Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomb2    1

Możecie mi coś powiedzieć o MF 3050 ?

Jakie spalanie, ceny cześci i awaryjność, co najbardziej siada ?

Czy wogule 3050 opłaca sie kupić ?


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

No jakoś tam mało mi się widzi...  ;D


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

a czy są tutaj jacyś użytkownicy MF 3050, bo szykuje mi się okazja kupić właśnie taki model, i tak jak OKI39 chciałbym się czegoś konkretnego dowiedzieć, a nie postów typu "podobno, słyszałem że..." itp

Co prawda mam już jednego Masseya, ale to jest duży ciągnik z innym silnikiem i skrzynią, więc jakiekolwiek porównianie odpada.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

No właśnie,mnie też by interesowała czyjaś opinia o tym ciągniku,bo mam taki na oku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

tesz bym się czegoś chciał dowiedzięć bo mam zamiar coś takiego kupić obecnie posiadam zetorka 5245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

tesz bym się czegoś chciał dowiedzięć bo mam zamiar coś takiego kupić obecnie posiadam zetorka 5245 czy są jakieś większe różnice między 3050 a 3060 czy tylko w mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
tesz bym się czegoś chciał dowiedzięć bo mam zamiar coś takiego kupić obecnie posiadam zetorka 5245 czy są jakieś większe różnice między 3050 a 3060 czy tylko w mocy

Znasz powiedzenie "zamienił stryjek sikierke na kijek?"?Jak masz w dobrym stanie tego zetorka to nie ma co się rwać z zamianami, bo to jest sprzet wyporacowany i może ładnie wygląda i silnik ładnie pracuje ale przebieg może być przerażajacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Silver dobrze mówi, ja już bym dawno pogonił 912 tylko że na jego miejsce nie kupie raczej nic poniżej 10.000 mth (nie mówie o licznikowych tylko rzeczywistych, bo to zazwyczaj dwie różne bajki) a Ursus ma ledwo 2200 mth więc jaki sens? Bardzo mi sie podoba 3060, do tura byłby idealny, jednak jest czym pracować (jakkolwiek ale jest czym :lol:) więc obejdzie sie bez roszady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1
Silver dobrze mówi, ja już bym dawno pogonił 912 tylko że na jego miejsce nie kupie raczej nic poniżej 10.000 mth (nie mówie o licznikowych tylko rzeczywistych, bo to zazwyczaj dwie różne bajki) a Ursus ma ledwo 2200 mth więc jaki sens? Bardzo mi sie podoba 3060, do tura byłby idealny, jednak jest czym pracować (jakkolwiek ale jest czym :lol:) więc obejdzie sie bez roszady.

z waszych opini wynika że nie warto zmieniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Jeśli masz dobrego Zetorka to raczej nie :lol: Nie chce Cie zniechęcać ale taka jest prawda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
ponoć w mf siadajom skrzynie a to koszt około 8000 tyś

 

Ponoć na pewno a koszt to tak od 4 tys w zwyż ;]

 

Jak byś czytał temat od początku to byś wiedział ><


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiltonik    0

Witam

Ja posiadałem MF-3050. Miałem go 3 lata zrobiłem 1600h i nic tam się nie popsuło. Też słyszałem o tych skrzyniach biegów ale słyszałem bo u mnie żadnych problemów.Spalanie w prasie Z-224 wychodziło 3,5-4l/h. W cięzkiej pracy 8-9l/h bardzo oszczędny to jest trzeba przyznać.Dynamiki i mocą nie grzeszy także lepiej go do lekkich prac brać(TUR, siewnik itp.)Dobry podnośnik u mnie dźwigał Lecha z Expomu Krośniewice 3.3 m sładanego hydrulicznie i ARESA 3.0m TC (1350kg). U mnie był przeciążany. Pod obciążeniem prawie cały czas kopcił delikatnie ale spalanie bomba.Mój największy błąd to zamiana MF-3050 na Zetora 3320 nowego (cofnąłem się w ewolucji).Z uwagi że taraz mam Fendta 309 CI to MF by chodził w lekkich pracach to byłby wieki a do Tego komfort ...bajka. Mój był z 1992 roku jak go kupiłem miał 4200h i chodził w gospodarstwie na zachodzie z TUR-em. Ja go kupiłem bez TUR-a.

Jakbym miał teraz go kupić z powrotem to z zamkniętymi oczami.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1
Witam

Ja posiadałem MF-3050. Miałem go 3 lata zrobiłem 1600h i nic tam się nie popsuło. Też słyszałem o tych skrzyniach biegów ale słyszałem bo u mnie żadnych problemów.Spalanie w prasie Z-224 wychodziło 3,5-4l/h. W cięzkiej pracy 8-9l/h bardzo oszczędny to jest trzeba przyznać.Dynamiki i mocą nie grzeszy także lepiej go do lekkich prac brać(TUR, siewnik itp.)Dobry podnośnik u mnie dźwigał Lecha z Expomu Krośniewice 3.3 m sładanego hydrulicznie i ARESA 3.0m TC (1350kg). U mnie był przeciążany. Pod obciążeniem prawie cały czas kopcił delikatnie ale spalanie bomba.Mój największy błąd to zamiana MF-3050 na Zetora 3320 nowego (cofnąłem się w ewolucji).Z uwagi że taraz mam Fendta 309 CI to MF by chodził w lekkich pracach to byłby wieki a do Tego komfort ...bajka. Mój był z 1992 roku jak go kupiłem miał 4200h i chodził w gospodarstwie na zachodzie z TUR-em. Ja go kupiłem bez TUR-a.

Jakbym miał teraz go kupić z powrotem to z zamkniętymi oczami.

Pozdrawiam

wreszcie ktoś napisał coś pozytywnego o tym modelu mam zamiar zmienić w przyszłym roku zetora 5245 na mf 3050 lub 3060 a do tej pory wszyscy odradzali :angry: ja myśle że taki mf to troche lepszy niż zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
wreszcie ktoś napisał coś pozytywnego o tym modelu mam zamiar zmienić w przyszłym roku zetora 5245 na mf 3050 lub 3060 a do tej pory wszyscy odradzali :angry: ja myśle że taki mf to troche lepszy niż zetor

przeciesz nikt nie pisze że są takie złe tylko te skrzynie ;/ mało palą to fakt bo koledzy mają i nie narzekają ;]

 

Nie wiem czy lepszy ale może Hiltonik-kowi trafił sie dobry model z kim bym nie pisał każdy mówi że modele 30xx mają wade fabryczną z tymi skrzyniami ;]

 

Ale przeciesz to twój wybór jeden tryb kosztuje 4tyś a chyba w MF-ach są 3 tryby


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Mój znajomy ma Mf 3070 od bodajże roku to narzazie miała problemy ze skrzynią ze biegi zaczęły zanikać i miał problem z odłączeniem przedniego napędu a ogólnie to sam bym takiego sobie kupił tylko żeby się nie trafił taki żeby zaraz w skrzynie musiał wsadzać kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Mój kolega ma 3060 i jak ubijał kiszonke to mu sie skrzynia rozleciała i tylko wsteczny mógł włonczyć i z 4km na wstecznym do domu jechał xD i chyba jeszcze go nie naprawił a to było z 4 miesiace temu ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Znajomy coś robił właśnie z przodem to w kraju nigdzie nie mógł jakiejś części dostać tylko musiał czekać 2 miesiące na sprowadzenie z zagranicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

niewiem jaki model mi się trafi może taki jak Hiltonikowi a może gorszy tak wogule to narazie zbieram informacje o tych modelach ,a są różne jedni chwalą jedni nie a jaka jest opinia kolegów o tych skrzyniach czy któremu już siadła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Znajomy coś robił właśnie z przodem to w kraju nigdzie nie mógł jakiejś części dostać tylko musiał czekać 2 miesiące na sprowadzenie z zagranicy

Słabo szukał ;) Znajomy kolegi ma plac z maszynami i serwisem, stoi tam kilka 30xx, tzw. dawców z których złożyłbyś conajmniej jeden sprawny ;) Handlują i serwisują głównie MF i jakoś problemu z częściami nie mają. Także nie przesadzajmy, 2 miesiące to nawet z Japonii części nie płyną. Mi paczka z USA przyszła w ciągu tygodnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj