Cielaki
 

Cielaki

  • 14609 wyświetleń

Świeżo po ścieleniu. Większość to mieszanki SM :)





Rekomendowane komentarze

  • Użytkownik
  • lemelvaus
  • 0 73

On o nie po prostu dba!!A nie to co niektórzy. :angry: Lepiej dać im więcej niż miało by im brakować

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • R.I.P.
  • kat
  • 113 2413

W tym roku mam tyle ściółki że muszę coś z nią zrobić. A im więcej im naściele to więcej do wiosny sie na obornik przerobi :) . Cielakom się podoba :D

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • R.I.P.
  • kat
  • 113 2413

Dzisiaj 2 siana i 2 słomy :) . Poszło siano bo mam kilka kulek które spleśniały i coś z nimi trzeba zrobić.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • R.I.P.
  • kat
  • 113 2413

Nie ma problemu. Możesz do mnie przywieźć z 15szt :) . Na pewno się nie obrażę.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
Gość Profil usunięty

Napisano

  • Gość Profil usunięty

A tam pod spodem to ziemia czy jakaś posadzka wylana. w zime terz wypuszczasz na zewnątrz

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • chłop z mazur
  • 8 432

Szczerze powiedziawszy to pierwszy raz widzę takie rozwiązanie:)

A ta z ciekawości to jak się cielaki zachowują gdy aura jest nie ciekawa np: wieje, pada czy jest ekstra zimno? schowają się do budynku czy udają nie pełno sprytne?

No i jak wygląda wybieg po większym deszczu, bo zdaję się nie jest to zadaszone?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • R.I.P.
  • kat
  • 113 2413

Takie wygrody u nas w okolicy rzecz normalna. Sąsiad cały rok tak trzyma, bez dachu i bez wejścia do budynku <_< .

Wygrodę w sumie zrobiliśmy 2 lata temu. Ale przez problemy z białaczka była wykorzystana tylko raz. Były w niej przez 4 miesiące jałówki na wysoko cielne bo nie było gdzie ich upchnąć po opróżnieniu obory.

No i w tym roku cielaki spędziły tutaj kilka dni jak sianokiszonkę robiliśmy.

 

Nieraz zdarza się ze stoją w deszczu. Ale jak trochę zmokną to się chowają do środka lub pod daszek gdzie dostają siano. Bo tak się składa że za mną jest 0,7ha starego sadu. I tak cały rok sobie chodzą po nim. Jak wieje lub jest chłodniej wieczorem to też chowają się do środka więc chyba aż takie tępe nie są.

 

Posadzki jak na razie nie ma, zobaczymy w przyszłym roku. Wybieg po deszczu wygląda w miarę dobrze. Nieraz trzeba częściej prześcielić. Jeszcze nie wiem czy w zimę je wypuszczę. Otworzę drzwi i jak będą chciały to same wyjdą.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • pioter
  • 46 4895

jakąś kurtynę na drzwi i ich wcale nie zamykaj ;) u mnie drzwi zamykam jak woda w rurach zamarźnie...

 

 

moje byki najbardziej boją się wiatru- jak wieje to żaden pupy nie wystawi ;) bo zmoknąć to lubią...

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • R.I.P.
  • kat
  • 113 2413

Tak myślimy pociąć w paski jakąś starą wykładnię. Żeby wiatr za bardzo nią nie szarpał. Tylko boję sie trochę o mniejsze cielaki. Bo w tym samym budynku trzymamy mleczaki.

 

Idę rano oprzątać a wszystkie cielaki pod drzwiami i wyją. Drzwi zamknięte na noc bo zimno było(rano -1). Otworzyłem drzwi i wszystkie w wygrodzie się uwaliły. Więc chyba im się podoba :) .

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • bayer
  • 16 470

Ładne stadko,najważniejsze żeby miały sucho,z resztą sobie poradzą.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • R.I.P.
  • kat
  • 113 2413

Fajnie że sie podoba.

 

Od kiedy mają tak wyścielone prawie wogóle nie wchodzą do środka. Cała noc siedzą na zewnątrz. Chyba faktycznie będzie trzeba pomyśleć o jakiejś kurtynie ;) .

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Lamborghinithebest
  • 6 633

No rzeczywiście fantastyczne rozwiązanie cielaki maja cały czas świeże powietrze no i mogą wieczorem na gwiazdy popatrzeć :D a przy okazja nie są brudne to jest dobre wyjście jak komuś zbywa kawałek podwórka

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • paulus841
  • 173 1552

Te trzy pierwsze to jakby moje, jakieś strasznie podobne.... :D To wszystkie pochodzą z twojego stada czy dokupujesz?? Pamiętam jak kiedyś ojciec brał od włocha na odchowanie to mieliśmy połowę podwórka zagrodzone ale wtedy to 60 sztuk tak biegało w wadze po 300kg ale bagno było niesamowite żadna ściółka nie pomagała!!!!

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj