu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek_WW    0

Zetor 5211 rocznik 1988 ponad 7200 mtg bez remontu  ;) I pewnie jeszcze pochodzi długo, bo silnik chodzi jak zegarek, od paru lat jeździ na opale  8)

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9

Taaak... myślę że to bardzo prawdopodobne. W jednym z naszych jelonków stuknęło 11 000h /6200-1997/ i nic niepokojącego się nie dzieje/wymiana oleju co 250h bez potrzeby najmniejszego uzupełniania/. Ale z najbliższego otoczenia to np. 500h /6520/ urwana końcówka wtryskiwacza a w następstwie tłok, głowica, tuleja...albo 80h (!) /8520/ urwany wał korbowy...

Wniosek: jedne z najlepszych ale to tylko maszyny...

ps. nie wiem jak wy, ale ja mam wrażenie, że z trwałością najnowszych maszyn /nie tylko jd!/ coś jest nie tak?


Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Coraz więcej się wymaga... Znasz okoliczności awarii tych sprzętów, które wymieniłeś? Wina leżała w konstrukcji czy może spoczywała na użytkowniku? Podejżewam, że wada produkcyjna, albo złe użytkowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj