mlody19

Co wybrac ZEFIRA85 czy Belarusa??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mlody19    1

chciałbym sie was poradzic co lepiej kupic,belarusa czy zefira??

jakie są wasze opinie na temat tych dwóch ciaginków??


Pronar Zefir 85 + Tur LC3 & Ursus 4514 Agro Bis & Ursus 3512 Agro
Pronar T653 Warfama Z-543 ,N-228 Metal-Fach Agro -Masz , Staltech U-006
Sprzedam rozrzutnik obornika , sipme z-224 , sadzarke ,obsypnik
kombajn ziemniaczany karlik oraz inne info na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PongO    1

wybiesz zefira bedziesz pierwszym posiadaczem na AF :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody19    1

ciągnik bedzie pracował na około 17 ha,głównie bedzie chodził w turze i prasie zwijającej

byłem i kilku posiadaczy tego ciągnika wiec juz jakieś zdanie na jego tamat mam :rolleyes:

ale chciałbym sie was poradzic i wysłuchac wasze opinie na ten temat,bo napewno gdzieś tam u was w okolicy mają te ciagniki


Pronar Zefir 85 + Tur LC3 & Ursus 4514 Agro Bis & Ursus 3512 Agro
Pronar T653 Warfama Z-543 ,N-228 Metal-Fach Agro -Masz , Staltech U-006
Sprzedam rozrzutnik obornika , sipme z-224 , sadzarke ,obsypnik
kombajn ziemniaczany karlik oraz inne info na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody19    1

myślałem nad nią,ale cena proximy jest troche większa :rolleyes:

a mi na cenie tez troche zależy


Pronar Zefir 85 + Tur LC3 & Ursus 4514 Agro Bis & Ursus 3512 Agro
Pronar T653 Warfama Z-543 ,N-228 Metal-Fach Agro -Masz , Staltech U-006
Sprzedam rozrzutnik obornika , sipme z-224 , sadzarke ,obsypnik
kombajn ziemniaczany karlik oraz inne info na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody19    1

ale z biegiem czasu będzie coraz większa dostępność czesci :rolleyes: i wykonanie ZEFIRA tez nie jest złe na 10 ciagników co gostek sprzedał na składnicy to tylko jeden miał jakąs awarjie skrzyni,a tak to niebyło z nimi większego problemu i to były ciągniki z początku produkcji,a te nowe są nieco zmodyfikowanie zmienili filtr powietrza z suchego na mokry itp:) wiec mysle ze to nie jest zły ciagnik


Pronar Zefir 85 + Tur LC3 & Ursus 4514 Agro Bis & Ursus 3512 Agro
Pronar T653 Warfama Z-543 ,N-228 Metal-Fach Agro -Masz , Staltech U-006
Sprzedam rozrzutnik obornika , sipme z-224 , sadzarke ,obsypnik
kombajn ziemniaczany karlik oraz inne info na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Zły zefir nie był jak kosztował 87 tyś, teraz pronar chce 95 tyś, to już jak ktoś bierze długoterminowy kredyt to można pomyślec o czym innym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody19    1

no ale z tych 95tyś to sie jakie upusty szarpnie,nam powiedział 92-93 tyś za ciagnik z max szerokim ogumieniem,a jakbyśmy brali odrazu z turem pronaru to było by jeszcze taniej ;) a za belarusa na krzyżaku i w plastiku nam powiedział 83 tyś :rolleyes:


Pronar Zefir 85 + Tur LC3 & Ursus 4514 Agro Bis & Ursus 3512 Agro
Pronar T653 Warfama Z-543 ,N-228 Metal-Fach Agro -Masz , Staltech U-006
Sprzedam rozrzutnik obornika , sipme z-224 , sadzarke ,obsypnik
kombajn ziemniaczany karlik oraz inne info na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

no skoro zefir kosztuje 95tys to się nie opłaca to już lepiej belarusa 1025 wypasionego a cena takiego to 100-105 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8
A jakiego belarusa- 820?????

belarusa 1025 105km

w rpt jest opisane o belarusach co i jak również jest tam cennik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody19    1

ale u mnie 100 konny ciagnik to niemiałby co robić :rolleyes: w tej chwili mam 2 ursusy 3512 i w zupełności wystarczają na ten areał co ja posiadam:) a ten ciągnik to mi glównie do tura potrzebny jest ;)


Pronar Zefir 85 + Tur LC3 & Ursus 4514 Agro Bis & Ursus 3512 Agro
Pronar T653 Warfama Z-543 ,N-228 Metal-Fach Agro -Masz , Staltech U-006
Sprzedam rozrzutnik obornika , sipme z-224 , sadzarke ,obsypnik
kombajn ziemniaczany karlik oraz inne info na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody19    1

mi belarus 820 by w zupełności wystarczył :) bo 1025 to za duży jak dla mnie ;)

a cennik belarusa to ja dobrze znam bo już od kilku dni smigam po składnicach :)

musze sie szybko zdecydowac bo na dniach trzeba jechac po proforme na składnice i biznesplan na kredyt robic :rolleyes:


Pronar Zefir 85 + Tur LC3 & Ursus 4514 Agro Bis & Ursus 3512 Agro
Pronar T653 Warfama Z-543 ,N-228 Metal-Fach Agro -Masz , Staltech U-006
Sprzedam rozrzutnik obornika , sipme z-224 , sadzarke ,obsypnik
kombajn ziemniaczany karlik oraz inne info na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
no ale z tych 95tyś to sie jakie upusty szarpnie,nam powiedział 92-93 tyś za ciagnik z max szerokim ogumieniem,a jakbyśmy brali odrazu z turem pronaru to było by jeszcze taniej ;) a za belarusa na krzyżaku i w plastiku nam powiedział 83 tyś :rolleyes:

Na 17ha do belarki i tura trzeba aż 85km? Case jx 60 bez pneumatyki też za 95 tyś kupisz, lub ktoś tu proxime polecał 6441 też za niecałą 100fke kupisz, cóż Twoja kasa i Twoje ryzyko, może będzie to udany zakup a może nie nikt Ci na tym ani żadnym innym forum na te pytanie nie odpowie, w końcu puki nowy to i foton będzie chodził, ba w 2007 r prawie 300 rolników kupiło fotony, co będzie po 8 - 12 latach to już inna sprawa, zakup ciągnika to nie kupno matiza czy shevroleta aveo na zakupy bo kilka tyś tańszy i większe pieniądzie i inwestycja na dłużej więc ja bym się zastanawiał czy nie kupic coś 5 % droższego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fobos    3
ale z biegiem czasu będzie coraz większa dostępność czesci :)
taaa zgadza sie, chińszczyzna nas masowo zalewa ;)
i wykonanie ZEFIRA tez nie jest złe na 10 ciagników co gostek sprzedał na składnicy to tylko jeden miał jakąs awarjie skrzyni,
10% to dla Ciebie mało :) ...a ktos tu narzekał, że pronary są awaryjne...
a tak to niebyło z nimi większego problemu i to były ciągniki z początku produkcji,a te nowe są nieco zmodyfikowanie zmienili filtr powietrza z suchego na mokry itp:)
z tego co wiem to akurat uwstecznienie a nie modernizacja :)
wiec mysle ze to nie jest zły ciagnik
widzę że chyba jednak już zdecydowałeś a założyłeś tylko ten temat poto byśmy Ci przyklasneli i pogratulowali wyboru :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody19    1

moze i nietrzeba az 85 km :rolleyes: ale niech lepiej zostanie zapas mocy ;)

ZEFIR jest cięzkim ciagnikiem bo waży ponad 4700 kg,wiec i uciag i sposób sie zachowania przy pracyz turem bedzie inny niż np Casse JX 60 :) u nas sa pagurkowate tereny wiec ciagnik musi być masywny :)


Pronar Zefir 85 + Tur LC3 & Ursus 4514 Agro Bis & Ursus 3512 Agro
Pronar T653 Warfama Z-543 ,N-228 Metal-Fach Agro -Masz , Staltech U-006
Sprzedam rozrzutnik obornika , sipme z-224 , sadzarke ,obsypnik
kombajn ziemniaczany karlik oraz inne info na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody19    1

decyzjia do końca nie jest podjeta bo dopuki niema ciągnika na placu to można sobie jeszcze decyzjie zmnienic ;) ,chciałem zebyście sie wypowiedzieli co wy byscie wybrali??bo niepowiem ze sie w pewnym sensie napaliłem na tego ZEFIRA i może dlatego tak przy nim przystaje :rolleyes: ale ojciec jest odmiennego zdania bo wolałby belarusa,i właśnie chciałbym sie od was dowiedziec co o tym myślicie,bo wy mozecie sie obiektywnie wypowiedzieć na ten temat :)

 

decyzjia do końca nie jest podjeta bo dopuki niema ciągnika na placu to można sobie jeszcze decyzjie zmnienic ,chciałem zebyście sie wypowiedzieli co wy byscie wybrali??bo niepowiem ze sie w pewnym sensie napaliłem na tego ZEFIRA i może dlatego tak przy nim przystaje ale ojciec jest odmiennego zdania bo wolałby belarusa,i właśnie chciałbym sie od was dowiedziec co o tym myślicie,bo wy mozecie sie obiektywnie wypowiedzieć na ten temat


Pronar Zefir 85 + Tur LC3 & Ursus 4514 Agro Bis & Ursus 3512 Agro
Pronar T653 Warfama Z-543 ,N-228 Metal-Fach Agro -Masz , Staltech U-006
Sprzedam rozrzutnik obornika , sipme z-224 , sadzarke ,obsypnik
kombajn ziemniaczany karlik oraz inne info na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Z tych dwóch to tylko zefir, bo 83 tyś za belarusa t dużo, moim zdaniem belarus zgoda wyjdzie tanio biorąc podstawowoą wersje za 60 tyś lub z przodem na krzyżakach za 70 tyś, a wybajerzony belarus to już mija się z celem, bo dołożyc jeszcze do tego belarusa lepsze opony, bo te ruskie to padaka, lepszą kabine, polską instalacje elektryczną alternator itd czyli całe oprzyżądowanie, lepszą kabine i mamy pronara 82sa, który wyjdzie w cenie tego zefira,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

No właśnie Pronar 82a też będzie kosztował coś około tego co ten Zefir, nie myślałeś nad nim. Ja raczej wybierałbym pomiędzy 82a a Zefirem bo belarus to jakoś do mnie nie przemawia, wszczególności ta "świerkowa" kabina mnie od niego odstrasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fobos    3
Z tych dwóch to tylko zefir, bo 83 tyś za belarusa t dużo, moim zdaniem belarus zgoda wyjdzie tanio biorąc podstawowoą wersje za 60 tyś lub z przodem na krzyżakach za 70 tyś, a wybajerzony belarus to już mija się z celem, bo dołożyc jeszcze do tego belarusa lepsze opony, bo te ruskie to padaka,

 

O boziu, kto tak demonizuje belarusa, po pierwsze te opony są są po prostu zbudowane z polimeru o nieco większej twardości co zwiększa ich twardość przez co nie zużyją sie tak szybko jak stomilki czy barumki zwłaszcza w transporcie cięższych maszyn na tylnym tuzie, :)

 

, polską instalacje elektryczną alternator itd czyli całe oprzyżądowanie, lepszą kabine i mamy pronara 82sa, który wyjdzie w cenie tego zefira,

 

ja swojego mam już prawie dwa lata i co jak co ale na instalację nie mam co narzekać, a kabina w pronarze ma tylko nieco zaokrąglony słupek przedni dwa nawiewy więcej inną deskę rozdzielczą ...o i mała szybkę z tyłu, a tak to polacy nawet zamki z oryginalnych kabin mtz-ta zakładają :rolleyes:

 

PS. jedyne co mi sie podoba w zefirze to te jego ułożenie przednich świateł, po prostu mu ładnie z oczu patrzy... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Jesteś pewien że to polacy te zamki od Belarusów zakładają a nie na odwrót bo ja kiedyś czytałem, że w latach 90 Pronar dzwignoł Belarusa z którym już w tym okresie było kirpsko tym że brał od nich skrzynie mosty i silniki, a potem szli na wymiane i jak czytałem to do białorusi szły felgi, właśnie jakieś pierdoły z kabiny, błotniki i coś tam jeszcze ale nie pamiętam już dokładnie co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fobos    3
Jesteś pewien że to polacy te zamki od Belarusów zakładają a nie na odwrót bo ja kiedyś czytałem, że w latach 90 Pronar dzwignoł Belarusa z którym już w tym okresie było kirpsko tym że brał od nich skrzynie mosty i silniki, a potem szli na wymiane i jak czytałem to do białorusi szły felgi, właśnie jakieś pierdoły z kabiny, błotniki i coś tam jeszcze ale nie pamiętam już dokładnie co.

 

Jedyne co do tej pory znalazłem polskiego w swoim belarusie to orbitol ;) , a co do zamków to reki nie dam sobie uciąć kto je produkuje, ale z ciekawości rozbiorę i zobaczę kto jest jego twórcą :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
    • Przez rastafarmer
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!
      Jestem nowym użytkownikiem- pomimo tego że przeczytałem regulamin, proszę o troszeczkę wyrozumiałości i uwagi jeśli robię jakieś błędy
      Mianowicie posiadam MTZ-ta 82 z przednim napędem. W najbliższym czasie chciałbym wymienić w nim opony z przodu.
      Fabrycznie mam wstawione 11,2 R20. W związku z powyższym mam do Was pytanie- czy jest możliwość wstawienia opon 12,4 R20? Czy to się wszystko "zgra" bez wymiany tylnych opon?
      Proszę o porady i uwagi.
      Pozdrawiam!
       
      Szymek
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj