Babka i Młotek do klepania kosy
 

Babka i Młotek do klepania kosy

  • 15676 wyświetleń

takim młotkiem należy klepać kose.





Rekomendowane komentarze

  • Moderator bez Pola... ;)
  • zetor
  • 4 3594

takim ponieważ ktoś tak wymyślił żeby sie lepiej klepało. to nie jest żaden nowy wynalazek ludzie od wielu wielu lat takimi młotkami klepią kosy. ciekaw jestem luki efektów twojego klepania kosy jeśli uważasz że każdym sie wyklepie... zwykłym młotkiem to sie można klepnąć w czoło <_<

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Użytkownik
  • darek4x4
  • 0 82

Babka jest młotek jest ale niestety umiejętniści brak. Poprostu raz się uda a raz nie. Grauluję pomysłu na zdięcie :P

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Moderator bez Pola... ;)
  • zetor
  • 4 3594

komu umiejętności brak? nam ? chyba tobie :lol: mylisz sie i to grubo nie od dziś sie u nas klepie kose...

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
Gość Profil usunięty

Napisano

  • Gość Profil usunięty

W naszych stronach kosy klepie się zwykłym młotkiem i wychodzi bardzo dobrze. Dodatkowo klepie się na kowadle. Cała różnica miedzy tym młotkiem a zwykłym to trochę inny kąt, nie wiem czemu nie można by klepać zwykłym.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • arassso
  • 3 1246

młotek nie może być za twardy ani za miekki tak dziadek twierdzi

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • JD5620
  • 10 751

i zauważcie ze ten jest bardziej kanciasty od zwykłego i moze to jest jedna z tych róznic

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Moderator bez Pola... ;)
  • zetor
  • 4 3594

nareszcie jakieś 2 sensowne posty ;) młotek pod względem twardości musi być w sam raz bo jak bedzie miękki to sie sklepie a jak bedzie twardy to może odprysnąć.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Moderator bez Pola... ;)
  • zetor
  • 4 3594

xsc ty takie głupoty piszesz że szkoda czytać...

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • raffx89
  • 2 598

znalezione na necie

 

Zginął mi młotek, którego używałem do klepania kosy. Drobiazg, pomyślałem, łatwiej kupić niż znaleźć. No i kupiłem. Młotek, jak młotek. Kiedyś to było wielkie osiągnięcie technologiczne, ale teraz ... Jakaś trudność w tym musi jednak być, bo przy klepaniu kosy okazało się, że praktycznie klepię młotek. Wyraźnie zmienił kształt. Trochę mnie to zadziwiło, ale pomyślałem sobie, że to taka wersja ogólna młotka więc kupiłem następny. Zapytałem przy tym uprzejmie, czy to młotek do pracy, czy taka ogólna wersja młotka. Wzbudziło to wyraźne zaniepokojenie o stan mojego zdrowia. Ale ja mam sześcioletnią córkę i wiem, że istnieją rzeczy, ogólnego przeznaczenia. Np. smar do smarowania niczego. Niezależnie od opinii sprzedawcy młotek ten okazał się przedmiotem z tej właśnie grupy.

Spróbowałem raz jeszcze z podobnym efektem, aż przypadkowo natknąłem się na młotek do klepania kos. Taki napis miał na trzonku. Pomyślałem sobie, że to jest taki konkretny młotek do robienia czegoś, w tym przypadku do klepania kosy. No i rzeczywiście. Nie tyle sam klepie, co da się nim kosę poklepać. Nawet w ramach pomocy sąsiedzkiej wsparłem sąsiadów

 

jakies pytania??; :P

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • KPK Kumurun Team
  • xsc
  • 56 2214

zetor, ty gadasz glupoty! Kazdy mlotek dobrej produkcji jest z takiego samego materialu niewazne czy to ma byc do klepania kos czy do innych zadan!

 

 

mlotek to mlotek i kazdy ma to samo zadanie a mlotek do kos rozni sie tylko krztaltem a nie materialem !!! :angry:

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • johndeere6210
  • 2 181

to tak samo jak nakretki czy tez sruby, masz zwykle i utwardzane, podobnie jest z mlotkami masz mieki i twarde oraz posrednie :P

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • KPK Kumurun Team
  • xsc
  • 56 2214

heh, watpie:D I do czego mialby sie nadawac mlotek miekki? Tylko nie mowmy o specjalistycznych zadaniach

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Moderator bez Pola... ;)
  • zetor
  • 4 3594

xsc nie dasz sobie wytłumaczyć bo ci sie wydaje że wszystkie mądrości pozjadałeś. masowo robione młotki są dość miękkie i przy klepaniu kosy by sie napewno taki sklepał. pozatym dowiedziałem sie dziś od taty że ten młotek dziadek hartował u znajomego kowala bo był za miękki do klepania kosy i sie płaszczył. i tu nie chodzi o materiał ale o wykonanie, jak sie jest zachartowany itp. ale ty jesteś mądrzejszy od wszystkich... tkwij w swojej głupocie nadal...

 

wypowiedz @rafxx chyba wszystko wyjaśnia.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • KPK Kumurun Team
  • xsc
  • 56 2214

najlepsza metoda obrony- twierdzic ze ktos jest najmadrzejszy i nieda mu sie nic wytlumaczyc:D

zetor mam nadzieje ze nie bierzesz uwagi mlotkow z supermarketow za 5 zl takie to wiadomo ze sa z plasteliny. A tak pozatemu czy sie klepie kose czy sie cos wybija, wbija itp. to mlotek ma to samo zadanie wiec jestem pewien ze moje normalne mlotki ( wszystkie produkowane za lepszych czasow- komunistyczne) po odpowiednim ukrztaltowaniu ich bede idealnie nadawac sie do klepania kos!

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Moderator bez Pola... ;)
  • zetor
  • 4 3594

xsc pewnie że do wbijania, pukania i stukania nada sie karzdy młotek. sam mam komunistycznych młotków z 10 i są bardzo dobre ale kosy sie nimi klepać nie da. poprostu nie nadają sie do tego. myśle że by sie nie sklepały bo są dużo starsze ode mnie i dalej bez problemu stukają i pukają. lata doświadczenia jednak pokazują że zwykły młotek sie do klepania kosy nie nadaje. pozatym zwykłego młotka nie przerobisz na młotek do klepania kosy...

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • TumeK
  • 11 2240
najlepsza metoda obrony- twierdzic ze ktos jest najmadrzejszy i nieda mu sie nic wytlumaczyc:D

zetor mam nadzieje ze nie bierzesz uwagi mlotkow z supermarketow za 5 zl takie to wiadomo ze sa z plasteliny. A tak pozatemu czy sie klepie kose czy sie cos wybija, wbija itp. to mlotek ma to samo zadanie wiec jestem pewien ze moje normalne mlotki ( wszystkie produkowane za lepszych czasow- komunistyczne) po odpowiednim uksztaltowaniu ich bede idealnie nadawac sie do klepania kos!

 

 

nie rób aż tak rażących błedów.. a co do zdjęcia to uwazam ze jeśli młotek jest specjalny do klepania kos to powinien lepiej sie nadawac do klepania niż inne młotki... mój dziadek też mial taki mlotek i babke...wiec chyba cos w tym jest..

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • wojtas
  • 75 1391

nie rozumiem tumek i co twój post wnosi do tej dyskusji? zobaczyłeś jeden błąd i kopiujesz cały post żeby to pokazać? jesteś modem czy chcesz nim być? napisz od razu raport .

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • TumeK
  • 11 2240

już ci ulżyło na sercu...?? nie jestem modem ani nie chce nim być,,,,dlatego właśnie to forum posiada opcje EDIT ze moge edytowac i zmienic post na taki który juz tyczy sie tematu.. teraz za to twój jest nie od pary...

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • KPK Kumurun Team
  • xsc
  • 56 2214

haha, tumek a tobie ulzylo jak to napisales?

 

Sam nie wiesz o czym pisalem z zetorem a wychodzisz z takim wnioskiem jak ludzie za czasow zycia kopernika- jak ziemia moze byc okragla skoro ksieza twierdza inaczej:/

Mysmy juz z zetorem sobie to wyjasnili ( ja tak uwazam)

 

 

A co do mojego bledu jesli takowe widzisz raportoj! Zetor pewnie widzial jesli by mi sie nalezaly % mialbym je! Dzieki wojtas za poparcie:)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • MarcinWyrwich
  • PronarekP5
  • 67 1520

a do czego wam ta kosa?? u nas to sie ortrzy tylko noże z kosiarki i kose z bizona:D , no moze tarcze z kosy spalinowej

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj